ID: 004493

Digitální kompakt Panasonic Lumix DMC-ZX3 stříbrný

 • Rozlišení: 14,1 Mpx
 • Optický zoom: 8 x
 • Velikost displeje: 2,7 "

Sháníte Panasonic Lumix DMC-ZX3 stříbrný?

„Panasonic Lumix DMC-ZX3 stříbrný“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Panasonic Lumix DMC-ZX3 stříbrný?

Začít s výkupem

Panasonic Lumix DMC-ZX3 ukrývá v kompaktním těle extrémně širokoúhlý objektiv Leica s 8x optickým zoomem a stabilizací. Disponuje senzorem se 14-ti megapixely, HD videozáznamem a vedle celé řady scénických režimů i inteligentním autorežimem iA. Produktová sekce: Digitální kompakty Panasonic

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Fotoaparát představuje kombinaci elegantního až nenápadného designu s prvotřídním dílenským zpracováním a vyspělé digitální techniky. To co ovšem dělá fotoaparát nejvíce zajímavým, je jeho
Celá recenze

Kompletní recenze
Panasonic Lumix DMC-ZX3 stříbrný

Parametry a popis

Model ZX3 je jedním z nejrychlejších fotoaparátů na trhu, což z něj v kombinaci s rychlým startem činí ideální nástroj pro zachycování momentek. Je to přesně ten typ fotoaparátu, se kterým už fotografovi neunikne žádný okamžik, který by s ostatními fotoaparáty nebylo možné pohotově zachytit. Prostorný inteligentní LCD panel o velikost 2,7 palců nabídne i v tak malém těle dynamický obraz a jasný náhled. Ultrakompaktní fotoaparát má speciální hliníkový povrch, odolný proti otiskům prstů i ulpívání nečistot.

1. 25mm širokoúhlý objektiv LEICA DC s 8x optickým zoomem a 10x Inteligentním zoomem

Model DMC-ZX3 je vybaven kvalitním 25mm širokoúhlým objektivem LEICA DC VARIO ELMAR s 8násobným optickým zoomem (ekvivalent 25-200 mm na 35mm kinofilm). Kompaktní tělo obsahuje i výkonný CDD snímač s rozlišením 14,1 megapixelu. Objektiv je složen z devíti prvků v sedmi skupinách, obsahuje čtyři asférické čočky se šesti asférickými plochami.
Inteligentní zoom rozšiřuje přiblížení o 1,3násobek při zachování kvality obrazu a využití digitálního zoomu. Navíc je uživatelům k dispozici funkce extra optického zoomu, která dokáže zvýšit zvětšení až na 16,9x (při rozlišení 3 megapixely) využitím vysokého rozlišení CCD snímače.

2. Technologie Inteligentního Rozlišení v novém procesoru Venus Engine HD II

Rychlý a výkonný procesor Venus Engine HD zahrnuje novou technologii zpracování obrazu, která je označována jako „Inteligentní Rozlišení". Tato technologie dokáže automaticky detekovat tři oblasti snímku - okraje, detailně prokreslené oblasti a oblasti mírné gradace - a ty posléze zpracovat do jasného a ostrého obrazu.
Inteligentní zoom prakticky rozšiřuje poměr zvětšení až na 1,3násobek uváděných hodnot při zachování kvality obrazu a dokonce při použití digitálního zoomu. Detaily snímků pořízených při vysoké citlivosti nastavení ISO se často ztrácejí v procesu potlačení obrazového šumu; technologie Inteligentního Rozlišení však dokáže i tyto detaily uchovat.
Procesor Venus Engine HD přináší souběžné zpracování obrazových signálů (multitasking) a superrychlou odezvu. Prodleva mezi stisknutím spouště a zachycením snímku je jen přibližně 0,005 vteřiny, takže není problém zachytit i bezprostřední momentky. Extrémní rychlost automatického zaostřování AF Sonic Speed dokáže zaostřit na snímaný předmět už v průběhu 0,26 vteřiny (širokoúhlé zobrazení) / 0,31 vteřiny (teleskopické zaměření), přičemž se přístroj uvede do chodu zhruba za 1,1 vteřiny. Vysokorychlostní procesor má vynikající energetickou účinnost a na jedno nabití baterie poskytuje možnost nasnímání 330 snímků.

3. Nová úroveň nahrávání videa a režim iA (Inteligentní Auto)

Vedle videonahrávek v počítačovém formátu motion JPEG dokáže model DMC-ZX3 pořizovat videoklipy i ve formátu AVCHD Lite, který je běžný pro televizory a jiné výrobky spotřební elektroniky. To oproti běžnému Motion JPEG nabízí téměř dvojnásobnou kapacitu doby nahrávky. Model ZX3 je rovněž vybaven funkcí Dolby Digital Stereo Creator, která umožňuje pořizovat i audio nahrávky ve vysoké kvalitě. I v režimu nahrávání videozáznamů je k dispozici výkonný 8násobný zoom a oblíbená funkce iA (Inteligentní Auto). Optický stabilizátor obrazu POWER O.I.S. zároveň dokáže kompenzovat chvění ruky, a to i při použití vysokého přiblížení.
Nově přidaná funkce Střih videa (Video Divide) pak umožňuje pořízený záznam rozdělit na dvě části a nechtěnou část přímo ještě v přístroji zkrátit anebo přímo vymazat. Pro pořizování videozáznamů je uživateli k dispozici rovněž funkce Větrný filtr (Wind Cut), která dokáže účinně eliminovat rušivé zvuky větru.

4. Vylepšený stabilizátor obrazu POWER O.I.S. a technologie Inteligentního Rozlišení

Nová podoba stabilizačního systému POWER O.I.S. nabízí výrazně vyšší výkon a účinné odstranění nízkofrekvenčních vibrací. Snímky, které dříve nebylo možné kvalitně nafotit, nyní nepředstavují žádný problém. Funkce Rozpoznání tváří (Face Detection) si dokáže zapamatovat registrované tváře a na ně pak zaostřit.
Model DMC-ZX3 je vybaven funkcí Inteligentního výběru scény, která dokáže automaticky vybírat ze šesti scénických režimů - Makro, Portrét, Krajina, Noční portrét a nově přidaný Západ slunce.
Systém QuickAF umožňuje uživateli udržet zaostření na konkrétní objekt v nahrávacím režimu ještě dříve, než domáčkne spoušť do poloviny. Všechny funkce se automaticky aktivují v režimu iA spolu s dalšími podpůrnými funkcemi jako AF Tracking (sledování fotografovaného subjektu a automatická úprava zaostření), inteligentní kontrola ISO nebo inteligentní expozice. To vše zaručí jasné a ostré fotografie v každé situaci.

5. 2,7palcový inteligentní LCD panel s 230 000 body

Fotoaparát ZX3 má zabudovaný 2,7palcový inteligentní LCD panel s 230 000 body. Jas panelu se upravuje automaticky (celkem má 11 úrovní) v závislosti na intenzitě okolního světla, čímž je zajištěna maximální možná viditelnost za všech podmínek. Velký panel zaručí vynikající úroveň detailu a uživatel má možnost ještě před fotografováním zkontrolovat nastavení automatického zaostřování.

6. Další možnosti fotozábavy

Bohatá nabídka scénických režimů reflektuje různorodost fotografických situací a umožňuje i natáčení videa. K dispozici je 28 režimů pro fotografii a 18 pro video - díky nim je natáčení doslova hračkou. Stávající scénické režimy obohatil ještě režim Vysoké Dynamiky (High Dynamic), který umožňuje zachytit scénu s upravenou expozicí.
K fotoaparátu lze dokoupit pouzdro (DMW-MCZX3) pro fotografování pod vodou a pořídit díky němu nádherné fotky pod vodní hladinou. Kromě běžných paměťových karet SD/SDHC podporuje DMC-ZX3 i SD formát nové generace se zvětšenou kapacitou s označením SDXC (SD eXtended Capacity). Model DMC-ZX3 je kompatibilní s Windows 7.

Ostatní
Značka: Panasonic
 
Obrazový snímač
Formát snímače: 1/2,33
Rozlišení: 14,1 Mpx
Typ snímače: CCD
Rozlišení fotografií: 1920x1080, 2048x1360, 2048x1536, 2560x1440, 2560x1712, 2560x1920, 3072x1728, 3072x2048, 3072x2304, 3648x2056, 3648x2432, 3648x2736, 4320x2432, 4320x2880, 4320x3240, 640x360, 640x424, 640x480
Poměr stran snímku: 16:9, 3:2, 4:3
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Optický zoom: 8 x
Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm): 25-200
Minimální ohnisková vzdálenost: 25 mm
Maximální ohnisková vzdálenost: 200 mm
Typ stabilizátoru: Optický
 
Zaostřování
Minimální zaostřovací vzdálenost: 50 cm
Makro od: 3 cm
 
Nastavení expozice
ISO - minimální citlivost: 80
ISO - maximální citlivost: 6400
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 60
Nejkratší expoziční čas: 1/1300
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P
Rychlost sériového snímání: 1,8 sn./s
 
Hledáček
Typ hledáčku: Nemá
 
LCD
Velikost displeje: 2,7 "
Rozlišení displeje: 230000
 
Blesk
Vestavěný blesk: Ano
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Rozlišení videa: VGA (640×480)
Audiozáznam: Ano
Velikost interní paměti: 40 MB
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 98 x 55 x 26
Hmotnost: 159 g

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Panasonic Lumix DMC-ZX3 stříbrný v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Panasonic Lumix DMC-ZX3 stříbrný, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Panasonic Lumix DMC-ZX3 stříbrný

Nahoru

Komentáře (8)

Zobrazeny komentáře (8 - 1)

 • 8

  Avatar
  Reaguje na 7 | Dobrý den, při snížení rozlišení dochází sice k expozici na celou plochu snímače ale pouze ale na vybrané body ( a ty jsou stále stejně velké (malé (: ). Tzn. nemá to vliv na šum.

  Bohouš Brož - Megapixel, 29.11.2010 | Reagovat

 • 7

  Avatar
  Prosím o vysvětlení následující věci: snímač 1/2´3 a 14 MPx na něm je zjevně limitní pro ještě jakžtakž koukatelné fotky (obzvlášť ve zhoršených světelných podmínkách). Co se ale stane, snížím-li rozlišení na třeba 6-8 MPx? Je i tomto případě využita celá plocha snímače? Předpokládám, že ano, a má to pozitivní vliv na šum, když má každý megapixel větší prostor, nebo to tak nefunguje? Tohle jsem nikde nezjistil. Díky za odpověď

  Pepa, 25.11.2010 | Reagovat

 • 6

  Avatar
  Reaguje na 5 | Dobrý den, s přihlédnutím k ceně, nižší hladině šumu (koncerty), velikosti a možnosti manuálního zásahu : http://www.megapixel.cz/canon-powershot-s90

  Bohouš Brož - Megapixel, 24.05.2010 | Reagovat

 • 5

  Avatar
  Dobrý den, mám starší Panasonic DMC-LS2. Rád bych zakoupil něco lepšího v ceně 8-10tisíc. Kromě běžného focení (děti, dovolená)fotím i koncerty kapel - tma+blikající světla. Fotky používám jako doplněk pro www stránky. Existuje něco malého univerzálního? Známý doporučil Olympus E-420, ale mě se to zdá velké a těžké. Prosím o odbornou radu a předem moc děkuji.

  Pepa, 21.05.2010 | Reagovat

 • 4

  Avatar
  Reaguje na 3 | Dobrý den, jako prioritu bych tedy stavěl rychlost (děti, lyžování atd.) -tzn. startovací rychlost a hlavně rychlost ostření AF při pohybu. A druhý důležitý požadavek - hladina šumu. Takže pokud budete volit kompaktní verzi - WX1. Pokud budete volit větší verzi - HX5.

  Bohouš Brož - Megapixel, 15.04.2010 | Reagovat

 • 3

  Avatar
  Děkuji za odpoVěď, pokusím se více specifikovat své priority. Fotím hlavně krajinu a momentky ( děti, lyžování, pri cyklistice..), video používám jako doplněk, jeho kvalita není pro mne nikterak důležitá.Upřednostnuji automatiku, ale nebráním se učit se fotit manuálně. První digifoťák jsem měla Sony a druhý Panasonic FX 01 , který vyhovoval rozměrem méně rychlostí a šumem.Vybírám proto mezi těmito značkami. Jednou z priorit je menší velikost ( do kapsy), rychlost, malý šum. V užším výběru jsou u mne : SONY WX1, Panasonic ZX3,FX 40,FX550 - tyto malé,asi se přikoním k menší velikosti z větších mě zaujal a uvažovala bych o SONY DSC-HX5 a Panasonic TZ7( prý už se nevyrábí) TZ8 a TZ10. Ještě jednou děkuji za vaši fundovanost a trpělivost a přeji pěkné dny

  Jíťa, 14.04.2010 | Reagovat

 • 2

  Avatar
  Reaguje na 1 | Dobrý den, není nejlepší fotoaparát (kdyby tomu tak bylo, prodával by se pouze ten jeden konkrétní model (: )
  Jsou pouze fotoaparáty vhodnější pro určité požadavky - pokuste se prosím nastínit Vaše priority ( co chcete fotit ) a něco vybereme.

  Bohouš Brož - Megapixel, 13.04.2010 | Reagovat

 • 1

  Avatar
  Dobrý den, líbí se mi na tomto tipu inzerovaná rychlost a malé rozměry. Nezmiňuje se možnost panoramatických snímků, takže předpokládám , že tato funkce není. uvažuji ještě o DMC TZ10, který se mi zdá velmi dobrý, jen větší.. DMC LX3 je cenově nejdražší, zřejmě i proto, že má možnost manuálního nastavení - je možné, že ostatní typy se mu kvalitou podobají ?? Zaujal mě též SONY DSC WX1 a DSC HX5. Cena není úpně rozhodující, všechny by podlé mého laického soudu měly být dost dobré.Prosím o váš názor, který typ byste mi doporučil ? děkuji

  Jíťa, 11.04.2010 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím