ID: 012292

Digitální kompakt Panasonic Lumix DMC-LX5 + 8GB ULtra karta + pouzdro Sorento 70M!

 • Značka: Panasonic

Sháníte Panasonic Lumix DMC-LX5 + 8GB ULtra karta + pouzdro Sorento 70M!?

„Panasonic Lumix DMC-LX5 + 8GB ULtra karta + pouzdro Sorento 70M!“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Panasonic Lumix DMC-LX5 + 8GB ULtra karta + pouzdro Sorento 70M!?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 1 020 Kč?

Začít s výkupem

Kompaktní fotoaparát Panasonic Lumix LX5 je nástupcem modelu LX3, který svými kvalitami získal uznání nejen u odborné fotografické veřejnosti. Nový model LX5 přichází s celou řadou inovací: Je osazen přepracovaným objektivem Leica DC VARIO-SUMMICRON se světelností f2,0 a ohniskovým rozsahem 24 – 90 mm (3,8x zoom). Inovovaný obrazový procesor Venus Engine FHD ve spolupráci s novým 10,1 Mpx CCD snímačem zajišťuje rychlé a precizní zpracování snímků. Produktová sekce: Digitální kompakty Panasonic

Alternativy k již neprodávanému Panasonic Lumix DMC-LX5 + 8GB ULtra karta + pouzdro Sorento 70M!

Naši zákazníci nejčastěji zvažují tyto alternativy k Panasonic Lumix DMC-LX5 + 8GB ULtra karta + pouzdro Sorento 70M!

Obsahem zvýhodněné sady je:

Panasonic Lumix DMC-LX5 + SanDisk SDHC Ultra 8GB 30MB/s Class 10 + Hama Sorento 70M

Kompaktní fotoaparát Panasonic Lumix LX5 je nástupcem modelu LX3, který svými kvalitami získal uznání nejen u odborné fotografické veřejnosti. Nový model LX5 přichází s celou řadou inovací: Je osazen přepracovaným objektivem Leica DC VARIO-SUMMICRON se světelností f2,0 a ohniskovým rozsahem 24 – 90 mm (3,8x zoom). Inovovaný obrazový procesor Venus Engine FHD ve spolupráci s novým 10,1 Mpx CCD snímačem zajišťuje rychlé a precizní zpracování snímků. Produktová sekce: Digitální kompakty Panasonic

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Všechno vybrané příslušenství
pro Panasonic Lumix DMC-LX5 + 8GB ULtra karta + pouzdro Sorento 70M!

Parametry a popis

Návrat krále - luxusní Panasonic Lumix LX5 v novém provedení

Po dvou letech vlády modelu LX3 se vrací král kategorie kompaktních fotoaparátů proslulý nekompromisní obrazovou kvalitou. Kombinace objektivu s extrémně vysokou světelností f2,0 a rozšířeného dynamického rozsahu garantuje královskou úroveň fotografií a videozáznamu i v nuzných světelných podmínkách.

Praha, 21. července 2010 - Kompaktní fotoaparát Panasonic Lumix LX5 je nástupcem modelu LX3, který svými kvalitami získal uznání nejen u odborné fotografické veřejnosti na celém světě a svou kategorii pozdvihl na zcela novou úroveň. Nový model LX5 přichází s celou řadou inovací a svého legendárního předchůdce překonává v mnoha parametrech: Je osazen přepracovaným objektivem Leica DC VARIO-SUMMICRON se světelností f2,0 a rozšířeným ohniskovým rozsahem z původní hodnoty 24 - 60 mm na 24 - 90 mm (3,8x zoom). Inovovaný obrazový procesor Venus Engine FHD ve spolupráci s novým 10,1megapixelovým CCD snímačem zajišťuje rychlé a precizní zpracování snímků. Řady vylepšení se dočkalo i tělo fotoaparátu - lepší stabilitu a držení fotoaparátu zajišťuje zesílený kožený grip a otočné kolečko „jog-dial" usnadňuje nastavení hodnot v manuálním režimu. Lumix LX5 je zkrátka fotoaparát pro opravdové fotografy, kteří od přístroje malých rozměrů očekávají velké věci.

Kvalita fotografií je přímo úměrná kvalitě objektivu a v tomto směru nabízí LX5 bezesporu maximum ve své kategorii. Širokoúhlý objektiv Leica DC VARIO-SUMMICRON s 3,8x zoomem (ekvivalent k 24 - 90 mm u kinofilmu) je již svým názvem zárukou nejvyšší obrazové kvality, který se může pochlubit ojedinělou hodnotou světelnosti f2,0, takže propustí přibližně dvojnásobek světla než objektivy se světelností f2,8, přičemž už tato hodnota je obecně považována za vynikající. Extrémně vysoká světelná propustnost nového objektivu není vše, důležitá je samotná optická kvalita při takto vysoké světelnosti, kterou objektiv Leica zajišťuje v míře vrchovaté a umožňuje snímat ostré a prokreslené snímky i v takových podmínkách, kde konkurenční přístroje potřebují blesk.

Dalším ve své kategorii vzácným parametrem je hodnota 24 mm na spodním konci ohniska. Ve srovnání s běžným 35mm fotoaparátem má LX5 o 213 % širší záběr a rozdíl je citelný i při srovnání s  28mm objektivem, kde je to 136 %. Výhodou špičkového širokoúhlého objektivu Leica je minimální zkreslení obrazu a prakticky nulový výskyt chromatické aberace, zdvojené kresby či jiných nežádoucích jevů, kterými trpí běžné objektivy.

Novinkou je také 10,1megapixelový CCD snímač s větším dynamickým rozsahem. Oproti svému předchůdci se snímač LX5 může pochlubit o 31 % vyšší citlivostí a o 38 % vyšší saturací. Výsledkem je redukce šumu při nastavení vysokých hodnot citlivosti a jemné barevné přechody s širokým dynamickým rozsahem při snímání kontrastních situací. Citlivý CCD snímač a objektiv s vysokou světelností se markantně projeví i při natáčení videozáznamů, kde si Lumix LX5 vystačí s minimálním osvětlením na úrovni 3 luxů.

K profesionální kvalitě videa a fotografií nemalým dílem přispívá i poslední generace obrazového procesoru Venus Engine FHD s technologií Inteligentní rozlišení. Systém automaticky rozeznává tři aspekty obrazu - obrysy objektů, oblasti s detailní texturou a oblasti s jemnými barevnými a tonálními přechody. Obrysy systém zvýrazní, aby na snímcích lépe vynikly, také u oblastí s texturou dochází k mírnému zvýraznění detailů. V barevných a tonálních přechodech se uplatňuje vyspělý systém redukce šumu, aby přechody působily plynuleji. Kromě celkového doostření dokáže nová technologie Inteligentní rozlišení zpracovávat signál pixel po pixelu optimálním způsobem, aby bylo zpracování co nejkvalitnější.
I přes vysoký výkon je obrazový procesor energeticky nenáročný, takže lze na jedno nabití akumulátoru vyfotografovat až 400 snímků.

Lumix LX5 jistě osloví především náročné fotografy, avšak i jako HD videokamera nabízí řadu kreativních možností. V kreativním režimu umožňuje LX5 ručně nastavit clonu i rychlost závěrky. Ruční nastavení rychlosti závěrky umožňuje vytvářet speciální „dramatické" efekty a je vhodné pro záznam rychle se pohybujících objektů. Také při natáčení videa je k dispozici zoom. Záznam se ukládá v datově úsporném formátu AVCHD Lite v HD rozlišení 1280 x720 bodů, který zabere poloviční prostor než video stejné kvality ve formátu Motion JPEG.

Řady vylepšení se dočkalo i tělo fotoaparátu - lepší stabilitu a držení fotoaparátu zajišťuje zesílený kožený grip a otočné kolečko „jog-dial" usnadňuje nastavení hodnot v manuálním režimu. Velmi oblíbený unikátní prvek umístění přepínače formátu snímaného obrazu přímo na objektiv fotoaparátu byl vylepšen o poměry stran 1:1, 3:2, 4:3 a 16:9. Tento přepínač funguje jak v režimu snímání statických snímků, tak v režimu videozáznamu, kde lze volit mezi poměrem stran 16:9 a 4:3. V režimu Multi Aspect dokáže CCD snímač současně zaznamenat snímky s poměrem stran 3:2, 4:3 i 16:9 a to vždy při zachování ohniska objektivu k danému poměru stran, což je unikátní vlastnost vybraných fotoaparátů Panasonic, takže si fotograf může později vybrat, který snímek použije. Novinkou je rovněž aktivní patice sáněk, která vedle systémového blesku umožňuje nasadit výklopný elektronický hledáček s živým náhledem.

Lumix LX5 má 3palcový (7,62cm) inteligentní LCD panel s 460 000 body. Jas panelu se upravuje automaticky (celkem má 11 úrovní) v závislosti na intenzitě okolního světla, čímž je zajištěna maximální možná viditelnost za všech podmínek. Velký panel výborně zobrazuje i drobné detaily, takže na něm fotograf může zkontrolovat správnost zaostření.

Ostatní
Značka: Panasonic

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Panasonic Lumix DMC-LX5 + 8GB ULtra karta + pouzdro Sorento 70M! v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Panasonic Lumix DMC-LX5 + 8GB ULtra karta + pouzdro Sorento 70M!, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Panasonic Lumix DMC-LX5 + 8GB ULtra karta + pouzdro Sorento 70M!

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (35 - 26)

 • 35

  Lukeš

  Reaguje na 34 | Dobrý den, na výdrž baterie má vliv mnoho faktorů, proto je mezi údaji takový rozptyl. Průměr je cca 400 snímků, dle použití blesku, videa, provozní teploty, atd. K samovolnému vybíjení dochází u všech baterií tohoto typu.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 16.07.2012 | Reagovat

 • 34

  Avatar

  Dobry den, chtel bych se zeptat - jak je to s vydrzi akumulatoru? Nasel jsem ruzne hodnoty - od 300 do 500 snimku. A nedochazi k somovolnemu vybijeni akumulatoru? (jde mi o to, kdyz budu napr. nekde tyden na horach bez moznosti dobit). Predem diky za odpoved.

  tm, 15.07.2012 | Reagovat

 • 33

  Lukeš

  Reaguje na 30 | Dobrý den, sluneční clonu na tubus s filtrem upevnit nelze.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 24.06.2012 | Reagovat

 • 32

  Lukeš

  Reaguje na 31 | Dobrý den, na parazitní světlo filtr nepomůže. Pouze clona.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 24.06.2012 | Reagovat

 • 31

  Avatar

  Dodatek: Je z praktičnosti lepší použít univerzálně sluneční clonu proti parazytujícímu světlu a nebo spíše filtr?

  Riki, 21.06.2012 | Reagovat

 • 30

  Avatar

  Dobrý den, prosím o info, pokud použiji tento adaptér-tubus JJC adaptér na filtr LA-52LX5 pro LX5 dá se případně na tento tubus upevnit i sluneční clona. Nebude už prostě stínit objektivu??? A jakou by jste mi doporučil? Díky za informace. R.

  Riki, 21.06.2012 | Reagovat

 • 29

  Lukeš

  Reaguje na 28 | Dobrý den, bohužel nemá.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 06.06.2012 | Reagovat

 • 28

  Avatar

  Dobrý den, chci se zeptat, má tento model HDR? Děkuji

  Radka, 05.06.2012 | Reagovat

 • 27

  Lukeš

  Reaguje na 26 | Dobrý den, v této třídě mohu nabídnout například Olympus XZ-1.

  Martin Lukeš - Megapixel, Šéfeditor galerie, Lektor fotografických kurzů, 16.04.2012 | Reagovat

 • 26

  Avatar

  Dobrý den, poohlížím se po nějakém kompaktu pro relativně kvalitní fotografie přírody a co nejlepší makro (dostupné v této kategorii). Případně uvažuji o použití makropředsádky DCR-150 od Raynoxu. V současnosti mám P. Lumix DMC-FZ7 a rád bych si polepšil - hlavně co se makra týče. Děkuji Vám, Ondřej Komárko

  Ondra, 14.04.2012 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím