Poradna

Panasonic Lumix DC-G9 + 12-60 mm

Komentáře

Václav Králík

Reaguje na (7) | Dobrý den, volil Panasonic Lumix G VARIO 100-300mm f/4,0-5,6 II Power O.I.S., který má lepší výstup a větší přiblížení. Zmiňovaná karta je vpodstatě minumum, které je potřeba pro natáčení v 4K.

9

Prodejce Megapixel.cz, Václav Králík, 15. 06. 2018 |Reagovat

Václav Králík

Reaguje na (7) | Dobrý den, volil Panasonic Lumix G VARIO 100-300mm f/4,0-5,6 II Power O.I.S., který má lepší výstup a větší přiblížení. Zmiňovaná karta je vpodstatě minumum, které je potřeba pro natáčení v 4K.

8

Prodejce Megapixel.cz, Václav Králík, 15. 06. 2018 |Reagovat

JV

Děkuji za radu.
Metz jsem už kdysi míval, ještě když jsem fotil zrcadlovkou na kinofilm a byl jsem spokojený, jen mi jde o součinnost s přístrojem a stím asi problém nebude.
Nic proti světelnějším objektivům, ale ty ceny jsou hodně vysoké. Spíše zvažuji pro filmování ven nějaké delší ohnisko. Vzhledem k ceně asi Panasonic Lumix G VARIO 100-300mm f/4,0-5,6 II Power O.I.S. nebo G VARIO 45-200mm f/4,0-5,6 II Power O.I.S. Hodilo by se mi na hory pro filmování lyžovačky, a to bývá světla dost. Stejně tak v létě při sportu budu natáčet při pěkném počasí. A jak jsem již uvedel větší hloubka ostrosti mě nestraší, nejsem žádný umělec. Fotky v podstatě netisknu (pouze výjimečně), ale prohlížím na velké televizi. Již dlouhá léta (zhruba od roku 1985 ale to bylo ještě na film 8mm) jsem fanda spíše do toho videa. A od samého počátku bojuju s kvalitou záznamu a filálního zpracování. To můžu díky této technologii (4K/50)hodit za hlavu. Jsem rád, že jsem se toho dožil.
Ten SANDISK jsem měl původně také v merku, ale zarazila mne poznámka v recenzi pana Křížka o kartě UHS-II. Tak nevím jestli je to jen taková jistota nebo nutnost. Nechci být překvapený v terénu.
U toho mikrofonu jsem se držel zpátky, hlavně kvůli velikosti.
Díky za trpělivost, jen bych Vás poprosil o radu ke jmenovaným objektivům a k té kartě.
Pěkný den

7

Jiří Váňa, 13. 06. 2018 |Reagovat

Martin Čiháček

Reaguje na (5) | To je mnohem obsáhlejší. Děkuji. 

Podle mě by Metz bohatě stačil. záleží také jestli zvažujete další objektivy, třeba i světelnější. U mikrofonu bych se RODE v odkazu. A pokud jde o kartu stačilo by použít tuhle od SANDISK.

6

Prodejce Megapixel.cz, Martin Čiháček, 13. 06. 2018 |Reagovat

JV

Reaguje na (4) | 1) Bleskem budu fotit běžné rodinné fotky v domácím interiéru. U těchto fotek mi jde hlavně o co největší hloubku ostrosti aby byli všichni ostří a neříkali, že telefonem by to vyfotili lépe :D.
2) U mikrofonu mi jde spíše o to, aby ve zvuku nebyly zvuky způsobené obsluhou kamery. Půjde o zaznamenání běžných ruchů z prostoru v interiéru a venku třeba při sportu, a řeči aktérů. Spíše bych potřeboval, aby mikrofon nebyl příliš směrový.
3) Karta by měla stíhat video 4K/50 a také (když je to k dispozici) 6K foto a ostatní vymoženosti tohoto aparátu.
Děkuji

5

Jiří Váňa, 13. 06. 2018 |Reagovat

Martin Čiháček

Reaguje na (3) | Dobrý den, 

bylo by určitě dobré si na začátek říct, co vlastně budete fotit nebo natáčet. Blesk je individuální podle toho co budete snímat, taktéž mikrofon. Jupio akumulátor doporučím. 
Prosím tedy o přiblížení abych Vám mohl poradit.

4

Prodejce Megapixel.cz, Martin Čiháček, 13. 06. 2018 |Reagovat

JV

Dobrý den, prosím Vás o radu, jaké bude k tomuto aparátu vhodné příslušenství.
1. blesk přímo Panasonic nebo třeba Metz blesk MB 44 AF-2 digital pro Olympus, Panasonic, Leica.
2. mikrofon např. RODE mikrofon VideoMicro nebo RODE mikrofon VideoMic Rycote
3. paměťová karta aby stíhala všechny možnosti využití aparátu, asi nejlépe 128GB
4. náhradní akumulátor Jupio akumulátor DMW-BLF19E pro Panasonic je vhodný?
Předem děkuji za odpověď

3

Jiří Váňa, 12. 06. 2018 |Reagovat

Ondřej Mašek

Reaguje na (1) | Dobrý den, délka je stanovena na klasických 29:59 minut a iso auto lze nastavit. 

2

Prodejce Megapixel.cz, Ondřej Mašek, 21. 11. 2017 |Reagovat

V

Dobrý den, je nějak limitovaná délka zaznamenávaného videa? Lze video v režimu Manual zaznamenávat s nastavením ISO Auto? Děkuji

1

VM, 19. 11. 2017 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.