ID: 019136

Bezzrcadlovka Panasonic Lumix DMC-GF6 tělo černý

 • Formát snímače: 4/3
 • Rozlišení: 16,7 Mpx
 • Typ bajonetu: Micro 4/3
 • Rychlost sériového snímání: 20 sn./s

Sháníte Panasonic Lumix DMC-GF6 tělo?

„Panasonic Lumix DMC-GF6 tělo černý“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Panasonic Lumix DMC-GF6 tělo?

Začít s výkupem

Stylový LUMIX GF6 je určen především pro uživatele, kteří podlehli kouzlu kreativního focení, avšak od amatérského „namiř a foť“ je to už víc „táhne“ k profesionálnějšímu přístupu s výběrem kompozice a vlastní představou výsledného snímku. GF6 nabízí všechno, co potřebujete pro dosáhnutí co nejlepší obrazové kvality – od nového výklopného displeje, přes nejnovější generaci obrazového procesu Venus Engine až po vysoce přesný systém automatického zaostřování “Light Speed AF”.

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Panasonic Lumix DMC-GF6 Stylový systémový kompakt Panasonic Lumix DMC-GF6 má ambice uspokojit kreativnější fotografy, kterým nabízí opravdu široké pole působnosti v jejich tvorbě. Kromě plně
Celá recenze

Martin Lukeš
Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů

Kompletní recenze
Panasonic Lumix DMC-GF6 tělo

Nahoru

Doporučené objektivy

Vybrali jsme pro vás objektivy, které jsou k této zrcadlovce jako stvořené.

Všechny kompatibilní objektivy s Panasonic Lumix DMC-GF6 tělo. Další doporučené objektivy
pro Panasonic Lumix DMC-GF6 tělo

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Všechno vybrané příslušenství
pro Panasonic Lumix DMC-GF6 tělo

Parametry a popis

 • Lumix DMC-GF6 se může pochlubit novým Live MOS snímačem, nejnovější generací obrazového procesu Venus Engine a vysoce přesným systémem automatického zaostřování “Light Speed AF”. Autofokus dovoluje vybrat libovolný ostřící bod pouhým dotykem na 3palcový o 180° otočný výklopný displej (1 040 000 bodů) a jedním dotykem i nastavení zaostření a expozice. Jako všecky fotoaparáty z řady LUMIX G, používá i zaostřovací systém GF6 měření kontrastu. Nově přidána funkce Page Flip umožňuje ovládání a nastavení jednou rukou. Vše je tak navrženo pro dosažení co nejlepší obrazové kvality a potřeby fotografů, kteří si zamilovali kreativní techniku focení mobilními telefony, ale požadují kvalitnější obrazový výstup, možnost manuálního nastavení clony nebo závěrky i volby objektivu.
 • Pro usnadnění tvorby nabízí DMC-GF6 19 efektových režimů a představuje tak skvělého pomocníka na cestě k profesionálnějšímu přístupu s výběrem kompozice a představou výsledného snímku. Se stylovým vzhledem kontrastuje výkon vestavěného blesku (GN6.3 při ISO160) který napomáhá dokonalosti snímků v nepříznivých světelných podmínkách.
 • Začátečníkům, ale i pro větší pohodlí pro okamžité focení, je k dispozici režim inteligentní automatiky iA+. Fotoaparát nejen že sám nastaví všechny základní expoziční parametry, ale navrhne i použití vhodných efektových režimů. Nově mezi nimi najdeme například režim, který dokáže detekovat scénu s jídlem. Abyste se nemuseli vzdát veškeré kontroly, automatika iA+ dovoluje uživateli nastavit rozostření pozadí, expoziční kompenzaci a vyvážení bílé.
 • Vítaným pomocníkem je taktéž Scene Guide obsahující 23 vzorových snímků vytvořených profesionálními fotografy, ze kterých může uživatel vybrat jeden, který se nejvíce blíží zamýšlenému výsledku a prostředí, ve kterém se nachází. Automatika poté nastaví parametry focení a rovněž ho upozorní na vhodné objektivy pro danou scénu.
 • Integrované Wi-Fi rozhraní a technologie NFC (Near Field Communication) umožňuje s využitím aplikace “Panasonic Image App” (pro systémy iOS / Android) vzdálené ovládání fotoaparátu přes tablet nebo smartphone, přenos a sdílení snímků i jejich okamžitý tisk. Fotografie je možné označit geotagem z GPS v mobilu nebo tabletu. Po aktivaci Funkce okamžitého přenosu bude fotoaparát posílat snímky do zařízení ihned po jejich pořízení. Uživatelům se nabízí rovněž možnost uložit svoje soubory do cloud úložiště v rámci služby LUMIX CLUB, umožňující jejich další nasdílení na Facebook, Flickr, Picasa, Twitter, YouTube a jiné speciální sítě.
 • LUMIX DMC-GF6 samozřejmě nezapomíná ani na tolik oblíbená videa a má pro tento účel vyhrazeno samostatné tlačítko nahrávání. Stačí pouze jedno stisknutí a z fotoaparátu se stane kamera zaznamenávající Full HD video (1920x1080, 50i) ve formátu AVCHD.
 • Použitý 16Mpix Live MOS snímač dosahuje ve spojení s nově vyvinutým obrazovým procesorem Venus Engine nejenom vysoké citlivosti, ale díky pokročilým systémům pro snížení šumu i jasně a precizně vykresleného obrazu. Současný pokrok ve vylepšení kvality šumu umožnilo téměř 64násobné zvětšení plochy kontrolovaných oblastí. Díky tomu je možné odstranit velké bloky šumu, které je běžně těžké detekovat, zvláště při focení noční krajiny apod. Citlivost GF6 činí v případě automatických režimů až ISO 3200, v rozšířeném režimu ISO 25 600.
 • Oblíbené a stále více využívané kreativní režimy se dočkaly proti předcházející generaci rozšíření ze 14 na 19. K již tradičním režimům Sépie či Retro, přibyly Old Days, Sunshine, Bleach Bypass, Toy Pop a Fantasy. K dispozici je i režim autoportrét využívající možnosti otočného displeje, funkce Stop Motion Animation pro zachycení dynamických momentů jako jsou exploze, cákající voda nebo poryv prachu. Nechybí samozřejmě Panorama pro vytvoření panoramatického snímku složením několika záběrů a Retouch, dovolující úpravy fotografie přímo ve fotoaparátu pouhým dotekem na displej, samozřejmě bez ztráty původního snímků.
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt s výměnným objektivem
Podle použití: Základní
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 4/3
Rozlišení: 16,7 Mpx
Obrazový snímač: CMOS
Rozlišení fotografií: 4592x3448
Poměr stran snímku: 16:9, 1:1, 3:2, 4:3
Automatické čištění snímače: Ano
Poměr stran snímače: 4:3
Stabilizátor snímače: Ne
Velikost snímače (mm): 17,3 x 13
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: Venus Engine VII FHD
 
Objektiv
Crop faktor: 2 x
Typ bajonetu: Micro 4/3
 
Zaostřování
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Zónové, Středové, Bodové
Korekce expozice: ± 3 EV po 1/3 EV
Blokování AE: Ano
ISO - minimální citlivost: 160
ISO - maximální citlivost: 25600
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 60
Nejkratší expoziční čas: 1/4000
Bulb: Ano
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Histogram: Ano
Rychlost sériového snímání: 20 sn./s
Prodleva samospouště: 10, 2
3D režim: Ano
Panorama: Ano
HDR: Ano
 
Vyvážení bílé
Vyvážení bílé barvy: Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace
 
Hledáček
Typ hledáčku: Nemá
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 1040000
Živý náhled (Live View): Ano
Dotykový displej: Ano
Výklopný displej: Ano
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Synchronizační čas blesku (X-sync): 1/160
Korekce zábleskové expozice: ± 2 EV po 1/3 EV
Dosah vestavěného blesku: 6,3 m
Možnost připojení externího blesku: Ne
Externí blesk v balení: Ne
Vysokorychlostní synchronizace blesku: Ano
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Formáty souborů: JPEG, RAW
Rozlišení videa: Full HD (1920×1080)
Audiozáznam: Ano
Zvuková poznámka: Ano
Bracketing: Ano
Počet audio kanálů: 2.0
Integrovaný GPS: Ne
Video formát: AVCHD, MPEG-4
 
Obecné
České menu: Ano
 
Rozhraní a napájení
Dálková spoušť: Ne
Wi-Fi: Ano
Výdrž baterie (sn.): 330 snímků
Rozhraní: USB, HDMI
Způsoby napájení: Akumulátor
 
Fyzikální specifikace
Materiál těla: Hořčík
Rozměry v mm: 111 x 65 x 38
Hmotnost: 340 g
Barva: bílá, černá, červená, hnědá
 
Ostatní
Značka: Panasonic
 
Ke stažení
Návod - Panasonic Lumix DMC-GF6 (PDF)

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Panasonic Lumix DMC-GF6 tělo v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Panasonic Lumix DMC-GF6 tělo, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Panasonic Lumix DMC-GF6 tělo

Nahoru

Související články s Panasonic Lumix DMC-GF6 tělo

Další články v magazínu

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (24 - 15)

 • 24

  Avatar

  Dobrý den, osobně bych se rozhodl pro tento. Volba výměných objektivů mi zkártka sedí. Pro začátek bych si koupil tuto sadu. Tak máte moc hezký základ, který můžete různě rozšiřovat, nebo jít nalehko jen s jedním sklem. Baterie má kapacitu na cca 330 snímků, to je na výlet dle mého názoru dostačující. Fotoaparát má samozřejmě mnoho zajímavých finkcí, ale i úplný manuál pro Vaši kreativitu. Časem bych  se podíval po pevných světelných sklech abych vnesl do svojí práce nějakou změnu. Například toto. Přeji pohodový nákup a hlavně mnoho pěkných snímků. 

  Václav Křížek - Megapixel, Komunitní specialista, 06.07.2016 | Reagovat

 • 23

  Avatar

  Dobrý den, rozhoduji se mezi fotoaparáty Fujifilm X30 a právě např. Panasonic Lumix DMC-GF6 nebo jiným kompaktem (s/bez výměnného objektivu). Připadá mi, že ty s výměnným objektivem mají častěji větší snímač. Přesto bych si rád nechal poradit, jaký fotoaparát by byl pro mě lepší. Zde jsou některé moje požadavky. Fotoaparát bych chtěl brát i na delší túry s batohem. Hmotnost je tedy důležitá. Výdrž baterie je také důlěžitá. Použití hledáčku častěji místo displeje, myslím, také šetří baterii. Je však hledáček (jako u X30) velkým přínosem? Chtěl bych trochu experimentovat s nastavením (to ale poskytne každý vybavenější kompakt, že - ale s různým výsledkem). Chtěl bych fotit dobře i při horším světle (šero). Který z nich by mohl poskytnout lepší výsledky (např. při nastavení stejného času) a maximálních možnostech nastavení clony? Možnost fotit (dobře) s delšími časy (experimentování). Důležitým parametrem je také cena (a jaké příslušenství a výhody za tu cenu získám). Díky.

  Vítek, 06.07.2016 | Reagovat

 • 22

  Avatar

  Dobrý den, u obou je možné parametry videa nastavovat a to včetně citlivosti. 

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 17.05.2016 | Reagovat

 • 21

  Avatar

  Dobrý den . Měl bych dotaz , lze u Lumix DMC-GF6 plně manuálně nastavovat natáčení videa , tím myslím i ISO ? Na to samé bych se chtěl zeptat i u Lumix G 6 . Děkuji

  karel donát, 15.05.2016 | Reagovat

 • 20

  Avatar

  Reaguje na (19) | Dobrý den, no osobně bych si vybral E-pl6. U videa má lepš frame rate GF6, ale olympus má zase díky patici na blesk lepší možnosti např mikrofon, externí belsk. Interní blesky by měli být podobné. 

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 27.10.2015 | Reagovat

 • 19

  Avatar

  Dobrý den, prosím o radu. Rozmýšlím se o tomto foťáku, nebo Olympus-e-pl6. Který byste mi doporučil. Chtěl bych si s focením i trochu vyhrát. Je rozdíl mezi blesky těchto přístrojů? Který má lepší video, slyšel jsem že u předchůdce PL-5 byly s videem problémy, je to stejné i u PL-6? Děkuji za odpověď.

  Vojta Prokeš, 27.10.2015 | Reagovat

 • 18

  Avatar

  Reaguje na (17) | Dobrý den, bohužel pouze černá. 

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 12.08.2015 | Reagovat

 • 17

  Avatar

  Dobrý den, lze tuto sadu objednat i v hnědé barevné variantě, nebo se týká jen černé? Děkuji

  Petr Pan, 11.08.2015 | Reagovat

 • 16

  Avatar

  Reaguje na (15) | Dobrý den, co bych osobně doporučil je G6. Má dobré možnosti a to i pro točení. A to i tuto sadu s powerzoomem pro možnost ovládání přes Wifi. Doporučuji přečíst recenzi.

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 28.07.2015 | Reagovat

 • 15

  Avatar

  Dobrý den vybírám kompakt s výměnným objektivem, co by jste viděl jako nejlepší volbu ( poměr cena-výkon) maximálně do 20tis., ale raději míň. Budu možná víc točit video, než fotit, takové zdokumentování mého cestování. Budu určitě dost používat automatický režim. Video FullHD min. 50sn/s a Wifi.Prostě něco co dokáže pěkné video i fotky v aut. režimu za různých světelných podmínek- univerzál. Děkuji

  Martin K., 27.07.2015 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 1 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím