DMC-LF1EP-K
zkopírováno do schránky
019409
zkopírováno do schránky
Digitální kompakt
Panasonic Lumix DMC-LF1
4.6667 (3×)- Rozlišení snímače: 12,1 Mpx
- Optický zoom: 7,1 x
- Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko): 2
- Velikost displeje: 3 "
- Maximální rozlišení videa: Full HD (1920×1080)
- Typ paměťové karty: SD
Sháníte Panasonic Lumix DMC-LF1?
„Panasonic Lumix DMC-LF1“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 18.12.2015

Panasonic Lumix DMC-LF1
Recenze a hodnocení, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
Lumix LF1 je jedním z nejzajímavějších počinů této sezony, co se kompaktních fotoaparátů týče. To, co zaujme hned zprvu je přítomnost hledáčku, po kterém volají všichni uživatelé již dlouhou dobu, ten navíc není průhledový, ale elektronický. Abych nepředbíhal, pojďme si nejdříve projít vlastnosti…
Provozní specialista
Václav Křížek, 14.08.2013

Celkové hodnocení
zákazníků
Ověřený zákazník
Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Antonín, Slušovice, 10.06.2015
Popis a parametry
Panasonic Lumix DMC-LF1 je všestranný kompakt se zabudovaným Wi-Fi modulem. Rozlišení CMOS snímače je 12,1MPix. Je vybaven velmi světelným objektivem Leica DC Vario-Summicron s mechanickou stabilizací obrazu, 7,1x optickým zoomem a elektronickým hledáčkem. Natáčí FullHD video ve formátu AVCHD.
Sekvenční snímání
Svět kolem nás je velmi rychlý, ale vám se díky digitálnímu fotoaparátu PANASONIC LUMIX DMC-LF1 může podařit jej trochu zpomalit.
Pro maximální uživatelský komfort
PANASONIC LUMIX DMC-LF1 je vybaven jasným displejem o dostatečné úhlopříčce, který představuje přehlednou bránu ke všem nastavením a funkcím přístroje. Nechte se hýčkat.Intenzivní video
Díky možnosti využít ve videosekvencích až 7,1x zoom si užijete neskutečné detaily a vaše videa získají na dynamičnosti a unikátní atmosféře.Wi-Fi - ve spojení se světem
Pomocí dnes tolik rozšířené Wi-Fi můžete své snímky okamžitě a velmi jednoduše sdílet s přáteli. Rovněž se vám otevírá možnost fotografovat na dálku, odeslat snímky na sociální síť nebo využívat funkci Instant Transfer pro přenos do jiného zařízení - například mobilního telefonu. Další skvělou možností je přehrávat snímky bezdrátově na HD televizorech VIERA podporujících standard DLNA.Elektronický hledáček
Elektronický hledáček zprostředkovává náhled na scénu bez problémů s paralexy a použitím předsádkových čoček. Navíc zobrazuje více z výsledného záběru než hledáčky optické. Mějte vždy dokonalý přehled.NFC - buďte bezdrátoví
Moderní bezdrátová technologie NFC představují ideální řešení v dnešní uspěchané době. Automaticky sdílejte a synchronizujte fotografie do svých zařízení. Ovládejte fotoaparát na dálku a využívejte všech výhod bezdrátového spojení.Control Ring - věci pod kontrolou
Speciální otočný volič PANASONIC Control Ring můžete snadno ovládat jediným pohybem prstu a pohodlně tak měnit jednotlivé nastavení a předvolby.Podívejte se na to... panoramaticky!
Dnes tolik oblíbené panoramatické snímky dávají možnost podělit se s přáteli a rodinou o opravdu komplexní zážitek a vzpomínku například na dovolenou.POWER O.I.S. - o krok napřed
Pod krycím názvem POWER O.I.S. se skrývá celá řada kombinovaných technologií, které zajistí inteligentní řízení ISO, kompenzaci rozmazaného pohybu, rozpoznání obličeje, detekci obličeje, inteligentní volbu scény a celou řadu dalších funkcí, vylepšujících vaši fotografii.Video 1080p
Skvělé video v rozlišení Full HD je dokonalý nosič pro každý zážitek vašeho dne. Vychutnejte si ostré a nádherně barevné video každý den.Intelligent Auto
Nechte si poradit! Inteligentní režim iA na základě vyhodnocení mnoha faktorů nastaví nejvhodnější režim a výsledná fotografie bude zkrátka perfektní.Creative Control - nová úroveň kreativity
Popusťte uzdu své fantazii a společně s nepřebernými možnostmi kreativních režimů fotoaparátu PANASONIC LUMIX DMC-LF1 povzneste vaše fotografie a videa na novou úroveň. Využívejte rozličných uměleckých filtrů či populárního Creative Retouch efektu. Sledujte vliv jednotlivých efektů na konkrétní snímky a zvolte vždy ten nejlepší.Fyzikální specifikace
| Rozměry v mm | 103 x 62 x 28 |
|---|---|
| Hmotnost | 192 g |
| Barva | černá |
Ostření
| Manuální ostření | Ano |
|---|---|
| Pomocné světlo AF | Ano |
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 50 cm |
| Makro od | 3 cm |
Expozice a fotografování
| Blokování AE | Ano |
|---|---|
| Poměr stran snímku | 16:9, 1:1, 3:2, 4:3 |
| Digitální zoom | 4 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové |
| Rozsah korekce expozice | ± 2 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 100 |
| ISO - maximální citlivost | 6400 |
| Rychlost sériového snímání | 10 sn./s |
| Panorama | Ano |
| HDR | Ano |
| Vyvážení bílé barvy | Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace |
| Scénické režimy | Ano |
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ano |
|---|---|
| Formát snímače | 1/1,7 |
| Rozlišení snímače | 12,1 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 2048x1536, 1920x1080, 3264x2448, 2048x1360, 2560x1920, 3264x1840, 4000x3000, 2560x1712, 2560x1440, 2448x2448, 1536x1536, 4000x2672, 4000x2248, 1920x1920, 3264x2176 |
| Technologie snímače | CMOS |
| Poměr stran snímače | 4:3 |
| Velikost snímače (mm) | 7,44 x 5,58 |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ano |
Rozhraní a napájení
| Konektivita / Porty - výstupy | HDMI |
|---|---|
| Výdrž baterie ve snímcích | 250 snímků |
| Způsoby napájení | Akumulátor |
| Konektivita / Porty - vstupy | USB |
Objektiv
Závěrka
| Nejdelší expoziční čas | 30 |
|---|---|
| Nejkratší expoziční čas | 1/4000 |
Hledáček
| Typ hledáčku | Elektronický |
|---|
Displej
| Velikost displeje | 3 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 920000 |
| Živý náhled (Live View) | Ano |
Záznam
| Formáty souborů | MPO, JPEG, MPEG-4, RAW |
|---|---|
| Maximální rozlišení videa | Full HD (1920×1080) |
| Počet audio kanálů | 2.0 |
| Video formát | AVCHD, MPEG-4 |
| Stereo zvuk | Ano |
| Snímková frekvence u videa | 60 sn./s |
Obecné
| Podle použití | Výkonný |
|---|
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | DMC-LF1EP-K |
|---|---|
| Příslušenství v balení | Baterie, AC adaptér, USB kabel, poutko, CD-ROM |
| Značka | Panasonic |
| Typ produktu | Kompakt |
Bezdrátové sítě
| Wi-Fi | Ano |
|---|
Kapacita paměti
| Kapacita úložiště | 0,087 GB |
|---|
Doporučené příslušenství
Doporučujeme
Stativy
Pouzdra na karty / baterie
Čtečky karet
Literatura
Hlídat dostupnost Panasonic Lumix DMC-LF1 použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Panasonic Lumix DMC-LF1 použitý fotoaparát v bazaru
Související články s Panasonic Lumix DMC-LF1
Související články s Panasonic Lumix DMC-LF1
Jarní cashback s technikou LUMIX
Využijte Jarní cashback na vybrané fotoaparáty LUMIX a získejte 2 400 Kč zpět. Akce platí na vybrané modely a sety zakoupené od 20. března do 10. května 2026.
25. 3. 2026 v 12:40

SmallRig klec pro fotoaparát Lumix S5 II: Má to smysl?
Každý, kdo začíná s natáčením videí a postupně si pořizuje všechno potřebné příslušenství (světla, mikrofon, náhledový monitor…) asi brzy zjistí, že bude muset na natáčení nosit buď lepící pásku,…
LUCIE VOŘECHOVÁ • 24. 3. 2026 v 15:45

Ušetřete až 15 000 Kč při koupi vybraného fotoaparátu Lumix spolu s objektivem
Pořiďte si do 31. 1. 2026 Panasonic Lumix DC-S1R II, DC-S1 II nebo DC-S5 II společně s vybraným objektivem, na který získáte slevu až 15 000 Kč!
ŽANETA SIKOROVÁ • 22. 9. 2025 v 12:51

Získejte slevu na vybrané objektivy Lumix při nákupu s tělem
Pořiďte si do 8. 9. 2025 Panasonic Lumix DC-S1R II, DC-S1 II, DC-S5 II nebo DC-S5 IIx společně s vybraným objektivem, na který získáte slevu až 15 000 Kč!
ŽANETA SIKOROVÁ • 6. 8. 2025 v 10:15

Dotazy k Panasonic Lumix DMC-LF1
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.























Komentáře
Dobrý den, mohu doporučit například pouzdro značky LowePro.
Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 20. 11. 2015 |Panasonic Lumix DMC-LF1 |Reagovat
RF
Dobrý den,
můžete mi prosím doporučit nějaké pouzdro na zip k tomuto fotoaparátu? Děkuji
Radek Fanta, 19. 11. 2015 |Panasonic Lumix DMC-LF1 |Reagovat
DM
Dobrý den, baterie---nabíječka je redukce a dok stanice---potřebujete oboje.
Prodejce Megapixel.cz, Dan Maxant, 21. 7. 2015 |Panasonic Lumix DMC-LF1 |Reagovat
JK
Dobrý den,jakou externí nabíječku k Panasonicu LF1 zakoupit,aby se nemusela baterie nabíjet ve foťáku.Jaké neoriginální batere k němu použít?Děkuji.
Jaroslav Kovář, 21. 7. 2015 |Panasonic Lumix DMC-LF1 |Reagovat
DM
Dobrý den, no osobně bych se přiklonil k Sony RX100 a to hlavně díky snímači, který bude mít lepší výsledek. Jediné minus vidím v délce zoomu, ale to není až tak zásadní. LX7, P7800, P340 nejsou špatné, ale mají stále standardní snímač.
Prodejce Megapixel.cz, Dan Maxant, 20. 5. 2015 |Panasonic Lumix DMC-LF1 |Reagovat
HP
Dobrý den,
prosím o pomoc s výběrem nového rodinného fotoaparátu. Fotíme hlavně na výletech a dovolených, momenty + takové to táhle je krásná socha, támhle krásný výhled atd. V užším výběru mi zůstaly Panasonic Lumix LF1, Panasonic Lumix LXZ, Sony RX-100 (1. generace), Nikon coolpix P7800 a Nikon coolpix P340. Cena by měla být max. 10 tis. Který byste pro mou potřebu doporučili? Děkuji
Hana Pavlíková, 20. 5. 2015 |Panasonic Lumix DMC-LF1 |Reagovat
DM
Dobrý den, ano opravdu umí fotografovat při videozáznamu.
Prodejce Megapixel.cz, Dan Maxant, 4. 5. 2015 |Panasonic Lumix DMC-LF1 |Reagovat
M
Tak jak to teda je? :-( Je to pro mě poměrně důležité, foťák bych z fleku bral, leč absence této funkce mi v tom brání...
Martin, 28. 4. 2015 |Panasonic Lumix DMC-LF1 |Reagovat
JM
Ano tento přístroj umí vytvořit fotografii i při natáčení videa! Pan Kryštof Korč je patrně špatně informován.
Jirka Mik, 17. 4. 2015 |Panasonic Lumix DMC-LF1 |Reagovat
DM
Dobrý den, ano je to možné.
Prodejce Megapixel.cz, Dan Maxant, 11. 3. 2015 |Panasonic Lumix DMC-LF1 |Reagovat
Všechny dotazy (49)