Poradna

Panasonic Lumix DC-S5 tělo

Náš expert je tady pro vás

Komentáře

Martin Jurák

Reaguje na (3) | Dobrý den, oproti starším modelům Lumix je ostření u S5 vylepšené a na velmi dobré úrovni, nicméně vzhledem k ostřícímu systému postaveném na detekci kontrastu stále nedosahuje rychlosti a přesnosti u Z6, rozdíl by měl být ještě markantnějí u nové Z6 II, kterou jsem nicméně zatím neměl možnost vyzkoušet. 

Oproti Z6 je výhodou možnost interního natáčení 4K videa (10bit) v 60 snímcích za sekundu. Z6 také disponuje pouze jedním slotem pro paměťovo kartu typu XQD/CFexpress. Model Z6 II už disponuje navíc druhým slotem pro SD kartu, a podpora 4K v 60fps by měla dorazit v aktualizaci během února.

Pro přesnější srovnání těchto modelů je třeba upřesnit k jakému účelu je budete využívát, nicméně obecně si myslím, že primárně pro fotografii, a to zejména takovou, kde je klíčová rychlost a ostření bude lepší volba Z6 či Z6II, pro natačení zejména ve stylu vlogu, tedy "za pochodu" s minimem dalšího příslušenství je dobrou volbou Lumix S5.

4

Prodejce Megapixel.cz, Martin Jurák, 09. 11. 2020 |Reagovat

S

Dobrý den. Chtěl bych vědět jak vychází srovnání s NIKON Z6, případně NIKON Z6 II v rychlosti ostření a dalších funkcích.

3

Standa, 09. 11. 2020 |Reagovat

Martin Čiháček

Reaguje na (1) | Dobrý den, omlouváme se za chybu, brzy ji napravíme. 

2

Prodejce Megapixel.cz, Martin Čiháček, 02. 09. 2020 |Reagovat

Vladimír Komárek

Máte tam chybu v bajonetu, MFT to určitě nebude.

1

Vladimír Komárek, 02. 09. 2020 |Reagovat