Recenze Peak Design Everyday Case pro Samsung Galaxy S21+

Richard Hanáčik

Richard Hanáčik • 21. 04. 2022

Hodnocení

Hodnocení

Peak Design je prostě „droga”. Jakmile okusíte jednu věc, musíte mít další. Je to kvalitní a praktické příslušenství se spoustou vychytávek. Navíc cokoliv od Peak Design má doživotní záruku, prostě věci jak říkáme v Ostravě „nafurt!" Tyto hračky nejsou nejlevnější, ale obdržíte velmi kvalitní a výborně zpracované věci zabalené do ekologických materiálů. Otázka, kterou si budete pokládat, není jestli si něco z Peak Design Mobile pořídím, ale které věci to budou. 

Představení Peak Design Everyday Case pro Samsung Galaxy S21+

Představení Peak Design Everyday Case pro Samsung Galaxy S21+

Je jen málo fotografů, kteří by neznali značku Peak Design. Tato původem americká značka je známá svými inovativními produkty, jako jsou popruhy se systémem kotviček, držák na popruh batohu Capture, stativy a také celou kolekcí batohů, tašek a pouzder pro denní nošení i pro cestování. Na přelomu roku Peak Design představil kolekci příslušenství pro mobilní telefony. Obsahuje kryty na mobily, držáky do auta, na motorku, kolo a spoustu dalších praktických vychytávek. Tohle je Peak Design Mobile!

Kryty a adaptéry

Everyday case slouží primárně k ochraně telefonu, ale také obsahuje magnet a upínací systém pro další příslušenství. Kryt je z pevné gumy a záda jsou pokrytá tmavě šedou látkou jakou známe z batohů. Je tak odolná a lehce omyvatelná. Příslušenství se na kryt uchycuje pomocí magnetů a upínacího systému (tzv. SlimLink™), který slouží pro „jistější” upevnění například k držáku na kolo. V dolní části u konektorů je možné umístit kotvičky pro připevnění třeba popruhu. Kryt je k dostání ve dvou provedeních. Standardní a s poutkem na prst pro snadné uchopení. Kryty pro Apple zařízení jsou kompatibilní s MagSafe. K dispozici jsou verze pro iPhone 11 a novější ve všech verzích (mimo SE), dále také pro Samsung Galaxy S21 a S22 ve všech verzích. Pokud nemáte kompatibilní telefon, nezoufejte! Také na vás Peak Design myslel. Pro tyto případy je k mání Universal Adapter, který nalepíte na zadní stranu telefonu.

Slim Wallet a Stand Wallet

Prostě minimalistická peněženka, která pojme až sedm karet a poskládanou pětitisícovku na horší časy. Na krytu drží pomocí magnetu a musím konstatovat, že daleko pevněji než originál Apple peněženky přichycené pomocí MagSafe. Pokud máte iPhone s technologií MagSafe, lze peněženku přichytit rovnou ta telefon bez krytu. K dispozici je také verze se stojánkem. Peněženku odklopíte od telefonu, ta se v otevřené pozici zafixuje. Tato verze je trochu objemnější, ale pokud potřebujete telefon častěji postavit a třeba koukat na videa, je to dobrá volba. 

Mobile Tripod

Toto příslušenství je určeno pro ty, kterým stojánek vytvořený pomocí Stand Wallet nestačí. Mini stativ má v poskládané verzi velikost tlustší platební karty a ke krytu je přichycený opět pomocí magnetu. Díky kloubu umožňuje preciznější nastavení kompozice. Stativ je celokovový a nožky jsou opatřené pro lepší stabilitu gumovými koncovkami. 


Wireless Charging Stand a Wall Power Adaptér

Jak název napovídá, jedná se o bezdrátovou nabíječku, která z fotek vypadá o dost menší než je ve skutečnosti. Po vybalení na vás vykoukne masivní kus hardwaru celokovové konstrukce. Díky velikosti a váze je možné telefon sundat z nabíječky jednou rukou, drží na podložce jako přibitý. Podporované jsou opět jak telefony, na které je k dispozici Every Day case, tak telefony s technologií MagSafe, které lze přichytit bez krytu. Pro podporované telefony má nabíječka k dispozici výkon až 15W. V balení nalezneme nabíječku, kabel a příchytky pomocí kterých lze kabel „usměrnit”. Pokud nemáte k dispozici USB port, do kterého je možné nabíječku připojit, nabízí Peak Design napájecí adaptér USB-C do zásuvky s maximálním výkonem 20 W. Jak píše Peak Design na svém webu: „Je to krásný síťový adaptér, ale nakonec je to stále jen síťový adaptér." Tohle je asi nejméně zajímavá věc, kterou Peak Design vyrábí.

Creator Kit

Tento držák umožňuje upevnit telefon do držáku Capture, nebo do hlavy stativu. Spodní část tohoto držáku je v podstatě stativová destička kompatibilní se systémem Arca Swiss. Telefon drží na držáku magneticko/mechanického zámku, který je potřeba pro odejmutí telefonu odjistit. Není tedy třeba se bát, že byste telefon někde ztratili, nebo vám upadl. V balení naleznete také adpatér, na který lze upnout většinu akčních kamer.

 

Držák je vyrobený z obráběného/anodizovaného hliníku a polykarbonátu vyztuženého skelným vláknem, o odolnost se bát nemusíte. Díky systému Arca Swis můžete telefon, nebo kameru upnout do stativu a pokud nemáte k dispozici stativ s hlavou, která tento systém používá, naleznete zespodu standardní stativový závit pro šroub velikosti 1/4″. 

Wall Mount

Patříte k těm, kteří používají telefon v koupelně při sprchování, čištění zubů nebo podobný činnostech? Nebo vaříte v kuchyni a potřebujete mít k dispozici recepty? Je spousta dalších činností, kdy je fajn mít telefon upevněný, aby byl na očích. Proto je tady Wall Mount, jednoduše placka s magnetem, kterou nějak přilepíte a telefon na ní drží pomocí magnetu.
 


Je nejen praktická, ale také dobře vypadá. K dispozici je v klasické šedé a také v líbivé béžové barvě. Upevnit opět můžete nejen telefony s Peak Design krytem, ale také iPhone s technologií MagSafe. 

Car Mount a Wireless Car Mount

Krásný, minimalistický a výborně zpracovaná držák do auta. Magnet tak silný, že telefon drží i po jízdě na D1. Zároveň jde telefon z držáku jednoduše sundat. Kompatibilní jsou opět telefony v krytech Every Day Case nebo s MagSafe. Držák je k dispozici ve dvou provedeních. Jen „obyčejný” držák a verze s bezdrátovým nabíjením. Druhá zmíněná má v balení také USB kabel s příchytkami a USB adaptér do 12V autozásuvky. Do auta se montuje pomocí 3M samolepky, která drží výborně i na porézním povrchu. Samotný držák je kovový a k plastové základně je uchycený pomocí kloubové hlavy, díky které je možné nastavit ideální pozici telefonu. 

Motorcycle Stem Mount a Motorcycle Bar Mount

Dvě verze držáku na motorku. První je určený pro montáž do představce silničních a sportovních motocyklů a druhý na řídítka motocyklu. Na rozdíl od verze do auta mají tyto držáky úchyt stejný jako Creator Kit, čili pomocí magneticko/mechanického zámku. Pevné uchycení je i při dynamické jízdě zajištěné. Samozřejmě se pádu telefonu nemusíte bát ani při jízdě na vašem skútru po kočičích hlavách do oblíbeného supermarketu.

Uchycení je opravdu pevné. Držák je opět celokovový, a to včetně části, kterou se montuje na řídítka, nebo představec. Pozici držáku lze vyladit a zaaretovat pomocí imbusových šroubů. Jak je u Peak Design zvykem, klíč je samozřejmě v balení. Samotný držák je ke konzoli upevněný pomocí silikonového tlumiče vibrací. Ostrý obraz je tedy zaručený i na D1. 

Out Front Bike Mount

V podstatě méně robustní verze držáku na motorku. Provedení precizní, celokovové a držák je pevně spojený s konzolí, kterou lze díky přiloženým adaptérům upevnit na řídítka různých průměrů. 

Umožňuje nastavit telefon do vzpřímené polohy a natáčet tak vaši jízdu. Pro jisté upevnění lze použit známý systém magneticko/mechanického zámku. 

Universal Bar Mount

Jednoduchý a univerzální držák nejen na řídítka, ale na cokoliv podobného tvaru trubky. Jak říká název, použití je univerzální od kola, koloběžky, motorky po golfový vozík, nebo jej třeba upevníte jako já na madlo kočárku. 

Zatímco váš potomek v klidu spinká, vy sledujete své oblíbené podcasty. Telefon je možné bez nutnosti sejmutí otočit z polohy na délku na výšku nebo do jiné z 32 poloh. Upevnění je stabilní pomocí magneticko/mechanického zámku. Držák je možné upnout na tyč až o průměru 55 mm. Tyč nemusí být nutně kruhového průřezu, ale například čtyřhranná trubka. Tento držák je za mě jedním z nejuniverzálnějšího příslušenství této řady. 

Megapixel videorecenze Peak Design Everyday Case pro Samsung Galaxy S21+

Megapixel videorecenze Peak Design Everyday Case pro Samsung Galaxy S21+

Popis a parametry

Popis a parametry

Peak Design Everyday Case - ochranný kryt na telefon s možností instalace k dalšímu příslušenství řady Mobile. Elegantní, odolné a přesto tenké řešení, které umí víc než jakýkoliv jiný kryt na telefon na světě. Obal je vyroben z nylonové tkaniny, která poskytuje odolnost vůči povětrnostním vlivům. Tenký 2,4 mm profil přidává telefonu minimální objem. Pogumování po celém obvodu pomáhá tlumit nárazy a poskytuje ochranu proti pádu z výšky 2 metrů. K dostání i verze s poutkem na prst.

Nekonečné možnosti

Vestavěný systém připojení krytu Everyday Case nabízí více funkcí a možností než jakýkoliv jiný kryt na telefon na světě. Použijte jej s držákem do auta nebo na řídítka, nalepovacím adaptérem na stěnu a jiné rovné povchy, mini tripodem, peněženkou a dalším příslušenstvím z řady Peak Design Mobile. 

Minimalistický design s maximální ochranou

Ultralehké polykarbonátové tělo s vnějším pláštěm ze 100% recyklované nylonové tkaniny disponuje odolností vůči povětrnostním vlivům. Pogumovaný obvod zaručuje tlumení nárazů a ochranu proti pádu z výšky až 2 metrů. Pro maximální bezpečí telefonu je kolem obrazovky a fotoaparátu zvýšený ochranný kraj.

Kompatibilní s Peak Design popruhy

Adaptér je vybaven 2 montážními body pro kotvičky Peak Design Anchor a umožňuje tak nosit telefon s jakýmkoliv popruhem Peak Design.

 

 

Ostatní

Číslo produktu M-MC-AK-CH-1
Značka Peak Design

Zobrazit popis a parametry