Magazín

Produktové aktuality

Panasonic vrací úder a představuje vlogovací foťák Lumix G100

Tom KalousAktualizováno: 24. 6. 2020 v 16:01 • Rubrika: Produktové aktuality

Panasonic vrací úder a představuje vlogovací foťák Lumix G100

Konkurence je zdravá a je skvělé mít na výběr z více variant. Panasonic odpovídá na konkurenční model Sony ZV-1 a představuje nový vlogovací fotoaparát s větším čipem, výměnnými objektivy, stabilizovaným snímačem, možností volby prostorového nahrávání zvuku a dalších vychytávek. Přivítejte Panasonic Lumix G100. Ke všem předobjednávkám rozdáváme dárky!

Tenhle výkonný mrňous je určený pro všechny tvůrce obsahu a cestovatele. Panasonic Lumix G100 dostal snímač LiveMOS Micro 4/3 s ideálním rozlišením 20,3 Mpx bez Low Pass filtru s ultrazvukovým odstraňováním prachu. Fotoaparát má 5osý hybridní stabilizátor, který společně s optickou stabilizací v objektivu dosahuje účinnosti až 5 EV, takže můžete v klidu natáčet i během chůze a záběry zůstanou hezky plynulé a bez nežádoucích otřesů. Velmi zajímavá je také možnost výměny objektivů, díky čemuž se můžete časem posunout na profi skla se špičkovou světelností.  

Vytříbený zvuk

U vlogování je důležitý také zvuk. Lumix G100 je prvním fotoaparátem na světě, ve kterém naleznete OZO Audio technologii prostorového 3D záznamu zvuku. A co že to znamená? Fotoaparát v sobě má zabudované 3 mikrofony, které snímají a sledují směr přicházejícího zvuku a filtrují okolní ruchy. Můžete si dokonce nastavit 4 módy snímání zvuku – surround, přední, zadní a směrové sledování. Pokud si sedneme kolem kulatého stolu, dáme G100 doprostřed a začneme střídavě mluvit, mikrofony budou automaticky snímat toho, kdo mluví. 

Pro koho je vhodný?

Lumix G100 je svými funkcemi přizpůsobený vlogování. V automatickém video selfie režimu si fotoaparát namíříte na sebe, zakryjete si oči dlaní a jakmile obličej odkryjete, fotoaparát začne automaticky nahrávat a show může začít bez jakéhokoliv mačkání tlačítka. Doba a trendy se nejen ve fotce, ale i ve videu mění a poslední dobou se dost přizpůsobují sociálním sítím. Fotky a videa se uploadují na výšku, a tak i na to Panasonic při výrobě myslel.

Ve fotoaparátu si můžete zapnout ohraničení podle účelu použití a hlídat si tak, že máte správnou kompozici a nic vám neunikne mimo záběr. Rámeček také slouží k indikaci nahrávání. Při zapnutí zčervená a vy tak víte, že kamera jede. Rámečky lze nastavit hned v několika poměrech, ty nejpoužívanější na sociálních sítích jsou 16:9, 9:16, 4:5, nebo třeba 1:1. Natáčet lze samozřejmě i na výšku, přičemž se displej i indikace nastavení automaticky otočí a záznam se na výšku i uloží.

Fotoaparát má velký a výklopný a dotykový 3" displej s rozlišením 1,84 milionů bodů, který má širší spektrum barev a 1,4x větší svítivost než Lumix G90. Co konkurence nemá je hledáček. Ten oceníte při krásném slunečném dni, kdy na displeji není vidět skoro nic. Hledáček má hezké rozlišení 3,68 milionu bodů, takže v něm uvidíte všechny potřebné detaily, má oční senzor, takže se automaticky zapíná, když k němu přiblížíte oko a také je 2,8x svítivější, než Lumix G90.

Jaké video natáčí?

Video Panasonic Lumix G100 natáčí v rozlišení 4K a to ve 30 snímcích, ve Full HD pak i zpomalené video v 60 snímcích, což je při dnešním běžném standardu trochu škoda. Na druhou stranu to k vlogování není třeba a i s 60 snímky uděláte hodně parády. Dnešní fotoaparáty mají běžně možnost nahrávat Timelapse sekvence a automaticky z toho složit video. Umí to právě i Lumix G100 a výsledné video máte v rozlišení 4k/25 snímků za sekundu.

To samé lze udělat i s funkcí Stop Motion, kdy fotoaparát postupně a automaticky fotí a vy posouváte obrázky. Dobrou zprávou je také předinstalovaný profil V-Log L s podporou LUT pro náročnou postprodukci, kdy vy si video natočíte v tomto profilu s lepším dynamickým rozsahem a můžete si více pohrát s barvami v postprodukci. Co fotoaparát také umí, je dorozmazání pozadí pro ještě krémovější bokeh a odpíchnutí od pozadí!

A co fotky?

Ty s G100 samozřejmě také pořídíte a ne ledajaké! S procesorem Venus Engine dokážete snímat až 10 snímků za sekundu v kontinuálním snímání s autofocusem, a to vše samozřejmě ve formátu RAW. Foťák také nabízí supertichou elektromagnetickou závěrku s potlačeným Shutter Shock efektem. Oceníte také superrychlý DFD autofocus 0,07s (240fps) s detekcí tváří, očí a citlivostí -4EV s možností volby mezi až 225 ostřícími zónami a s možností volného výběru a vytváření skupin. G100 nabídne extra úsporný režim a vy tak vyfotíte až 900 snímků nebo natočíte až 80 minut 4K videa na jedno nabití!

Předobjednat Panasonic G100

Fotoaparát bude dostupný koncem července za zajímavou cenu 19 990 Kč včetně objektivu Panasonic Lumix 12-32 mm f/3,5-5,6 ASPH. O.I.S.!

Ke všem předobjednávkám uskutečnených do 31. 7. 2020 dostanete ovládací grip Panasonic SHGR1 a náhradní akumulátor ZDARMA!

Vzorové fotky

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.