Magazín

Produktové aktuality

Panasonic představuje další objektiv do rodiny L-mount! Poznejte nový Panasonic Lumix S 70-300 mm f/4,5-5,6 MACRO O.I.S.

Tom KalousVydáno: 18. 2. 2021 v 9:33 • Rubrika: Produktové aktuality

Panasonic představuje další objektiv do rodiny L-mount! Poznejte nový Panasonic Lumix S 70-300 mm f/4,5-5,6 MACRO O.I.S.

Vlastníte nový systém Panasonic Lumix S a chybí vám delší ohnisko? Můžete jásat, dnes vám představíme nový zoom objektiv 70-300 mm! Jeho design a vlastnosti zajišťují kompaktnost, malou váhu při zachování precizní kvality obrazového výstupu.

Již na podzim jste mohli zahlédnout zprávu oznamující vývoj již 45. objektivu na systém Lumix S s bajonetem L nesoucí název Panasonic LUMIX S 70-300 mm f/4,5-5,6 MACRO O.I.S.! Dnes byl oficiálně představen a my vám přinášíme naše první dojmy.

Toto ohnisko přináší fotografům zajimavé možnosti. Já bych ho osobně použil na zachycení detailů v architektuře, přírodě a také na focení či točení zvířat. Panasonic S 70-300 mm má v kombinaci s tělem velmi silnou stabilizaci s účinností až 5,5 stop, takže se nemusíte bát, že 300 mm z ruky neudržíte. Do přírody se vám bude také hodit precizní utěsnění proti prachu i lehkému dešti.

Oceňuji práci designérů a inženýrů, kteří navrhli kompaktní a lehký objektiv, jehož průměr je 84 mm a délka 148 mm, což je v průměru o 2 cm kratší, než naleznete u konkurence. Dosáhli toho tím, že vyndali všechny asferické členy z optické soustavy.

Nejen, že tím umožnili zmenšit konstrukci, ale také dokázali zvýšit kvalitu výsledných snímků. LUMIX S 70-300 mm vykreslí i to nejvyšší možné rozlišení, které snímače ve fotoaparátech Panasonic Lumix S naleznete. Optické vady jako je chromatická aberace, vinětace nebo efekt cibulových kroužků v bokehu jsou maximálně eliminovány

V objektivu je 11lamelová clona, které zajistí kruhový tvar bokehu a pokud rádi fotíte v noci, budete nadšení z hezkých hvězdiček, kterých s tímto objektivem dosáhnete. Na tubusu objektivu jsou 4 přepínače. První slouží k omezení ostřící vzdálenosti, což vám urychlí ostření.

Dále je zde přepínač mezi automatickým a manuálním ostřením, zapnutí a vypnutí stabilizace a také zámek zoomu, díky kterému se vám tubus zoomu nevysune při transportu.

Vývojáři vložili do objektivu speciální ostřící motor s funkcí "High efficiency acuator", který zajišťuje posun ostření od nekonečna po nejkratší vzdálenost až 2x tak rychlejší oproti konkurenčním objektivům. Zde opět dochází k vyšší efektivitě při focení. Jak již z názvu vyplývá, jedná se o makro objektiv. Maximální zvětšení na ohnisku 300 mm je 0,5x! Na nejširším konci zaostříte už od 54 cm a na nejdelším konci objektivu pak od 74 cm.

Blížíme se k závěru! Panasonic LUMIX S 70-300 mm f/4,5-5,6 MACRO O.I.S. si můžete předobjednat už nyní! Cena objektivu byla stanovena na 34 990 Kč a bude dostupný na přelomu března a dubna tohoto roku.

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.