PN: DMC-GX7EG-K, ID: 020328

Bezzrcadlovka Panasonic Lumix DMC-GX7 tělo černý

 • Formát snímače: 4/3
 • Rozlišení: 16 Mpx
 • Typ bajonetu: Micro 4/3
 • Rychlost sériového snímání: 5 sn./s

Sháníte Panasonic Lumix DMC-GX7 tělo?

„Panasonic Lumix DMC-GX7 tělo černý“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Panasonic Lumix DMC-GX7 tělo?

Začít s výkupem

Tento výkonný fotoaparát s hořčíkovým tělem je určen náročným fotografům, čemuž odpovídá i jeho výbava. Jeho srdcem je nový 16Mpix Live MOS snímač s vysokou citlivostí. Ve svém malém těle skrývá nový model kvalitní výklopný hledáček LVF s rozlišením 2, 76 milionu bodů a LCD displej s rozlišením 1, 04 milionem bodů. Kromě velmi kvalitních fotografií lze s tímto LUMIXem pořídit i Full HD video. GX7 zvládne 50 snímků v progresivním režimu ale i tolik očekávaný plnohodnotný kino-formát 24p s datovým tokem až 24Mbps. Integrovaná WiFi s NFC pomůže majitelům tohoto přístroje fotografie / videa prakticky okamžitě sdílet a ovládat jej na dálku. Produktová sekce: Bezzrcadlovky Panasonic

Alternativy k již neprodávanému Panasonic Lumix DMC-GX7 tělo černý

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Panasonic Lumix DMC-GX7 tělo černý

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Panasonic GX7 je na první pohled jiný, než jeho kolegové. Nesnaží se zaujmout naprosto miniaturními rozměry ani nízkou cenou, nechce vás ohromit neuvěřitelnou robustností. Ale přes to všechno dokáže
Celá recenze

Luděk Bouška

Kompletní recenze
Panasonic Lumix DMC-GX7 tělo

Nahoru

Doporučené objektivy

Vybrali jsme pro vás objektivy, které jsou k této zrcadlovce jako stvořené.

Všechny kompatibilní objektivy s Panasonic Lumix DMC-GX7 tělo. Další doporučené objektivy
pro Panasonic Lumix DMC-GX7 tělo

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Všechno vybrané příslušenství
pro Panasonic Lumix DMC-GX7 tělo

Parametry a popis

Kompaktní systémový fotoaparát v prémiovém kompaktním těle - sada spousty kreativních funkcí pro fotografické nadšence. Model DMC-GX7 zajišťuje záznam vysoce kvalitního obrazu s realistickými detaily díky excelentnímu rozlišení, vykreslování obrazu a reprodukci barev. Plným využitím nově vyvinutého digitálního Live MOS čipu s rozlišením 16 megapixelů a obrazového procesoru Venus Engine jsou snímky vykreslovány s velmi ostrým rozlišením i v případě jejich pořízení při nízkém osvětlení. Kromě toho se rozšířilo mezní rozlišení je rozšířilo díky precizní reprodukci detailů a inteligentní řízení D-rozsahu zajišťuje nádhernou gradaci s větším dynamickým rozpětím než doposud.

Systém kontrastního automatického ostření modelu DMC-GX7 exceluji jak v rychlosti, tak v přesnosti výměnou digitálního signálu mezi fotoaparátem a objektivem max. rychlostí 240 fps. Řada rozsáhlých funkcí zlepšuje použitelnost v souladu s nepřeberným množstvím fotografických situací. Funkce automatického ostření při slabém osvětlení (Low Light AF) umožňuje zaostřit na objekt daleko přesněji i při -4EV, což odpovídá noci s hvězdnou oblohou. Automatické ostření na vybraný bod (Pin-point AF) vám umožňuje nastavit zvětšení z 3x na 10x v krocích po 0,1x. Jednorázové/jednosnímkové automatické ostření (One-shot AF) umožňuje použití AF v režimu MF, abyste mohli zhruba zaměřit na daný objekt.

Model DMC-GX7 má nově 90stupňový výklopný hledáček LVF s vysokým rozlišením 2,76 mil. bodů a přibl. 100% reprodukcí barev. Hledáček LVF umožňuje fotografům dívat se dolů do fotoaparátu, což jim umožňuje příležitostně fotografovat s přístrojem na prsou nebo pod nízkým úhlem. Nový velký dotykový monitor s vysokým rozlišením 1,04 mil. bodů a statickým kontrastem s přibl. 100% zorným polem se vyklápí nahoru a dolů. Přední panel je přímo připojen k novému dotykovému LCD panelu s in-cell technologií, a to bez vzduchové vrstvy mezi nimi. Výsledkem je dramatické omezení odrazů externího osvětlení.

Panasonic Lumix DMC-GX7 vám umožňuje využití max. rychlosti závěrky 1/8000 a díky vysokorychlostnímu objektivu tak zachytit působivé obrazy. V těle fotoaparátu je vestavěný optický stabilizátor obrazu (stejně efektivní jako MEGA O.I.S. u běžných DSLM objektivů), o to zábavnější je pak použití vašich vlastních starých objektivů. Model DMC-GX7 je také kompatibilní s funkcí Focus Peaking umožňující daleko přesnější ostření. Model DMC-GX7 je opatřený rámem litým z hořčíkové slitiny a je tak vysoce kvalitním fotoaparátem v každém aspektu, který fotografové již dlouho očekávali.

Model DMC-GX7 zaznamenává vysoce kvalitní video ve full HD 1920 x 1080, 60p (60Hz) / 50p (50Hz), v AVCHD Progressive a se stereofonním zvukem v MP4 formátu. Při záznamu videa jsou k dispozici praktické funkce Full-time AF a Tracking AF. 24p video podobné tomu v kině s přenosovou rychlostí max. 24Mbps nebo režim P/A/S/M zajišťují bohatě expresivní paobraz s ohromující kvalitou obrazu. Kvalita videozáznamu je významně vylepšena také díky novému digitální Live MOS čipu. Pomocí připojení Wi-Fi® také lze fotografovat na dálku pomocí chytrého telefonu/tabletu.

 • Nový obrazový snímač Live MOS - Obrazový snímač modelu LUMIX GX7 byl kompletně přepracován. Kvalita obrazu se dramaticky zlepšila a to ne pouhým zvýšením počtu megapixelů, ale zdůrazněním detailů a přesností každého jednotlivého pixelu na větší a účinnější ploše snímače. To přispívá k lepší saturaci a většímu dynamickému rozsahu snímků, ze kterých se vám bude tajit dech.
 • Nový procesor Venus Engine - Rychlejší a účinnější obrazový procesor přístroje LUMIX GX7 nabízí mimořádné schopnosti při zpracování obrazu. Rychlejší reakce znamená, že nikdy nepromeškáte dobrý záběr, přičemž se textury a trojrozměrná perspektiva zaznamenají jako nikdy dříve. Zvýšená rychlost zpracování také znamená, že nebudete muset čekat, až se snímek objeví na displeji, protože výsledek se zobrazí okamžitě.
 • Výklopný hledáček Live View Finder a výklopný monitor s dotykovým ovládáním - Hledáček, který je možné naklánět o 90 stupňů, překonává nejvyšší hodnoty rozlišení, s jakými můžete setkat u jiných značek fotoaparátů, a poskytuje obraz, který si téměř nezadá s realitou. Nezáleží na tom, jestli budete fotografovat od země, z výše očí nebo shora, 2,7 milionů bodů a téměř 100% reprodukce barev zajistí, že to co vidíte, je přesně to, co na snímku dostanete.
 • Monitor o vysokém rozlišení v sobě skrývá řadu předností před konkurenčními výrobky. Jednou z nich je, že dokáže objekt zaostřit ve zlomku vteřiny, exponovat nebo provést oba úkony současně. A co víc, nová LCD technologie In Cell Touch dosahuje citlivostí, jaká byla dříve k dispozici jen u chytrých telefonů. Účinně potlačuje odrazy, takže je obraz na displeji čistší a zřetelnější za libovolného počasí.
 • Tichý režim - Když bude vaše fotografování vyžadovat trochu diskrétnosti –. nebo dokonce naprosté ticho, s tichým režimem LUMIXu GX7 si přijdete na své. V tichém režimu lze vypnout zvuk ostření, závěrky a clony a to jak jednotlivě, tak všechny najednou, abyste objekt nevyrušili a fotografovali nepozorováni.
 • Integrovaný stabilizátor obrazu
 • GX7 jako první přístroj řady LUMIX G s stabilizátorem integrovaným v těle vám dovolí použít stabilizaci s libovolným objektivem. Fotoaparát předně sám zjistí, jestli má použitý objektiv vlastní stabilizátor a pokud nemá, použije svůj. To znamená, že i s klasickým nebo starším objektivem budete mít k dispozici praktickou stabilizaci obrazu.
 • Perfektní design a provedení  UMIX GX7 je konstruován v lehkém, odolném rámu z hořčíkové slitiny a byl úzkostlivě koncipován s ohledem na maximálně pohodlné držení jak při fotografování, tak při prohlížení obrázků. Každá součást fotoaparátu, ať funkční nebo estetická, byla navržena s ohledem na zachování trvalé kvality a výkonu.
 • Rychlé precizní AF - Rychle se pohybující objekty zachytíte čistě a dokonale díky okamžitému zaostření, které potřebuje jen neuvěřitelných 0,06 sekundy.
 • Dotykové AF a AE v celém zorném poli - Zaostření a nastavení expozice nebylo nikdy tak snadné. Díky funkcím dotykového zaostřování a dotykového nastavení expozice v celém zorném poli si nyní můžete dotykem upravit expozici – i když pracujete s výklopným hledáčkem.
 • Jednobodové AF a zobrazení Obraz v obrazu - Jednobodové zaostřování je ještě úžasnější, když využijete schopnosti nastavit zvětšení 3x až 10x, odstupňované po 0,1x. Automatické zaostřování můžete dokonce použít i v režimu manuálního ostření. To znamená, že můžete využít jemné doladění podle vlastního uvážení potom, co automatické zaostřování odvedlo těžkou práci. Režim Obraz v obrazu navíc poskytuje ještě větší mír flexibility, když komponujete záběr, protože dovolí provést kritickou úpravu zaostření, aniž byste ztratili pohled na celek.
 • Manual Focus Peaking (Zvýraznění obrysů ručně zaostřeného objektu) - LUMIX GX7 poskytuje možnost praktické kontroly nad zaostřením pomocí funkce zvýraznění obrysů. Citlivost detekce lze nastavit na vysokou nebo nízkou a barvu tak, aby se lišila od fotografovaného prostředí. V režimu vysoké citlivosti lze volit mezi světle modrou, žlutou nebo zelenou a při nízké citlivosti modrou, oranžovou nebo bílou.
 • Low-Light AF (AF při nedostatečném osvětlení) - Panasonic LUMIX GX7 má celou řadu funkcí a inovací, které se postarají, abyste získali skvělé záběry za každé situace ve dne i v noci. Automatické zaostřování při malém osvětlení je jednou z nich a umožní vám zaostřit snadno a rychle na přesně zvolenou část kompozice a to i pod -4EV.
 • Čas závěrky 1/8000s - Čas závěrky neuvěřitelných 1/8000 sekundy u LUMIXu GX7 vás nikdy nebude zdržovat. Umožní vám zachytit nejprchavější okamžik s perfektní čistotou a detaily, ze kterých se vám bude tajit dech. Otevře vám nové tvůrčí možnosti při fotografování v malé hloubce ostrosti i za jasného slunce.
 • Sériová expozice 5 snímků/s - Budete-li chtít vybrat nejlepší záběr scény s rychlým pohybem, sériová expozice vám dovolí pořídit 5 snímků – nebo až 40 snímků za sekundu, když použijete elektronickou závěrku. A přitom každý záběr si zachovává ohromující vysoké rozlišení 16 megapixelů a čistotu, jakou obvykle očekáváte u jednotlivých snímků.
 • Rychlá reakce - LUMIX GX7 je připraven k akci za necelých 0,5 sekundy od stisknutí vypínače. Ale to ještě není vše. Přístroj může používat ultra rychlé paměťové karty a to znamená, že se vaše snímky a videa uloží ve zlomku sekundy – a to i ve formátu RAW.
 • Nastavení Gama křivky - GX7 je prvním fotoaparátem LUMIX, u něhož lze upravovat křivku gradace. To lze využít k individuální úpravě chování nastavení kontrastu fotoaparátu. Upraví se přepaly a stíny, k čemuž můžete využít některou ze tří předvoleb, nebo si vytvořit svůj vlastní vzhled pomocí dotykového panelu nebo předních a zadních ovládacích prvků. Nastavení si můžete uložit v jednom ze tří uživatelských profilů.
 • Barevné filtry - Použití barevných filtrů bylo populární už v černobílé fotografii a LUMIX GX7 přináší tento rys v aktualizované podobě, abyste mohli vytvořit s černobílými fotografiemi dramatické efekty. Například červený filtr vytvoří náladovou oblohu při fotografování krajiny, zatímco zelený filtr zdokonalí portréty.
 • Simulace černobílého filmu - Vytvořte autentické fotografie s nádechem historie, dodejte černobílým snímkům na dramatičnosti pomocí některého z monochromatických filtrů LUMIXu GX7, např. zrnitost nebo hedvábný efekt. Vaše černobílé snímky mohou dostat libovolný tón zvolený podél žluto-modré osy.
 • Režim miniatur - Posuvné a naklápěcí objektivy jsou drahé a jejich obsluha je často velmi složitá. Režim miniatur u LUMIXu GX7 brilantně napodobuje tzv. Schiempflugův efekt a umožňuje zachytit nádherně členité krajiny, které připomínají miniaturní svět – perfektní pro kreativní a vynalézavé fotografy.
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Kompakt s výměnným objektivem
Podle použití: Poloprofesionální
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 4/3
Rozlišení: 16 Mpx
Obrazový snímač: CMOS
Rozlišení fotografií: 4592x3056
Poměr stran snímku: 16:9, 1:1, 3:2, 4:3
Automatické čištění snímače: Ano
Stabilizátor snímače: Ano
Velikost snímače (mm): 17.3 x 13
 
Obrazový procesor
Typ obrazového procesoru: Venus Engine HD
 
Objektiv
Stabilizátor optický: Ano
Crop faktor: 2 x
Typ bajonetu: Micro 4/3
 
Zaostřování
Pomocné světlo AF: Ano
 
Nastavení expozice
Korekce expozice: ± 5 EV po 1/3 EV
ISO - minimální citlivost: 125
ISO - maximální citlivost: 25600
 
Závěrka
Typ závěrky: Mechanická závěrka / elektronická závěrka
Nejdelší expoziční čas: 1/60
Nejkratší expoziční čas: 1/8000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Rychlost sériového snímání: 5 sn./s
Prodleva samospouště: 10
 
Vyvážení bílé
Vyvážení bílé barvy: Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace
 
Hledáček
Typ hledáčku: Elektronický
Rozlišení hledáčku: 2764800
Zvětšení hledáčku: 1,39 x
 
LCD
Velikost displeje: 3 "
Rozlišení displeje: 1040000
Živý náhled (Live View): Ano
Dotykový displej: Ano
Výklopný displej: Ano
Stavový displej: Ne
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
Korekce zábleskové expozice: ± 3 EV po 1/3 EV
Dosah vestavěného blesku: 7 m
Možnost připojení externího blesku: Ano, hot-shoe
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: Full HD (1920×1080)
Bracketing: Ano
Integrovaný GPS: Ne
Video formát: AVCHD, MPEG-4
Snímková frekvence u videa: 60 sn./s
 
Rozhraní a napájení
Wi-Fi: Ano
Výdrž baterie (sn.): 350 snímků
Rozhraní: USB, HDMI
Způsoby napájení: Akumulátor
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 123 x 71 x 55
Hmotnost: 402 g
Barva: černá, stříbrná
 
Ostatní
Číslo produktu:DMC-GX7EG-K
Značka: Panasonic
 
Ke stažení
Návod - Panasonic Lumix DMC-GX7 (PDF)

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Panasonic Lumix DMC-GX7 tělo v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Panasonic Lumix DMC-GX7 tělo, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Panasonic Lumix DMC-GX7 tělo

Nahoru

Související články s Panasonic Lumix DMC-GX7 tělo

Další články v magazínu

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (20 - 10)

 • 20

  Avatar

  Reaguje na (19) | Dobrý den, ano měla by být, je stejná jako DMW-BLG10. Komentář smazán z důvodu reklamy. 

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 04.02.2016 | Reagovat

 • 18

  Avatar

  Reaguje na (17) | Dobrý den, ano je možné použít i starší objektivy bez stabilizace.

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 18.08.2014 | Reagovat

 • 17

  Avatar

  Dobry den, chci se zeptat jestli je mozne pouzit na Panasonic DMC-GX7 objektivy bez opticke stabilizace kdyz je uvedeno v tech. paramatrech fotoaparatu, ze ma stabilizaci snimacu ? Dekuji za info.

  Patrik Bielicky, 17.08.2014 | Reagovat

 • 16

  Michalík

  Reaguje na (15) | Dobrý den, zkuste si u nás na prodejně třeba Sony NEX 6, který by vám mohl vyhovovat ale nemyslím, že by byl o moc menší než třeba zrovna Lumix GX7. Malých kompatků s výměnnými objektivy je hodně, ale bez hledáčku. Přesto je velký rozdíl, zda budete nosit velké objektivy k zrcadlovce nebo poloviční objektivy s Lumixem GX7.

  David Michalík - Megapixel, Specialista na fototechniku, 20.02.2014 | Reagovat

 • 15

  Avatar

  Reaguje na (13) | Děkuji, ale to je právě ten kámen úrazu. Nechci se zbavit možnosti použít výměnné objektivy a manuálního ovládání. Na druhou stranu mě velikost zrcadlovky brzdí a proto si ji častěji neberu, což mě pak mrzí. Kompakt je hezká věc, ale s ním je člověk značně omezený.(a hledáček je nutnost při přímém slunci) Rád bych něco, co by bylo hned po ruce, ale dalo se přitom použít jako hlavní foťák. Těžko řešitelná situace :)

  Franta Cupák, 20.02.2014 | Reagovat

 • 14

  Michalík

  Reaguje na (13) | Dobrý den, jde o to, že rozměry těla jsou sice podobné zrcadlovce ale objektivy jsou mnohem menší a když si je následně porovnáte vedle sebe je rozdíl znát. Osobně bych si třeba na kolo koupil Sony RX100 II, která má špičkovou kvalitu na kompakt. Zajímavý by pro vás mohl být Panasonic GM-1, protože je opravdu maličký, ale musel byste upustit od hledáčku, který se do tak malého těla prostě nevejde.  

  David Michalík - Megapixel, Specialista na fototechniku, 18.02.2014 | Reagovat

 • 13

  Avatar

  Zdravím, zkuste mi prosím někdo vysvětlit výhodu oproti zrcadlovce.. Momentálně jsem v situaci kdy svůj Nikon D5100 vytáhnu párkrát do roka. Na kolo se s ním moc nedá a přiznám se, že dost často se mi s ním vláčet taky nechce. Takže to většinou řeším kompaktem od Sony, kde ale nejsem spokojený s kvalitou výstupu. Přemýšlel jsem právě nad tímto systémem, teď ale zjištuji, že například tento Panasonic se rozměry těla téměř blíží Nikonu, hmotnostně taky žádná sláva. Poradíte mi prosím alternativu přístroje aby byl přijatelně velký, ale s možností vyměnit objektivy a kvalitou výstupu alespoň přibližně podobnou zrcadlovce? (musí mít hledáček) Děkuji

  Franta Cupák, 18.02.2014 | Reagovat

 • 12

  Avatar

  No vida. Jako relativně spokojený majitel GF1 jsem se konečně dočkal následníka, který řeší všechny neřesti GF1. Se sebelepším displejem je bez hledáčku problém za slunného dne trefit kompozici, o ostření se ani nebavím. A funkce označování zaostřených objektů je paráda, se kterou jsem snad ani nepočítal. To byl zejména s objektivem, který dává hodně plytký DOF docela problém. Jediná jistota je ostřit ručně, jenže v rodině s dětmi je málo scén které počkají až si pán přenastaví přístroj :) Jsem na něj moc zvědavý, už jsem se popravdě obával, že se Panasonic nepochlapí.

  Petr Boráň, 26.11.2013 | Reagovat

 • 11

  Avatar

  Reaguje na (9) | Jsem majitelem Panasonic GX7 a mohu potvrdit, že hledáček lze v menu nastavit natvrdo, tzn. že lze tlačítkem vedle hledáčku navolit zda má používat pouze hledáček a nebo display. Tím se deaktivuje i senzor přiblížení. Michal

  Michal Provazník, 19.11.2013 | Reagovat

 • 10

  Avatar

  Reaguje na (9) | Dobrý den, bohužel toto nastavení není možné. 

  Dan Maxant - Megapixel, Zástupce vedoucího prodejny, 10.10.2013 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc
Rozumím