21910
zkopírováno do schránky
004529
zkopírováno do schránky
Objektiv
Pentax SMC D FA 100 mm f/2,8 Macro WR
5 (1×)- Stabilizátor obrazu: Ne
- Vhodný pro formát snímače: APS-C
- Průměr filtru: 49 mm
Pentax D FA 100 mm F 2,8 Macro WR je velmi výkonný makroobjektiv s minimální zaostřovací vzdáleností jen 30 cm. Velkou výhodou je utěsnění proti… více
15 190 Kč
Nezávazně poptat
Obvykle skladem u dodavatele
Rezervace na prodejně
Zboží není vystavené na prodejně Praha, Komunardů 42, Holešovice
Skladem 0 ks
Zboží není vystavené na prodejně Brno, Čechyňská 547/5
Skladem 0 ks
Zboží není vystavené na prodejně Ostrava, 28. října 960/178
Skladem 0 ks
Ušetřete ještě více
Užitečné nástroje
Nákup na protiúčet Bonus 10 %
Spočítejte si kolik zaplatíte po odečtení vaší fototechniky a po navýšení o protiúčtový bonus
Kupte na splátky od 1 540 Kč
Chci rychle splatit
11×1 540 Kč
Vybrat splátky
Chci nízkou splátku
72×391 Kč
Vybrat splátky

Pentax SMC D FA 100 mm f/2,8 Macro WR
Obvykle skladem u dodavatele
15 190 Kč
Hodnocení, ukázkové snímky
Celkové hodnocení
zákazníků
Slusna kresba. Splnil ocekavani.
Ověřený zákazník
Hodnotit mohou jen zákazníci, kteří produkt zakoupili.
Petr, Ostrava - Poruba, 26.04.2019
Parametry
Pentax D FA 100 mm F 2,8 Macro WR je velmi výkonný makroobjektiv s minimální zaostřovací vzdáleností jen 30 cm. Velkou výhodou je utěsnění proti povětrnostním vlivům.
Obecné
| Úroveň produktu | Poloprofesionál a pokročilý |
|---|
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|---|
| Crop faktor | 1,5 x |
Bajonet
| Typ bajonetu | Pentax K |
|---|
Objektiv
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 150 |
|---|---|
| Minimální ohnisková vzdálenost | 100 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 100 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 2,8 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 2,8 |
| Maximální clona (F) | 32 |
| Konstrukce objektivu | 9/8 |
| Stabilizátor obrazu | Ne |
| Typ sluneční clony | PH-RBE49 |
| Délka objektivu | 81 mm |
| Počet lamel clony | 8 |
| Vhodný pro žánr | Portréty, Makro / Detail, Produktová fotografie |
| Rozdělení podle ohniska | Teleobjektiv |
| Vhodný pro formát snímače | APS-C |
| Typ objektivu | Pevný |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 30 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 49 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 340 g |
| Odolnost | Utesnění proti prachu a vlhkosti |
Ostatní
| Číslo produktu | 21910 |
|---|---|
| Značka | Pentax |
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Doporučené filtry
Doporučené příslušenství
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Pentax SMC D FA 100 mm f/2,8 Macro WR
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Pentax *ist DL Black

Pentax *ist DL2

Pentax *ist DS černý

Pentax *ist DS2

Pentax K-01 tělo

Pentax K-1 Mark II Silver Edition tělo

Pentax K-1 Mark II tělo

Pentax K-1 Mark II tělo - Zánovní!

Pentax K-1 tělo černé

Pentax K-1 tělo černé - zánovní!

Pentax K-1 tělo stříbrný + grip D-BG6 + 2ks baterie D-Li90

Pentax K-3 II Silver Edition

Pentax K-3 II tělo

Pentax K-3 Mark III Monochrome

Pentax K-3 Mark III tělo

Pentax K-3 Mark III tělo černý - Zánovní!

Pentax K-3 Prestige Edition tělo

Pentax K-3 tělo

Pentax K-30 tělo

Pentax K-5 II tělo

Pentax K-5 IIs tělo

Pentax K-5 tělo

Pentax K-50 tělo

Pentax K-500 tělo černý

Pentax K-7 tělo

Pentax K-70 + 18-135 mm WR černý-Zánovní!

Pentax K-70 tělo

Pentax K-70 tělo černý - Zánovní!

Pentax K-r tělo

Pentax K-S1 tělo

Pentax K-S2 tělo

Pentax K-x tělo černý

Pentax K100D

Pentax K100D Super

Pentax K10D tělo

Pentax K110D

Pentax K200D tělo

Pentax K20D tělo

Pentax KF tělo

Pentax KP tělo

Samsung GX 20 tělo

Samsung GX-10

Samsung SG-GX1L

Samsung SG-GX1S

Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 100 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | pevné ohnisko |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Nejčastěji zvažované alternativy
Nejčastěji zvažované alternativy
Hlídat dostupnost Pentax SMC D FA 100 mm f/2,8 Macro WR použitý objektiv v bazaru
Hlídat dostupnost Pentax SMC D FA 100 mm f/2,8 Macro WR použitý objektiv v bazaru
Související články s Pentax SMC D FA 100 mm f/2,8 Macro WR
Související články s Pentax SMC D FA 100 mm f/2,8 Macro WR
Komunikace mezi fotografem a modelkou | Megapodcast s Barborou Biňovcovou
Dnešním hostem Megapodcastu byla modelka, fotografka a budoucí psychoterapeutka Barbora Biňovcová. V rozhovoru nám prozradila, jak všechny tyto role spojuje ve svém umění, jak vzniká nápad na…
5. 3. 2026 v 12:42

Kolik si říct za zakázku aneb Fotograf, ten tvrdej chleba má
V jednom z předchozích článků našeho on-line magazínu Megapixel jsme si povídali o tom, že uživit se v současné době extrémně dravé konkurence a nastupující éry umělé inteligence není vůbec…
MARTIN LUKEŠ • 17. 2. 2026 v 11:04

5 pomůcek pro lepší fotografování jídla
Chtěli byste se zlepšit ve fotografování jídla? Máme pro vás pět zaručených tipů na doplňky a příslušenství, se kterým pracuje každý, kdo se tomuto oboru věnuje. Vyzkoušejte je a uvidíte sami, že…
MARTIN LUKEŠ • 12. 2. 2026 v 8:46

Několik tipů a rad jak fotit jídlo a produktovou fotografii mobilem
Fenomén, který jako „mor“ zachvátil hotely, bistra, kavárny a restaurace. Číšníci, servírky i kuchaři ho nenávidí: fotografování jídla mobilním telefonem. Ono není divu. Díky chytrým mobilům jsme se…
MARTIN LUKEŠ • 9. 2. 2026 v 17:05

Dotazy k Pentax SMC D FA 100 mm f/2,8 Macro WR
Expert Megapixelu
Tomáš Kivader
Wildlife a makro fotograf se širokými znalostmi ve fotografii včetně úprav a techniky. Celý život používá fototechniku Nikon, kterou zná napříč její historií. V současnosti je nadšený uživatel analogových fotoaparátů, Nikonu D500, Z50 II, Z9 a kompatibilních Nikon teleobjektivů.








































Komentáře
DM
Dobrý den, no oni ji nemají. WR není VR. WR je water rezist, ne vibrace reduction. Pokud jste koukal na specifikaci, tak je tam chybně uvedeno optic. stab. ano. Nechal jsem opravit, děkujeme.
Prodejce Megapixel.cz, Dan Maxant, 20. 5. 2015 |Pentax SMC D FA 100 mm f/2,8 Macro WR |Reagovat
PK
Dobrý den.Proč mají objektivy od pentaxu optickou stabilizaci ?
Pavel Kadlec, 19. 5. 2015 |Pentax SMC D FA 100 mm f/2,8 Macro WR |Reagovat
x
SUMA: Doporucuji.
xmeda, 6. 6. 2011 |Pentax SMC D FA 100 mm f/2,8 Macro WR |Reagovat
R
RadekN, 15. 1. 2010 |Pentax SMC D FA 100 mm f/2,8 Macro WR |Reagovat
x
xmeda, 1. 1. 2010 |Pentax SMC D FA 100 mm f/2,8 Macro WR |Reagovat