Panasonic představuje nové fotoaparáty, objektivy, ale také nové technologie Produktové aktuality

Panasonic představuje nové fotoaparáty, objektivy, ale také nové technologie

Luděk BouškaVydáno: 16. 7. 2015 v 13:34 • Rubrika: Produktové aktuality

Panasonic dnes představil nový kompakt s výměnnými objektivy LUMIX DMC-GX8, ale také výkonný kompakt s velkým rozsahem zoomu a světelností f/2,8 v celém rozsahu, model LUMIX DMC-FZ300. Zároveň byly představeny dva nové objektivy, jeden s pevným ohniskem 25mm a světelností f/1,7 a také velice kompaktní špičkový superteleobjektiv LEICA DG 100-400 mm f4-6,3. Nezrevolučnější novinkou je ale nová technologie „Post Focus“, která umožňuje pořídit snímek a teprve poté zaostřit na libovolné místo v záběru.

Panasonic LUMIX DMC-GX8: Jedinečný styl, bohatá funkční výbava a vynikající výkon bez kompromisů

Na modelu LUMIX DMC-GX8 je dobře vidět, že to Panasonic myslí s neustálým vylepšováním v oboru digitální fotografie opravdu vážně. Malý, lehký a praktický přístroj se výborně hodí především pro každodenní fotografování a pouliční reportáže. Profesionálové i nadšení amatéři ocení bohatou nabídku fotografických režimů a funkcí pro pokročilé. Méně zkušeným uživatelům zase LUMIX DMC-GX8 nabízí celou řadu jednoduchých automatických kreativních možností, s nimiž si porozumí každý. Realizace tvůrčích představ i sdílení hotových snímků či videozáznamů je tak ještě jednodušší než dřív.

 • Špičková obrazová kvalita v každé situaci - snímač Digital Live MOS s rozlišením 20,3 megapixelů s velmi nízkou hladinou šumu nabízí lepší kresbu detailů a širší dynamický rozsah
 • Zbrusu nový stabilizační systém Dual I.S. se v tomto modelu představuje vůbec poprvé na světě. Jde o mechanismus kombinující standardní optický stabilizátor v objektivu a stabilizátor na snímači. 
 • Čtyřjádrový obrazový procesor Venus Engine mimo jiné umožňuje sekvenční snímání rychlostí 8 snímků za vteřinu s pevným zaostřením, případně 6 obr/s při průběžném ostření na objekt v pohybu.
 • Videozáznam v rozlišení 4K - velmi kvalitní a čistý obraz v rozlišení 3840 x 2160 bodů při rychlosti 25p (50Hz) nebo 24p, záznam se ukládá ve formátu MP4. Další možností je záznam v rozlišení Full HD, tedy 1920 x 1080 bodů, frekvencí 50p (50 Hz) ve formátech AVCHD Progressive nebo MP4 (MPEG-4 / H.264) s průběžným automatickým ostřením.
 • Funkce 4K Photo funguje ve třech odlišných režimech: 4K Burst Shooting, 4K Burst (Start/Stop) a 4K Pre-burst. 

  4K Burst Shooting: funguje jako nepřetržité sekvenční snímání rychlostí 30 obr/s po dobu až 30 minut. Během sekvence je zapotřebí držet stisknutou spoušť. 
  4K Burst (Start/Stop): sekvenční snímání se zapíná i vypíná stiskem spouště jako běžné natáčení videozáznamů, což je vhodnější v případě, že na optimální okamžik bude patrně nutné déle čekat. 
  4K Pre-burst: fotoaparát automaticky ukládá 30 okének před stiskem spouště a 30 po něm, takže máte k dispozici 60 snímků.
 • Konstrukce z hořčíkové slitiny, těsnění proti vlhkosti a prachu
 • Elektronický hledáček Live View Finder (LVF) s rozlišením 2 360 000 bodů a konstrukcí výklopnou o 90 stupňů. Stejně jako standardní displej na zadní straně je vybaven technologií OLED s poměrem kontrastu 10 000:1 (velmi spolehlivé posouzení barev a tonality, v hledáčku nedochází k přepalům ani utopené kresbě ve stínech).
 • Výklopný dotykový displej s úhlopříčkou 7,6 cm a rozlišením 1 040 000 bodů. Pohyb do strany je možný o 180 stupňů, nahoru a dolů o 250 stupňů.
 • Ovládání systémem Dual Dial Control. Dvě příkazová kolečka, jimiž se nastavují čas a clona. Funkci koleček lze dočasně měnit, takže se rychleji dostanete například k aktivaci jednotlivých režimů systému 4K Photo.
 • Automatické ostření LUMIX G Contrast AF funguje na principu porovnávání kontrastu a přenos signálu probíhá rychlostí až 240 obr/s. AF systém vylepšuje a zrychluje technologie Depth From Defocus (DFD), která vypočítává ostřící vzdálenost porovnáním dvou snímků s různou ostrostí a zároveň analyzuje optické parametry zvolené kompozice. V porovnání s modelem LUMIX DMC-GX7 má DMC-GX8 výrazně (o 200%) vyšší výkon při kontinuálním ostření. 
 • Bohaté možnosti konektivity - WiFi, NFC. Telefon či tablet lze použít i jako dálkový ovladač fotoaparátu. Na displeji mobilního zařízení lze nastavovat nejrůznější parametry (clonu, čas, citlivost apod.), dotekem lze ostřit nebo tisknout spoušť.

Další zajímavé funkce a parametry

 • Novinka – nejkratší expoziční čas 1/16 000 s (elektronická závěrka) 
 • Vylepšený režim Multiple Panorama (priorita obrazové kvality nebo úhlu záběru) 
 • Konektor pro mikrofon (2,5 mm) 
 • Očnice hledáčku s průměrem 21 mm (pro lepší fotografování s brýlemi na očích) 
 • Režimy Focus Peaking / Eye Sensor AF / Touch Pad AF / Starlight AF
 • Základní expoziční režimy (programová automatika, priorita clony, priorita času, manuál) k dispozici i při natáčení videozáznamu 
 • Tichý režim 
 • Kreativní ovládání 
 • Možnosti úpravy snímků přímo ve fotoaparátu, včetně zpracování RAW a retušování (funkce Clear Retouch)
 • Možnost časosběrného snímání a animace stylem stop-motion

Panasonic LUMIX DMC-FZ300 – obří rozsah ohniskové vzdálenosti, rychlé reakce a videozáznamy v rozlišení 4K

Jeho hlavní devizou je objektiv LEICA DC s vysokou světelností f2,8 v celém mimořádně velkém rozsahu ohniskové vzdálenosti 25-600 mm. Zájemci se tak mohou těšit na kvalitní snímky v libovolné situaci. Důležité okamžiky jim neutečou ani v náročných přírodních podmínkách. K tomu slouží odolné provedení, díky němuž fotoaparátu nevadí vlhkost ani prach. Mezi další novinky patří i vyspělé možnosti související s rozlišením 4K při natáčení videozáznamů, například funkce 4K Photo. LUMIX DMC-FZ300 svého majitele nezklame v žádné situaci, ať již zdálky fotografuje plachá zvířata ve volné přírodě nebo se soustředí na nejdůležitější okamžiky při sportovním zápolení.

 • Špičkový objektiv LEICA DC s ohniskovou vzdáleností odpovídající 25-600 mm. Díky vysoké světelnosti f2,8 v celém rozsahu zoomu můžete počítat s krátkými expozičními časy a tedy i s ostrou kresbou. Obří rozsah zoomu v kombinaci s nejnovějším optickým stabilizátorem Hybrid O.I.S. s pěti osami znamená kvalitní ostré snímky v podstatě v jakékoli situaci. 
 • Umožňuje natáčet video v rozlišení 4K. Významnou novinkou je i funkce 4K Photo, umožňující zcela změnit styl fotografování. V režimech 4K Pre-Burst, 4K Burst a 4K Burst Start&Stop lze totiž vystřihnout snímek s rozlišením 8 megapixelů z libovolného okénka videozáznamu v kvalitě 4K.
 • Vynikající výkon ve slabém světle - Panasonic LUMIX DMC-FZ300 je vybaven snímačem High Sensitivity MOS s 12 megapixely a novým obrazovým procesorem Venus Engine, které poskytují vynikající obrazovou kvalitu i při slabém světle. Citlivost lze nastavit v rozsahu ISO 100-6400. 
 • Vylepšené ovládání a praktické provedení do každého prostředí - Díky odolnému provedení proti vlhkosti a prachu se při fotografování nemusíte obávat obtížnějších klimatických podmínek a můžete se soustředit jen a jen na lov dokonalých záběrů. V terénu přijde vhod elektronický hledáček Live View Finder (LVF) s technologií OLED, rozlišením 1 440 000 bodů, poměrem zobrazení 0,7x a rychlým překreslením pohybu, stejně jako výklopný dotykový displej s rozlišením 1 040 000 bodů a ovládací systém Dual Dial.
 • Bohatá funkční výbava pro každého - K dispozici je široká škála automatických i manuálních režimů, takže můžete mít výslednou podobu fotografií plně pod kontrolou. Díky vestavěnému Wi-Fi portu lze nejen snadno posílat fotografie a videozáznamy na internet, ale také využít displej mobilního zařízení (telefonu nebo tabletu) jako dálkový ovladač fotoaparátu. Na displeji mobilního zařízení lze nastavovat nejrůznější parametry (clonu, čas, citlivost apod.), dotekem lze ostřit nebo tisknout spoušť.

Další zajímavé parametry

 • Sekvenční snímání 12 obr/s (6 obr/s při průběžném přeostřování)
 • Konektor na mikrofon 3,5 mm 
 • Autofokus porovnáním kontrastu s přenosem obrazu 240sn./s
 • Možnost fotografování ve formátu RAW 
 • Makro režim: ostření už na 1 cm (nejširší ohnisko) až 1 m (nejdelší ohnisko)

LEICA DG 100-400 mm f4-6,3 - první zoomové sklo řady LEICA DG

Objektivy řady LEICA DG splňují nejpřísnější požadavky na kvalitu, která ke slavné značce tradičně patří, takže se zájemci mohou těšit na špičkové provedení a výkon. V současné době se prodávají čtyři objektivy LEICA DG s pevným ohniskem a mají velký úspěch po celém světě.

Nový zoomový teleobjektiv produkuje výjimečně kvalitní snímky v celém rozsahu ohniskové vzdálenosti. Podporuje též vysokorychlostní přenos signálu (až 240 obr/s) a je tedy kompatibilní s mimořádně rychlým a přesným systémem automatického ostření s technologií DFD (Depth From Defocus), kterou jsou vybaveny nové fotoaparáty Panasonic LUMIX G. O ostrou kresbu se kromě bleskurychlého ostření stará i výkonný optický stabilizátor POWER O.I.S. Díky odolnému provedení proti vlhkosti i prachu lze objektiv používat bez jakýchkoli obav i v náročných přírodních podmínkách.

Mezi další přednosti nového teleobjektivu patří relativně malé rozměry a nízká hmotnost, což je obecná výhoda objektivů pro systémové fotoaparáty řady LUMIX G. S ohniskem odpovídajícím 800 mm u plnoformátového fotoaparátu tak lze fotografovat dokonce i z ruky bez stativu.

Panasonic představil nový objektiv - LUMIX G 25 mm f1,7

V přepočtu na plnoformátový (35 mm) fotoaparát činí ohnisková vzdálenost objektivu 50 mm, což zhruba odpovídá zornému úhlu a perspektivě lidského zraku. Uživatelé tedy pouhým okem vidí, jak bude výsledná fotografie vypadat, ať už se jedná o portrét nebo krajinářský záběr.

Nový objektiv podporuje vysokorychlostní přenos signálu (až 240 obr/s) a je tedy kompatibilní s mimořádně rychlým a přesným systémem automatického ostření s technologií DFD (Depth From Defocus), kterou jsou vybaveny nové fotoaparáty Panasonic LUMIX G.

S novým objektivem se nabídka objektivů pro fotoaparáty Panasonic výrazně rozšiřuje a vychází tak vstříc stále většímu množství uživatelů.

Nová technologie společnosti Panasonic „Post Focus“ umožňuje pořídit snímek a teprve poté zaostřit na libovolné místo v záběru

Stačí jeden dotyk a na fotografii bude ostré právě to místo, které se vám líbí nejvíc

Panasonic vyvíjí novou technickou funkci s názvem „Post Focus“, díky níž si fotografové budou moci snadno a rychle vybrat libovolnou část již hotové fotografie, kterou chtějí zaostřit. Nová funkce se vyvíjí v souvislosti s vylepšováním technologie 4K Photo. Díky ní už se uživatelé nebudou muset obávat špatně zaostřených záběrů, systém navíc výrazně rozšiřuje kreativní svobodu při fotografování všeho druhu.

Za novou funkcí stojí kombinace rychlé a přesné technologie automatického ostření DFD (Depth From Defocus) a již zmíněný systém 4K Photo. Díky výkonnému obrazovému procesoru Venus Engine se fotografie v rozlišení 4K (cca 8 megapixelů) ukládají rychlostí 30 snímků za vteřinu a objektiv přitom přeostřuje do přibližně 50 různých oblastí v záběru.

Díky technologii Post Focus si fotografové mohou ze všech těchto záběrů pořízených v rychlé sekvenci vybrat ten, který jim svým zaostřením vyhovuje nejvíc. Funkci lze navíc využít i pro kreativní účely v nejrůznějších fotografických žánrech, třeba v krajinářské nebo portrétní fotografii. Když se v jednom záběru vystřídá několik rovin ostření, může být výsledkem velmi originální a působivý snímek.

Použití funkce Post Focus je velmi jednoduché. Při prohlížení snímků se fotograf prostě jen dotkne oblasti, na niž by chtěl zaostřit (ačkoli na tomto záběru ostrá být nemusí), a na displeji se objeví snímek, který jeho volbě odpovídá.

Funkce Post Focus se stane součástí aktualizovaného firmwaru pro modely LUMIX DMC-GX8 a LUMIX DMC-FZ300 koncem roku 2015 nebo začátkem roku 2016. Uvažuje se i o jejím zpřístupnění pro další fotoaparáty.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím