DC-G100EG-K
zkopírováno do schránky
069950
zkopírováno do schránky
Bezzrcadlovka
Panasonic Lumix G100 tělo černý
- Formát snímače: 4/3
- Rozlišení snímače: 20,3 Mpx
- Typ bajonetu: Micro 4/3
- Rychlost sériového snímání: 10 sn./s
- Typ paměťové karty: SD
Sháníte Panasonic Lumix G100 tělo černý?
„Panasonic Lumix G100 tělo černý“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 11.12.2023
a nebo
nás kontaktujte,
poradíme vám
Vlastníte Panasonic Lumix G100 tělo černý?
Víte, že ho můžete u nás prodat až za 565 Kč a ušetřit tak na novém fotoaparátu?
Alternativy k již neprodávanému Panasonic Lumix G100 tělo černý
Alternativy k již neprodávanému Panasonic Lumix G100 tělo černý
Panasonic Lumix DMC-G80 tělo
4 (2×)
13 990 Kč

Dárky za 3 990 Kč
Fujifilm X-S20 tělo černý
5 (1×)
34 990 Kč

ProtiúčetBonus 10 %
Panasonic Lumix G100D tělo černý
od 17 490 Kč

Nikon Z6 II tělo
4.9118 (34×)
50 990 Kč
Praha
Komunardů 42, Holešovice
Brno
Čechyňská 547/5
Ostrava
28. října 960/178

Dárky za 3 990 KčProtiúčetBonus 15 %

Panasonic Lumix G100 tělo černý
Recenze, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
Megapixelu
90 %
Novinka, kterou nepřehlédnete V poslední době, se neustále rozšiřuje vlogování a vše s ním spojené. Je až neuvěřitelné, jak se fotoaparáty mění na kamery a zrovna firma Panasonic je v tomto odvětví velmi dobrá. Proto má tato značka u videomakerů velmi dobrou pověst. Společnost…
Jiří Vacek, 08.07.2020
Popis a parametry
Nový CSC fotoaparát Panasonic LUMIX G100 je primárně určen všem vlogerům, tvůrcům videoobsahu a cestovatelům. Je osazen 20,3Mpx live MOS senzorem (Micro 4/3 17,3 × 13 mm - poměr stran 4:3). Nabídne vám rozlišení videa 4K 24p/30p a dokonce vysokorychlostní video s vysokým rozlišením až 120 sn./s. Pochlubit se může EVF hledáčkem s rozlišením 3,68 Mpx, 3“ výklopným dotykovým LCD displejem s rozlišením 1,84 milionu bodů, 5-osou hybridní stabilizací obrazu. Superrychlý DFD autofokus 0,07s (240fps) s detekcí tváří, očí a citlivostí -4EV, který má 225 ostřících zón. Rozsah citlivosti ISO 100-25600. O kvalitu prostorového zvukového záznamu se postará Integrovaný OZO Audio od společnosti Nokia (3 mikrofony - prostorový, přední, zadní). Konektivita přes Wi-Fi, Bluetooth 4.2 a USB 2.0. Podporuje V-Log L. Hmotnost 303 g.
Panasonic Lumix G100
Aktuální novinkou od společnosti Panasonic je nový CSC fotoaparát LUMIX G100, který je koncipovaný pro vlogery, tvůrce videoobsahu, ale i cestovatele. Disponuje 20,3Mpx live MOS snímačem bez Low Pass filtru s ultrazvukovým odstraňováním prachu. S rozlišením pro video až 4K 24p/30p a dokonce vysokorychlostním videem s vysokým rozlišením až 120 sn./s. Jistě vás nadchne velký 3,68Mpx EVF hledáček a přehledný 3“ výklopný dotykový LCD displej s rozlišením 1,84 milionu bodů. O ostrost se postará 5-osá hybridní stabilizace obrazu. Superrychlý DFD autofokus 0,07s (240fps) s detekcí tváří, očí a citlivostí -4EV, který má 225 ostřících zón. Rozsah citlivosti ISO 100-25600. O kvalitu prostorového zvukového záznamu se postará Integrovaný OZO Audio od společnosti Nokia (3 mikrofony - prostorový, přední, zadní). Konektivita přes Wi-Fi, Bluetooth 4.2 a USB 2.0. Podporuje V-Log L. Hmotnost 303 g.
LUMIX G100, funkcemi připraven pro Vlogging!
Všechny potřebné funkce fotoaparátu budete mít vždy po ruce. Například 3“ dotykový výklopný displej a pokročilou stabilizaci obrazu. Díky této kombinaci můžete natáčet ostrá videa z jakéhokoli úhlu. Dále se můžete těšit na tzv. Frame marker, který vám umožní rychlou a snadnou kontrolu kompozice v hledáčku, nebo na natáčení videa v plném rozlišení bez omezení časovým limitem. K dispozici budete mít pestrou paletu potřebných poměrů stran (16:9, 4:3, 1:1, 4:5, 5:4 a 9:16), které jsou připravené pro všechny platformy od Instagramu po YouTube.

5-osá stabilizace
Výkonná 5-osá hybridní stabilizace obrazu vám prokáže vynikající službu i při natáčení v pohybu. Vaše záběry budou o poznání plynulejší, elegantnější a díky tomu pro diváky komfortnější. Ať už chodíte po domě, jedete na kole, nebo dokonce natáčíte z jedoucího vozu – vždy se můžete spolehnout na LUMIX G100, který vás svou stabilitou nikdy nezklame.
Dechberoucí úroveň zvuku a videa
Panasonic LUMIX G100 vám jako první bezzrcadlovka na světě nabídne nedostižně kvalitní prostorový zvukový záznam díky průlomové technologii OZO Audio od společnosti Nokia. Velmi výkonný vestavěný mikrofon je složen ze tří interních mikrofonů (prostorový, přední, zadní). Ty budete moci aktivovat jak ručně, tak pomocí tzv. Tracking funkce automaticky. Tím bude zajištěn maximálně čistý zvuk, ať už natáčíte selfie videa, rozhovory, živé události, nebo přírodu. Až přijde na dodatečné úpravy, retuše, změny velikosti, ořezy a další operace, můžete jednotlivé soubory odeslat do spárovaného zařízení pomocí Bluetooth nebo Wi-Fi pouhým stisknutím tlačítka přes aplikaci LUMIX Sync. Pro pokročilé videografy je zde možnost nahrávání V-Log L.

Speciální funkce
Ať tvoříte jakýkoli druh obsahu, LUMIX G100 si s tím poradí. Dokonalým příkladem je nový režim Video Selfie, díky němuž budete vy i pozadí na záznamu dokonale ostří hned na první pokus. Speciální video efekty, jako například zpomalené záběry (slowmotion) nebo časosběr, jsou také velmi snadné. Zkušené vloggery určitě potěší, že nechybí ani možnost nahrávání v barevném profilu V-Log L včetně podpory LUT (Look Up Table), které lze použít v postprodukci. Zachycení okamžiků o délce zlomků vteřin vám umožní fantastická funkce 4K Foto Panasonic, s kterou můžete snímat rychlostí 30 snímků za sekundu a vybrat si pouze snímek, který je nejvíce „akční“ a to například akci, která se udála o 1 sekundu dříve, než jste stihly zmačknout spoušť.
Skutečně kompaktní i lehký
Tento mimořádně kompaktní CSC fotoaparát je kompatibilní se systémem Micro 4/3. S využitím Tripod gripu Panasonic SHGR1, si značně usnadníte samotné držení, ale i ovládání fotoaparátu připojením přes USB 2.0 (funkce jako je spuštění / zastavení záznamu videa, uvolnění závěrky a zapnutí / vypnutí režimu spánku). Nezáleží na tom, jestli jste již zkušený tvůrce obsahu, nebo úplný začátečník. Lumix G100 je připraven na tvorbu vysoce kvalitních vlogů, videí i fotografií.

Obecné
| Úroveň produktu | Začátečník a rodina |
|---|---|
| Podle použití | Pro Youtubery a vloggery, Rodinný, Výkonný, Pokročilý, Poloprofesionální |
Expozice a fotografování
| Blokování AE | Ano |
|---|---|
| Bracketing | Ano |
| Poměr stran snímku | 16:9, 1:1, 3:2, 4:3 |
| Způsob měření expozice | Zónové, Středové, Bodové |
| Rozsah korekce expozice | ± 5 EV po 1/3 EV |
| ISO - minimální citlivost | 100 |
| ISO - maximální citlivost | 25600 |
| Rychlost sériového snímání | 10 sn./s |
| Panorama | Ne |
| HDR | Ano |
| Datové razítko | Ne |
| Vyvážení bílé barvy | Automatické / přednastavené hodnoty / ruční kalibrace |
| Scénické režimy | Ano |
Ostření
| Pomocné světlo AF | Ano |
|---|
Obrazový snímač
| Stabilizátor snímače | Ne |
|---|---|
| Formát snímače | 4/3 |
| Rozlišení snímače | 20,3 Mpx |
| Rozlišení fotografií | 5184x3888 |
| Technologie snímače | Live MOS |
| Automatické čištění snímače | Ano |
| Poměr stran snímače | 4:3 |
| Velikost snímače (mm) | 17,3 × 13 |
| Crop faktor | 2 x |
Blesk
| Sáňky pro externí blesk | Ano |
|---|---|
| Vestavěný blesk | Ano |
| Synchronizační čas blesku | 1/50 |
| Korekce expozice blesku | ± 5 EV po 1/3 EV |
| Směrné číslo blesku | 5,1 |
| Dálkové řízení extreního blesku | Ne |
| Externí blesk v balení | Ne |
| Vysokorychlostní synchronizace blesku | Ne |
| Výstup na studiový blesk (x kontakt) | Ne |
Rozhraní a napájení
| Konektivita / Porty - výstupy | 3,5 mm jack (sluchátka), Micro HDMI |
|---|---|
| Výdrž baterie ve snímcích | 900 snímků |
| Způsoby napájení | Akumulátor |
| Typ baterie | DMW-BLG10E pro Panasonic |
| Konektivita / Porty - vstupy | USB |
Obrazový procesor
| Typ obrazového procesoru | Venus Engine |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Micro 4/3 |
|---|
Objektiv
| Stabilizátor obrazu | Ne |
|---|
Závěrka
| Typ závěrky | Mechanická závěrka / elektronická závěrka |
|---|---|
| Nejdelší expoziční čas | 60 |
| Nejkratší expoziční čas | 1/16000 |
| Bulb | Ano |
Hledáček
| Typ hledáčku | Elektronický |
|---|---|
| Rozlišení hledáčku v bodech | 3680000 |
| Dioptrická korekce | -4 až +2 |
| Zvětšení hledáčku | 0,73 x |
Displej
| Velikost displeje | 3 " |
|---|---|
| Rozlišení displeje v bodech | 1840000 |
| Živý náhled (Live View) | Ano |
| Dotykový displej | Ano |
| Výklopný displej | Ano |
| Stavový displej | Ne |
Záznam
| Formáty souborů | MP4, JPEG, RAW, AVCHD |
|---|---|
| Maximální rozlišení videa | 4K UHD (3840x2160) |
| Časosběrné snímání | Ano |
| Počet audio kanálů | 2.0 |
| Video formát | MPEG-4, AVC/H.264 |
| Stereo zvuk | Ano |
| Snímková frekvence u videa | 120 sn./s |
Fyzikální specifikace
| Materiál | Kov |
|---|---|
| Rozměry v mm | 115 × 82,5 × 54,2 |
| Hmotnost | 303 g |
| Barva | černá |
Paměťové karty
| Typ paměťové karty | SD |
|---|
Ostatní
| Číslo produktu | DC-G100EG-K |
|---|---|
| Příslušenství v balení | DMW-BLG10 baterie, USB nabíjecí kabel |
| Značka | Panasonic |
| Typ produktu | Bezzrcadlovka |
Hodnocení zboží
| Celkové hodnocení | 90 % |
|---|---|
| Obrazová kvalita | 85 % |
| Konstrukce a zpracování | 80 % |
| Ovládání | 90 % |
| Funkční výbava | 90 % |
| Poměr cena/výkon | 80 % |
Bezdrátové sítě
| Wi-Fi | Ano |
|---|
Ke stažení
| Návod - Panasonic DC-G100 |
Doporučené objektivy
Doporučené objektivy podle žánru
Doporučené objektivy podle žánru
Doporučené příslušenství
Doporučujeme
Pouzdra, brašny, batohy
Systémové blesky
Stativy
Čistící sady / balónky / Lenspeny
Poutka / popruhy
Náhledové monitory / rekordéry
Trvalá / LED světla
Mikrofony
Akumulátory / baterie
Pouzdra na karty / baterie
Ochrany displeje
Nabíječky
Čtečky karet
Další produkty
Hlídat dostupnost Panasonic Lumix G100 tělo černý použitý fotoaparát v bazaru
Hlídat dostupnost Panasonic Lumix G100 tělo černý použitý fotoaparát v bazaru
Související články s Panasonic Lumix G100 tělo černý
Související články s Panasonic Lumix G100 tělo černý
Jarní cashback s technikou LUMIX
Využijte Jarní cashback na vybrané fotoaparáty LUMIX a získejte 2 400 Kč zpět. Akce platí na vybrané modely a sety zakoupené od 20. března do 10. května 2026.
25. 3. 2026 v 12:40

SmallRig klec pro fotoaparát Lumix S5 II: Má to smysl?
Každý, kdo začíná s natáčením videí a postupně si pořizuje všechno potřebné příslušenství (světla, mikrofon, náhledový monitor…) asi brzy zjistí, že bude muset na natáčení nosit buď lepící pásku,…
LUCIE VOŘECHOVÁ • 24. 3. 2026 v 15:45

Ušetřete až 15 000 Kč při koupi vybraného fotoaparátu Lumix spolu s objektivem
Pořiďte si do 31. 1. 2026 Panasonic Lumix DC-S1R II, DC-S1 II nebo DC-S5 II společně s vybraným objektivem, na který získáte slevu až 15 000 Kč!
ŽANETA SIKOROVÁ • 22. 9. 2025 v 12:51

Získejte slevu na vybrané objektivy Lumix při nákupu s tělem
Pořiďte si do 8. 9. 2025 Panasonic Lumix DC-S1R II, DC-S1 II, DC-S5 II nebo DC-S5 IIx společně s vybraným objektivem, na který získáte slevu až 15 000 Kč!
ŽANETA SIKOROVÁ • 6. 8. 2025 v 10:15

Dotazy k Panasonic Lumix G100 tělo černý
Expert Megapixelu
Lucie Drietomská
Fotografka, která se již přes 20 let specializuje na focení zvířat, zejména domácích mazlíčků. Má bohaté zkušenosti s portrétní i pohybovou fotografií a je autorkou knihy o focení psů. Je držitelkou titulu EP (European Photographer), pravidelně boduje ve fotografických soutěžích a věnuje se vedení soukromých kurzů.



























































Komentáře