Poradna

Panasonic Lumix DMC-GX80 + 12-32 mm

Komentáře

Martin Čiháček

Reaguje na (15) | Dobrý den, ano lze nastavit tzv. Focus Peaking, stejně tak zvětšení obrazu v náhledu a lze nastavit také foto bez objektivu. Stabilizace bude takté fungovat. 

16

Prodejce Megapixel.cz, Martin Čiháček, 27. 05. 2020 |Reagovat

JK

Dobrý den!
-Použiji-li plně manuální objektiv s adaptérem (př: Pancolar 50/1,8), - při MF - lze nastavit "barevné zvýraznění obrysů" zaostřovaného předmětu?
-Má při MF s takovým plně manuálním ostřením "Zvětšení obrazu"?
-Má funkci "Foto bez objektivu"?
-Bude funkční i stabilizace v těle, při použití manuálních objektivů?
-Lze použít "Dálkové ovládání" kabelem, či elektronicky?
Moc děkuji!
Josef

15

Josef Kamenský, 27. 05. 2020 |Reagovat

Jakub Caha

Reaguje na (13) | Dobrý den, toto je otázkou v rámci celku. Panasonic nabízí spoustu zmiňovaných funkcí které jsou fajn, ovšem společně s Olympusem budou pokulhávat oproti A6000 (aktuálně již A6100) ve velikosti snímače a možnostech využití v umělém osvětlení a použití vyšších ISO. Kvalitou výstupu a rychlostí bude na špici A6100, ovšem nevýhodou budou trošku dražší objektivy. Panasonic a Olympus budou srovnatelné, AF bude podobně rychlý, Panasonic nabídne více možností nastavení, které jste zmínil.

14

Prodejce Megapixel.cz, Jakub Caha, 30. 10. 2019 |Reagovat

ZR

Dobrý den,
uvažuji o přechodu z ultrazoomu (Panasonic FZ200) na něco "lepšího". Zrcadlovku nechci, je moc velká, přestavuji si něco malého jako např. Panasonic GX80 nebo podobné (GX9, Sony A6000, Olympus EM10 Mark II nebo III). Jen nevím, co zvolit - určitě potřebuji foťák, který bude umět zachytit sport (basketbal v hale při umělém osvětlení) a psa (border kolie při výcviku a vycházkách). Ostatní je klasika - rodinné foto, spíše interiér. Na GX80 jsem slyšel jen samou chválu, i setové sklo 12-32 mm je prý výborné. Teleobjektiv bych si dokoupil později.
Otázka tedy zní - co by bylo pro mé účely nejlepší? Zásadní podmínkou je skladnost, foťák s sebou budu brát i na ryby (a tam mám ostatních krámů dost a dost, nechce tahat ještě bágl se zrcadlem :-)) Zvolit (s ohledem na cenu) GX80 nebo jít spíš do GX9, kde je v setu navíc pevné sklo 25mm? Pro Panasonic hraje rychlé ostření, schopnost zaostřit i skoro ve tmě a funkce 4K Photo nebo Post Focus. O Olympusech v této kategorii jsem četl, že mají líný autofocus a na sport se moc nehodí... na druhou stranu se dají sehnat v dobrých setech za pěkné peníze se zajímavými objektivy. Díky za názor.
Zdenek R.

13

Z. Ryšavý, 29. 10. 2019 |Reagovat

Martin Čiháček

Reaguje na (11) | Dobrý den, Nikonu nahrává větší snímač, na druhou stranu si myslím, že rozdíl nebude tak výrazný. U Nikonu máte samozřejmě větší rozsah zoomu. Doporučil bych Vám zastavit se na jednu z našich prodejen, kde můžete oba fotoaparáty vyzkoušet a porovnat rozdíly v obrazové kvalitě. 

12

Prodejce Megapixel.cz, Martin Čiháček, 24. 07. 2019 |Reagovat

RS

Dobrý den, rád bych se zeptal na kvalitu obrazového výstupu tohoto setu ve srovnání se sestavou Nikon D3200 + setový Nikon 18 - 105 mm
Jde mi hlavně o focení přírody za dobrého či horšího světla, kdy bych tento set nejvíce používal. Fotky v interiéru či noční snímky jen méně často. Díky za odpověď.

11

Radek Sýkora, 23. 07. 2019 |Reagovat

DB

Reaguje na (9) | Dobrý den, spíše bych doporučil porozhlédnout se po nějaké kameře, napájet tento fotoaparát za chodu nelze. 

10

Prodejce Megapixel.cz, Daniel Böhm, 08. 08. 2018 |Reagovat

MS

Dobrý den

Dostal jsem za úkol udělat setup na natáčení sportovního zápasu (florbal), které bude přímo streamované na službu TVcom.
O co mi jde¨
1) Je tento fotoaparát vhodný na streamování obrazu? Mám nikon d3100 a ten prostě stremovat nedonutím
2) Autofocus v rámci natáčení a rychlost ostření? (opět na d3100 mám základní objektiv a ten ostří velice pomalu)
3) Je možné standardně fotoaparát nabíjet skrze USB?
4) NEbylo by lepší vybrat něco jiného? Např. Kameru? Cenovka do 14 000Kč

Omlouvám se za pro Vás možná hloupé otázky, ale když už něco koupím, tak chci aby to fungovalo :-)

Děkuji

9

Milan Stránský, 07. 08. 2018 |Reagovat

Ondřej Vojčiniak

Reaguje na (7) | Dobrý den. Korekce expozice se nastavuje kolečkem na palci, když ho zmáčknete. 

8

Prodejce Megapixel.cz, Ondřej Vojčiniak, 21. 07. 2018 |Reagovat

CH

Dobrý den. Jedinou výtku bych měl, že je tam složité nastavování korekce expozice, která navíc nedrží a musí se dělat vždy znovu. Nešlo by dát do Fn?

7

Cedrik Haškovec, 20. 07. 2018 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.