Recenze Peak Design Travel Backpack 30L

Tomáš Kalous

Tomáš Kalous • 08. 02. 2022

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Ideální velikost na každodenní použití i cestování letadlem
 • Možnost schování ramenních popruhů
 • Odolnost materiálů
 • Větší horní kapsa s více přihrádkami
 • Možnost rozšíření na 33L

Co se nám nelíbí

 • Úzké ramenní popruhy
 • Absence bočního vstupu do batohu
 • Malé poutko na přenos batohu v ruce

Představení Peak Design Travel Backpack 30L

Představení Peak Design Travel Backpack 30L

Cestování je fenomén poslední dekády a tak se není čemu divit, když mu společnosti přizpůsobují své výrobky, kde ani Peak Design není výjimkou! V létě 2018 byla představená první verze cestovního batohu Travel Backpack 45L a byla to téměř revoluce ve fotobatozích. Ne každý ale potřebuje tak velký batoh a spokojí se i s menší verzí. Tento požadavek byl vyslyšený a společnost Peak Design dnešním dnem zařazuje do své nabídky Travel backpack o velikosti 30 litrů.

Malý, ale šikovný

Třicetilitrová novinka je až na velikost téměř totožná. Nabízí ty stejné vychytávky jako 45litrová verze - spoustu drobných kapes na příslušenství, možnost uchycení Camera Cube pevně k batohu pomocí poutka a sponky, velkou kapsu na notebook nebo tablet a možnost schování ramenních popruhů pro lepší manipulaci. I novinka Travel Backpack 30L nabízí možnost rozšíření batohu rozepnutím zipu po obvodu batohu a náhle se z 27 litrů stane 33. Oproti 45L je tento krok nevyhnutelný v případě, pokud chcete do batohu vložit Camera Cube. Ten se tam v zapnutém stavu bohužel nevejde.

Pro každodenní dobrodružství

Batoh je dostatečně velký na každodenní použití i na víkendové výlety. Osobně jsem měl Travel Backpack 30L půjčený na víkend a byl jsem na dvou menších natáčení. Technika se mi do batohu s Camera Cube Medium vešla s přehledem - 2x Sony A7 IV, Tamron 28-75 mm, Sony 24 mm f/1,4, čtecí zařízení, mikrofon RODE NTG, porty Rode wireless GO II, MacBook Pro 16" a stativ. A ještě jsem měl dost volného místa jak v Camera Cube, tak i nad ním. 

S batohem se nemusíte bát vyrazit na dobrodružství za jakéhokoliv počasí, vydrží totiž i déšť (osobně vyzkoušené). Nejen, že je vyrobený z recyklovaných a odolných materiálů, ale má také pevné zipy, kterými voda neproteče. 

Co by se mohlo změnit

Batohu musím vytknout poutko na nošení na horní straně batohu. Dle mého názoru je krátké a batoh se za něj špatně chytá, čehož jsem si všiml hned na první dobrou, když jsem si batoh z Megapixelu odnášel. Co mě ale trápí mnohem více je malá šíře ramenních popruhů. I když jsem batoh neměl nějak extrémně naložený, popruhy se mi zařezávaly do ramen a bylo to nepříjemné. Možná jsem jen zvyklý na širší popruhy u batohů, které osobně používám já.

Až na tyto dva neduhy se mi systém Peak Design líbí a věřím, že fotografům a filmařům usnadní přenos jejich techniky. Tento batoh bych doporučil nejen cestovatelům, ale perfektně se hodí i pro krajináře, kteří vždy ocení trochu toho úložného prostoru navíc. Odolnost ale ocení také street fotografové a milovníci focení architektury a zkrátka všem dobrodruhům prahnoucím po nových zážitcích.

Rozdíly oproti 45L verzi

 • Pouze jeden vstup do hlavní komory batohu (45L verze má přístup zboku a zepředu)
 • Větší horní kapsa na příslušenství včetně menších kapsiček
 • Nemá bederní pás
 • Nutnost rozšíření pro vložení Camera Cube

Popis a parametry

Popis a parametry

Peak Design Travel Backpack 30L - menší verze odolného, rozšiřitelného batohu, který je ideálním řešením pro cestování i každodenní nošení. Velký zadní panel na zip poskytuje plný přístup pro snadné balení a vybalování. Zvětšená horní kapsa je dále rozdělena na strečové kapsy a kapsy na zip pro klíče, brýle, pas a další drobné vybavení. UltraZip odolný vůči povětrnostním vlivům vydrží desítky let používání díky svému patentovanému materiálu odolnému proti oděru. Vnější plášť batohu je vyroben nylonu 400D vyrobeného 100% z recyklovaných plastů, který poskytuje odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Promyšlený design

Batoh Travel Backpack 30L splňuje požadavky pro velikost příručního zavazadla ve zmenšené (27L) i rozšířené (33L) formě. Přístup do hlavní komory umožňuje zadní panel s robustním #10 UltraZipem s plným otevřením pro pohodlné balení a vybalování. Batoh disponuje roztažitelnými bočními kapsami na láhev s vodou nebo stativ a polstrovanými přihrádkami na notebook a tablet. Interiér hlavní komory je vybaven několika síťovanými kapsami na zip. Ramenní popruhy i volitelný bederní pás jsou opatřeny magnetickým systémem pro rychlé uschování za magnety zajištěnou zádovou část. Rukojeti ze všech stran poskytují mnoho možností nošení batohu.

Bezpečný a odolný

Plášť batohu je vyroben z povětrnostním vlivům odolné 100% recyklované nylonové tkaniny 400D. Robustní dno batohu (900D) je taktéž odolné vůči povětrnostním vlivům. Ultralehká polstrovaná pěna zajišťuje ochranu, tvar a estetickou čistotu celého batohu. Tažení zipu poskytuje ochranu před krádeží. Průvlak na zadním panelu umožňuje připevnění batohu na madlo zavazadel na kolečkách.

Koncipován pro použití s Peak Design organizéry

Travel Backpack 30L je dimenzován pro použití s modulárním systémem značky Peak Design jako jsou Packing Cube, Tech Pouch, Wash Pouch a Shoe Pouch, které se prodávají samostatně. Uspořádejte přehledně své oblečení, boty, toaletní potřeby, kabely, adaptéry a další drobné příslušenství. Batoh je v případě rozložené formy (33L) vhodný i pro použití s Peak Design Camera Cube. Pro optimální transport fototechniky je vhodnější větší verze batohu Travel Backpack 45L.

Porovnání 30L a 45L

30L verze poskytuje zjednodušený přístup do hlavní komory přes jediný zadní zip. Menší z verzí taktéž disponuje větší horní přihrádkou, která je navíc opatřena střečovými kapsami a kapsami na zip. Oproti tomu 45L verze má horní přihrádku menší a nerozdělenou. 45L má vyjímatelnou vnitřní přepážku hlavní komory, kterou nenajdete u 30L. 45L je dodávána s vestavěným bederním pásem, kdežto u 30L je nutné pás dokoupit. 30L je více zaměřený na každodenní používání, Camera Cubes se do něj vejdou pouze pokud je batoh v plně rozšířeném stavu. Pro časté přenášení fotovýbavy nebo její větší hmotnost je vhodnější 45L.

Klíčové vlastnosti 

 • Splňuje požadavky pro velikost příručního zavazadla
 • Rozšiřující design pomocí zipu, standardní objem 27L, rozšířený objem 27L
 • Plnohodnotný zadní přístup pro snadné balení a vybalování
 • Batoh na podlaze stojí vzpřímeně v naplněném i prázdném stavu
 • Roztažitelné postranní kapsy pro láhve na vodu, stativy, atd.
 • Skryté stahovací pásky pro jednoduché připevnění předmětů vně batohu
 • Přední panel s kapsami pro drobné příslušenství
 • Kapsa na sluneční brýle s měkkou podšívkou
 • Vhodné pro použití Packing Cube, Tech Pouch, Wash Pouch a Shoe Pouch, Camera Cube pojme pouze při plném roztažení na 33L
 • Kapsička na cedulku s adresou
 • Magnetický systém pro rychlé uschování ramenních a bederních popruhů
 • Rukojeti ze všech stran
 • Otočné připevnění ramenních a bederních popruhů zajišťuje optimální přizpůsobení se různým postavám, nezávislý pohyb batohu a boků a neustálý komfort s jakoukoliv zátěží
 • Kombinovaná zadní rukojeť pro nošení a připevnění k madlu zavazadla na kolečkách
 • 100% recyklovaná nylonová tkanina 400D odolná vůči povětrnostním vlivům
 • Robustní dno (900D) odolné proti povětrnostním vlivům
 • DWR impregnace a dvojitý poly potah

Obecné

Úroveň produktu Poloprofesionál a pokročilý

Fyzikální specifikace

Materiál Syntetické vlákno
Rozměry v mm 531 x 330 x 178
Hmotnost 1440 g
Uchycení na stativ Ano
Pláštěnka v balení Ne
Vnitřní rozměry v mm 490 x 361 x 140
Velikost 30

Ostatní

Číslo produktu BTR-30-SG-1
Značka Peak Design

Pouzdro, brašna, batoh

Typ zapínání zip
Objem v litrech 30 L
Výškově nastavitelné ramenní popruhy Ne

Zobrazit popis a parametry