012885
zkopírováno do schránky
Objektiv
Pentax 18 mm f/8,0 Toy Telephoto pro Q bajonet
Sháníte Pentax 18 mm f/8,0 Toy Telephoto pro Q bajonet?
„Pentax 18 mm f/8,0 Toy Telephoto pro Q bajonet“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 15.06.2020
a nebo
nás kontaktujte,
poradíme vám
Alternativy k již neprodávanému Pentax 18 mm f/8,0 Toy Telephoto pro Q bajonet
Alternativy k již neprodávanému Pentax 18 mm f/8,0 Toy Telephoto pro Q bajonet
Panasonic Leica DG Macro-Elmarit 45 mm f/2,8 ASPH. MEGA O.I.S.
5 (1×)
20 290 Kč

ProtiúčetBonus 10 %
Pentax DA 35 mm f/2,4 AL SMC
5 (2×)
3 890 Kč

Pentax SMC FA 50 mm f/1,4
4 (1×)
11 490 Kč

Pentax DA 55 mm f/1,4 SDM
22 890 Kč

ProtiúčetBonus 10 %

Pentax 18 mm f/8,0 Toy Telephoto pro Q bajonet
Parametry
Teleobjektiv s ohniskovou vzdáleností odpovídající 100 mm (po přepočtu na 35mm formát) s pevnou světelností f/8. Vzhledem k záměrnému zkreslení umožňuje produkovat fotografie, jaké lze pořídit dětskými fotoaparáty na hraní.
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Pentax Q-mount |
|---|
Objektiv
| Minimální ohnisková vzdálenost | 18 mm |
|---|---|
| Maximální ohnisková vzdálenost | 18 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 8 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 8 |
| Maximální clona (F) | 8 |
| Vhodný pro žánr | Architektura / Interiér |
| Rozdělení podle ohniska | Širokoúhlý |
| Typ objektivu | Pevný |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 27 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Hmotnost | 18 g |
|---|
Ostatní
| Značka | Pentax |
|---|
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Doporučené filtry
Doporučené příslušenství
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Pentax 18 mm f/8,0 Toy Telephoto pro Q bajonet
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 18 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | pevné ohnisko |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Hlídat dostupnost Pentax 18 mm f/8,0 Toy Telephoto pro Q bajonet použitý objektiv v bazaru
Hlídat dostupnost Pentax 18 mm f/8,0 Toy Telephoto pro Q bajonet použitý objektiv v bazaru
Související články s Pentax 18 mm f/8,0 Toy Telephoto pro Q bajonet
Související články s Pentax 18 mm f/8,0 Toy Telephoto pro Q bajonet
12 fotografických žánrů, kterými si lze vydělat
Když o sobě někdo řekne, že pracuje jako freelancer fotograf, vzbuzuje to často v očích nefotografické veřejnosti obdiv a mnohdy dokonce úžas. Ti nezasvěcení si často představují, že se denně potkává…
MARTIN LUKEŠ • 27. 1. 2026 v 13:48

Základní pravidla pro létání s dronem, aneb kdy potřebujete „řidičák na dron“ a jaký přesně?
Drony a jiná bezpilotní letadla se stále více uplatňují v běžném životě, a proto je nezbytné, aby se jejich provoz řídil jasnými pravidly. Nejčastěji se pod pojmem dron rozumí kvadrokoptéra s kamerou…
5. 6. 2025 v 16:38

Vyhodnocení soutěže macro fotografií fauny a video soutěže na téma reality
V minulém kole foto a video soutěže jsme se věnovali makrofotografii a realitním videím. Tak jako každý měsíc se nám i v říjnu sešlo ohromné množství skvělých soutěžních příspěvků, ale vyhrát může…
MARTIN LUKEŠ • 27. 11. 2024 v 15:26

Vyhodnocení soutěže o nejlepší realitní fotografii a video se zapojením konkrétní skladby
Deváté kolo naší velké foto a video soutěže bylo vyhodnoceno. Sešlo se v něm spoustu skvělých realitních fotografií a také zajímavých klipů a videí s propojením na konkrétní hudební doprovod. Zde si…
MARTIN LUKEŠ • 29. 10. 2024 v 14:06

Dotazy k Pentax 18 mm f/8,0 Toy Telephoto pro Q bajonet
Expert Megapixelu
Tomáš Kivader
Wildlife a makro fotograf se širokými znalostmi ve fotografii včetně úprav a techniky. Celý život používá fototechniku Nikon, kterou zná napříč její historií. V současnosti je nadšený uživatel analogových fotoaparátů, Nikonu D500, Z50 II, Z9 a kompatibilních Nikon teleobjektivů.













Komentáře