ID: 004493

Digitální kompakt Panasonic Lumix DMC-ZX3 stříbrný

 • Rozlišení: 14,1 Mpx
 • Optický zoom: 8 x
 • Velikost displeje: 2,7 "

Sháníte Panasonic Lumix DMC-ZX3 stříbrný?

„Panasonic Lumix DMC-ZX3 stříbrný“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Panasonic Lumix DMC-ZX3 stříbrný?

Víte, že ho u nás můžete prodat až za 371 Kč?

Začít s výkupem

Panasonic Lumix DMC-ZX3 ukrývá v kompaktním těle extrémně širokoúhlý objektiv Leica s 8x optickým zoomem a stabilizací. Disponuje senzorem se 14-ti megapixely, HD videozáznamem a vedle celé řady scénických režimů i inteligentním autorežimem iA. Produktová sekce: Digitální kompakty Panasonic

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Fotoaparát představuje kombinaci elegantního až nenápadného designu s prvotřídním dílenským zpracováním a vyspělé digitální techniky. To co ovšem dělá fotoaparát nejvíce zajímavým, je jeho
Celá recenze

Kompletní recenze
Panasonic Lumix DMC-ZX3 stříbrný

Parametry a popis

Model ZX3 je jedním z nejrychlejších fotoaparátů na trhu, což z něj v kombinaci s rychlým startem činí ideální nástroj pro zachycování momentek. Je to přesně ten typ fotoaparátu, se kterým už fotografovi neunikne žádný okamžik, který by s ostatními fotoaparáty nebylo možné pohotově zachytit. Prostorný inteligentní LCD panel o velikost 2,7 palců nabídne i v tak malém těle dynamický obraz a jasný náhled. Ultrakompaktní fotoaparát má speciální hliníkový povrch, odolný proti otiskům prstů i ulpívání nečistot.

1. 25mm širokoúhlý objektiv LEICA DC s 8x optickým zoomem a 10x Inteligentním zoomem

Model DMC-ZX3 je vybaven kvalitním 25mm širokoúhlým objektivem LEICA DC VARIO ELMAR s 8násobným optickým zoomem (ekvivalent 25-200 mm na 35mm kinofilm). Kompaktní tělo obsahuje i výkonný CDD snímač s rozlišením 14,1 megapixelu. Objektiv je složen z devíti prvků v sedmi skupinách, obsahuje čtyři asférické čočky se šesti asférickými plochami.
Inteligentní zoom rozšiřuje přiblížení o 1,3násobek při zachování kvality obrazu a využití digitálního zoomu. Navíc je uživatelům k dispozici funkce extra optického zoomu, která dokáže zvýšit zvětšení až na 16,9x (při rozlišení 3 megapixely) využitím vysokého rozlišení CCD snímače.

2. Technologie Inteligentního Rozlišení v novém procesoru Venus Engine HD II

Rychlý a výkonný procesor Venus Engine HD zahrnuje novou technologii zpracování obrazu, která je označována jako „Inteligentní Rozlišení". Tato technologie dokáže automaticky detekovat tři oblasti snímku - okraje, detailně prokreslené oblasti a oblasti mírné gradace - a ty posléze zpracovat do jasného a ostrého obrazu.
Inteligentní zoom prakticky rozšiřuje poměr zvětšení až na 1,3násobek uváděných hodnot při zachování kvality obrazu a dokonce při použití digitálního zoomu. Detaily snímků pořízených při vysoké citlivosti nastavení ISO se často ztrácejí v procesu potlačení obrazového šumu; technologie Inteligentního Rozlišení však dokáže i tyto detaily uchovat.
Procesor Venus Engine HD přináší souběžné zpracování obrazových signálů (multitasking) a superrychlou odezvu. Prodleva mezi stisknutím spouště a zachycením snímku je jen přibližně 0,005 vteřiny, takže není problém zachytit i bezprostřední momentky. Extrémní rychlost automatického zaostřování AF Sonic Speed dokáže zaostřit na snímaný předmět už v průběhu 0,26 vteřiny (širokoúhlé zobrazení) / 0,31 vteřiny (teleskopické zaměření), přičemž se přístroj uvede do chodu zhruba za 1,1 vteřiny. Vysokorychlostní procesor má vynikající energetickou účinnost a na jedno nabití baterie poskytuje možnost nasnímání 330 snímků.

3. Nová úroveň nahrávání videa a režim iA (Inteligentní Auto)

Vedle videonahrávek v počítačovém formátu motion JPEG dokáže model DMC-ZX3 pořizovat videoklipy i ve formátu AVCHD Lite, který je běžný pro televizory a jiné výrobky spotřební elektroniky. To oproti běžnému Motion JPEG nabízí téměř dvojnásobnou kapacitu doby nahrávky. Model ZX3 je rovněž vybaven funkcí Dolby Digital Stereo Creator, která umožňuje pořizovat i audio nahrávky ve vysoké kvalitě. I v režimu nahrávání videozáznamů je k dispozici výkonný 8násobný zoom a oblíbená funkce iA (Inteligentní Auto). Optický stabilizátor obrazu POWER O.I.S. zároveň dokáže kompenzovat chvění ruky, a to i při použití vysokého přiblížení.
Nově přidaná funkce Střih videa (Video Divide) pak umožňuje pořízený záznam rozdělit na dvě části a nechtěnou část přímo ještě v přístroji zkrátit anebo přímo vymazat. Pro pořizování videozáznamů je uživateli k dispozici rovněž funkce Větrný filtr (Wind Cut), která dokáže účinně eliminovat rušivé zvuky větru.

4. Vylepšený stabilizátor obrazu POWER O.I.S. a technologie Inteligentního Rozlišení

Nová podoba stabilizačního systému POWER O.I.S. nabízí výrazně vyšší výkon a účinné odstranění nízkofrekvenčních vibrací. Snímky, které dříve nebylo možné kvalitně nafotit, nyní nepředstavují žádný problém. Funkce Rozpoznání tváří (Face Detection) si dokáže zapamatovat registrované tváře a na ně pak zaostřit.
Model DMC-ZX3 je vybaven funkcí Inteligentního výběru scény, která dokáže automaticky vybírat ze šesti scénických režimů - Makro, Portrét, Krajina, Noční portrét a nově přidaný Západ slunce.
Systém QuickAF umožňuje uživateli udržet zaostření na konkrétní objekt v nahrávacím režimu ještě dříve, než domáčkne spoušť do poloviny. Všechny funkce se automaticky aktivují v režimu iA spolu s dalšími podpůrnými funkcemi jako AF Tracking (sledování fotografovaného subjektu a automatická úprava zaostření), inteligentní kontrola ISO nebo inteligentní expozice. To vše zaručí jasné a ostré fotografie v každé situaci.

5. 2,7palcový inteligentní LCD panel s 230 000 body

Fotoaparát ZX3 má zabudovaný 2,7palcový inteligentní LCD panel s 230 000 body. Jas panelu se upravuje automaticky (celkem má 11 úrovní) v závislosti na intenzitě okolního světla, čímž je zajištěna maximální možná viditelnost za všech podmínek. Velký panel zaručí vynikající úroveň detailu a uživatel má možnost ještě před fotografováním zkontrolovat nastavení automatického zaostřování.

6. Další možnosti fotozábavy

Bohatá nabídka scénických režimů reflektuje různorodost fotografických situací a umožňuje i natáčení videa. K dispozici je 28 režimů pro fotografii a 18 pro video - díky nim je natáčení doslova hračkou. Stávající scénické režimy obohatil ještě režim Vysoké Dynamiky (High Dynamic), který umožňuje zachytit scénu s upravenou expozicí.
K fotoaparátu lze dokoupit pouzdro (DMW-MCZX3) pro fotografování pod vodou a pořídit díky němu nádherné fotky pod vodní hladinou. Kromě běžných paměťových karet SD/SDHC podporuje DMC-ZX3 i SD formát nové generace se zvětšenou kapacitou s označením SDXC (SD eXtended Capacity). Model DMC-ZX3 je kompatibilní s Windows 7.

Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,33
Rozlišení: 14,1 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1920x1080, 2048x1360, 2048x1536, 2560x1440, 2560x1712, 2560x1920, 3072x1728, 3072x2048, 3072x2304, 3648x2056, 3648x2432, 3648x2736, 4320x2432, 4320x2880, 4320x3240, 640x360, 640x424, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 3:2, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Optický zoom: 8 x
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 25-200
Minimální ohnisková vzdálenost: 25 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 200 mm
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 50 cm
Makro od: 3 cm
 
Nastavení expozice
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 6400
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 60
Nejkratší expoziční čas: 1/1300
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P
Rychlost sériového snímání: 1,8 sn./s
 
Hledáček
Typ hledáčku: Nemá
 
LCD
Velikost displeje: 2,7 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
Velikost interní paměti: 40 MB
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 98 x 55 x 26
Hmotnost: 159 g

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Panasonic Lumix DMC-ZX3 stříbrný v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Panasonic Lumix DMC-ZX3 stříbrný, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Panasonic Lumix DMC-ZX3 stříbrný

Nahoru

Komentáře (8)

Zobrazeny komentáře (8 - 1)

 • 8

  Avatar
  Reaguje na 7 | Dobrý den, při snížení rozlišení dochází sice k expozici na celou plochu snímače ale pouze ale na vybrané body ( a ty jsou stále stejně velké (malé (: ). Tzn. nemá to vliv na šum.

  Bohouš Brož - Megapixel, 28.11.2010 | Reagovat

 • 7

  Avatar
  Prosím o vysvětlení následující věci: snímač 1/2´3 a 14 MPx na něm je zjevně limitní pro ještě jakžtakž koukatelné fotky (obzvlášť ve zhoršených světelných podmínkách). Co se ale stane, snížím-li rozlišení na třeba 6-8 MPx? Je i tomto případě využita celá plocha snímače? Předpokládám, že ano, a má to pozitivní vliv na šum, když má každý megapixel větší prostor, nebo to tak nefunguje? Tohle jsem nikde nezjistil. Díky za odpověď

  Pepa, 25.11.2010 | Reagovat

 • 6

  Avatar
  Reaguje na 5 | Dobrý den, s přihlédnutím k ceně, nižší hladině šumu (koncerty), velikosti a možnosti manuálního zásahu : http://www.megapixel.cz/canon-powershot-s90

  Bohouš Brož - Megapixel, 24.05.2010 | Reagovat

 • 5

  Avatar
  Dobrý den, mám starší Panasonic DMC-LS2. Rád bych zakoupil něco lepšího v ceně 8-10tisíc. Kromě běžného focení (děti, dovolená)fotím i koncerty kapel - tma+blikající světla. Fotky používám jako doplněk pro www stránky. Existuje něco malého univerzálního? Známý doporučil Olympus E-420, ale mě se to zdá velké a těžké. Prosím o odbornou radu a předem moc děkuji.

  Pepa, 21.05.2010 | Reagovat

 • 4

  Avatar
  Reaguje na 3 | Dobrý den, jako prioritu bych tedy stavěl rychlost (děti, lyžování atd.) -tzn. startovací rychlost a hlavně rychlost ostření AF při pohybu. A druhý důležitý požadavek - hladina šumu. Takže pokud budete volit kompaktní verzi - WX1. Pokud budete volit větší verzi - HX5.

  Bohouš Brož - Megapixel, 15.04.2010 | Reagovat

 • 3

  Avatar
  Děkuji za odpoVěď, pokusím se více specifikovat své priority. Fotím hlavně krajinu a momentky ( děti, lyžování, pri cyklistice..), video používám jako doplněk, jeho kvalita není pro mne nikterak důležitá.Upřednostnuji automatiku, ale nebráním se učit se fotit manuálně. První digifoťák jsem měla Sony a druhý Panasonic FX 01 , který vyhovoval rozměrem méně rychlostí a šumem.Vybírám proto mezi těmito značkami. Jednou z priorit je menší velikost ( do kapsy), rychlost, malý šum. V užším výběru jsou u mne : SONY WX1, Panasonic ZX3,FX 40,FX550 - tyto malé,asi se přikoním k menší velikosti z větších mě zaujal a uvažovala bych o SONY DSC-HX5 a Panasonic TZ7( prý už se nevyrábí) TZ8 a TZ10. Ještě jednou děkuji za vaši fundovanost a trpělivost a přeji pěkné dny

  Jíťa, 14.04.2010 | Reagovat

 • 2

  Avatar
  Reaguje na 1 | Dobrý den, není nejlepší fotoaparát (kdyby tomu tak bylo, prodával by se pouze ten jeden konkrétní model (: )
  Jsou pouze fotoaparáty vhodnější pro určité požadavky - pokuste se prosím nastínit Vaše priority ( co chcete fotit ) a něco vybereme.

  Bohouš Brož - Megapixel, 13.04.2010 | Reagovat

 • 1

  Avatar
  Dobrý den, líbí se mi na tomto tipu inzerovaná rychlost a malé rozměry. Nezmiňuje se možnost panoramatických snímků, takže předpokládám , že tato funkce není. uvažuji ještě o DMC TZ10, který se mi zdá velmi dobrý, jen větší.. DMC LX3 je cenově nejdražší, zřejmě i proto, že má možnost manuálního nastavení - je možné, že ostatní typy se mu kvalitou podobají ?? Zaujal mě též SONY DSC WX1 a DSC HX5. Cena není úpně rozhodující, všechny by podlé mého laického soudu měly být dost dobré.Prosím o váš názor, který typ byste mi doporučil ? děkuji

  Jíťa, 11.04.2010 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím