Recenze Peak Design Travel Duffel 65L

Lukáš Kala

Lukáš Kala • 05. 02. 2022

Klady a zápory

Klady a zápory

Co se nám líbí?

 • Kvalita zpracování
 • Kapacita
 • Barevné varianty

Představení Peak Design Travel Duffel 65L

Představení Peak Design Travel Duffel 65L

V roce 2018 představila společnost Peak Design zcela novou řadu cestovních zavazadel Travel a pokud, stejně jako já, patříte k fanouškům značky Peak Design, dost možná jich už sami vlastníte hned několik. Jako hlavní produkt této řady byl oznámený extrémně populární modulární batoh Travel Backpack ve velikosti 45 litrů a hned ve dvou barevných variantách - černé, velmi nenápadné, kterou jsme od Peak Design již v historii viděli a nově v barevné variantě sage, neboli jak výrovce sám uvádí, šalvějové zelené. Spíše jako doplnění hvězdného batohu byly představené také dvě cestovní tašky, a to větší Travel Duffelpack ve velikosti 65 litrů s integrovanými popruhy jako u batohů a menší varianta Travel Duffel ve velikosti 35 litrů (jednoznačně můj favorit).

Peak design tašky | Megapixel

Menší 35L verze

Stejně jako v mém případě se nejmenší člen této travel série stal především velmi oblíbenou cestovní taškou, protože 35 litrová verze převzala klasickou konstrukci „duffel bag” tašky s jednoduchým nošením za pomoci ramenního popruhu. Duffel bag se ve světě běžně považuje spíše za rozměrově větší zavazadlo s horním velkým jednoduchým a efektivním přístupem k vašim věcem a je obecně velmi oblíbené u cestovatelů, armády nebo sportovců.

Peak design to byl ovšem schopný posunout ještě dál zakomponováním precizního zpracování a použitých materiálů, jak jsme již u jejich zavazadel zvyklí. Osobně tašku Travel Duffel od Peak Design již nějakou dobu vlastním a používám ji opravdu prakticky kdekoliv například jako cestovní tašku na několikadenních cestách, sportovní tašku, i jako centrum mé fotovýbavy na větších fotografických setech, kde je nutné mít k dispozici celou techniku. Čas od času jsem ovšem narazil na limitaci s kapacitou, 35 litrů je běžně dostačující na cesty trvající jen několik dní, pokud někam vyrážíte na delší dobu, kapacita vás začne omezovat.

Novinky Peak Design | Megapixel

Travel Duffel 65L

Proto si dokážete představit, jak jsem byl nadšený, když jsem poprvé uviděl nový Duffel v rozšíření kapacitě 65 litrů. Vše co jsem si zamiloval na lepší 35 litrové verzi zůstalo na svém místě, jako zesílená spodní strana tašky pro odkládání na ostré kameny nebo bahnitá místa, masivní zip, který uzavírá celý interní prostor, úchytné body ze všech stran tašky, vniřní kapsy pro menší předměty, vnější kapsy pro větší nebo rychle přístupné předměty, možnost odepnout popruhy pro snazší umístění do auta nebo letadla a mohl bych ještě dlouho pokračovat. Nechci vám ovšem všechny drobné a kouzelné vychytávky takto odhalit, pocit že sami přijdete každý den na nový zlepšovák, které do svých zavazadl Peak Design schovává, za to totiž stojí.

Taška značky Peak Design | Megapixel

Protože se samozřejmě jedná o součást Travel line série, je i nová 65 litrová Travel Duffel taška kompatibilní se vším příslušenstvím cestovní řady, jako je například můj oblíbený Tech pouch pro uchování vašich kabelů, baterií, karet, nabíječek a mnoha dalších technických drobností, Wash pouch pro přepravu hygienických potřeb, všechny tři velikosti Camera cube vložek pro ochranu a přepravu vaší foto nebo video výbavy a zbytku Packing cube děličů pro oblečení, boty a podobně.

Taška značky Peak Design | Megapixel

Popis a parametry

Popis a parametry

Peak Design Travel Duffel 65L - větší verze praktické flexibilní tašky, která je vhodná jako odbavovací zavazadlo při letu, na několikadenní výlety, nebo jako doplněk k dalším zavazadlům řady Travel nebo Everyday. Interiér je dimenzovaný pro použití s volitelnými organizéry Packing tools. Vodotěsný zip a voděodolný povrch zaručují velmi dobrou ochranu pro vaše vybavení i v nepříznivých podmínkách.

Peak Design Travel Duffel 65L

Travel Duffel 65L je praktická a funkční taška s nadčasovým designem. Díky prostorným rozměrům toho pojme opravdu hodně. Je vhodná pro transport velkého množství výbavy nejen v autě nebo při cestách letadlem jako odbavovací zavazadlo. Dvě vnitřní síťované kapsy a čtyři vnější boční kapsy usnadňují organizaci vašeho vybavení. Polstrovaná horní držadla i polstrovaný ramenní popruh je v případě potřeby možné odepnout.

Bezpečný a odolný

Plášť tašky je vyroben z povětrnostním vlivům odolné 100% recyklované nylonové tkaniny 600D. Robustní dno duffelu (900D) je taktéž odolné vůči povětrnostním vlivům. Masivní, odolný #10 UltraZip nabízí široký a plný přístup do hlavní komory. Hlavní i boční zipy mají možnost uzamčení, které zabrání rychlému otevření.

Koncipován pro použití s Peak Design organizéry

Travel Duffel 65L je dimenzován pro použití s modulárním systémem značky Peak Design jako jsou Packing Cube, Camera Cube, Tech Pouch, Wash Pouch a Shoe Pouch (prodává se samostatně). 65L pojme až 4 organizéry s velkorysým úložným prostorem. Uspořádejte přehledně své oblečení, boty, toaletní potřeby, kabely, adaptéry a další drobné příslušenství.

Klíčové vlastnosti

 • Polstrovaný popruh pro nošení na rameni nebo přes rameno
 • Horní popruhy pro nošení v ruce nebo na zádech (jako batoh – po změně umístění připnutí popruhů)
 • Všechny popruhy lze libovolně odepínat a přenastavovat pomocí systému přezek a připevňovacích ok
 • Prodloužený hlavní zip nabízí výrazně širší otvor než tradiční duffely a snadnější a přehlednější přístup do vnitřního prostoru
 • 2 vnitřní kapsy ze síťoviny a 4 vnější kapsy na zip
 • Dimenzováno přesně pro organizéry Peak Design Packing Tools (Packing Cube, Camera Cube, Tech Pouch, Wash Pouch, Shoe Pouch), které jsou v prodeji zvlášť
 • 65L verze pojme až 4 jednotky organizérů
 • Připevňovací body pro Peak Design Camera Cube
 • Ruční popruhy slouží jako průchodka pro připevnění k madlu zavazadel na kolečkách
 • 100% recyklovaná nylonová tkanina 600D odolná vůči povětrnostním vlivům, světle šedý vnitřek pro lepší přehlednost
 • Voděodolná spodní podšívka z materiálu 900D
 • Impregnace DWR a dvojitý polypropylenový potah pro odolnost proti vodě
 • Masivní (#10) vlivům počasí odolný zip
 • Hlavní i boční zipy mají možnost uzamčení, které zabrání rychlému otevření
 • 2 měkčené popruhy/držadla pro nošení v ruce, díky vestavěným magnetům drží po položení lépe u sebe
 • Kapsička na štítek s adresou

Obecné

Úroveň produktu Profesionál a výkon

Fyzikální specifikace

Materiál Syntetické vlákno
Rozměry v mm 340 x 760 x 320
Hmotnost 1300 g
Pláštěnka v balení Ne
Velikost 65

Ostatní

Číslo produktu BTRD-65-BK-1
Značka Peak Design

Pouzdro, brašna, batoh

Typ zapínání zip
Objem v litrech 65 L

Zobrazit popis a parametry