21530
zkopírováno do schránky
004536
zkopírováno do schránky
Objektiv
Pentax SMC D FA 50 mm f/2,8 Macro
- Stabilizátor obrazu: Ne
- Vhodný pro formát snímače: Full Frame
- Průměr filtru: 49 mm
Objektiv Pentax D FA 50 mm F 2,8 Macro je vynikající na makrofotografii, jeho minimální zaostřovací vzdálenost je pouhých 19,5 cm. Objektiv je vhodný… více
12 190 Kč
Nezávazně poptat
Obvykle skladem u dodavatele
Rezervace na prodejně
Zboží není vystavené na prodejně Praha, Komunardů 42, Holešovice
Skladem 0 ks
Zboží není vystavené na prodejně Brno, Čechyňská 547/5
Skladem 0 ks
Zboží není vystavené na prodejně Ostrava, 28. října 960/178
Skladem 0 ks
Ušetřete ještě více
Užitečné nástroje
Nákup na protiúčet Bonus 10 %
Spočítejte si kolik zaplatíte po odečtení vaší fototechniky a po navýšení o protiúčtový bonus
Kupte na splátky od 1 236 Kč
Chci rychle splatit
11×1 236 Kč
Vybrat splátky
Chci nízkou splátku
72×314 Kč
Vybrat splátky
Mohlo by vás zajímat
Pentax HD D FA 50 mm f/1,4 SDM AW
- Vhodný pro formát snímače: Full Frame
- Průměr filtru: 72 mm
o 17 700 Kč víc / 29 890 Kč

Pentax SMC D FA 50 mm f/2,8 Macro
Obvykle skladem u dodavatele
12 190 Kč
Popis a parametry
Objektiv Pentax D FA 50 mm F 2,8 Macro je vynikající na makrofotografii, jeho minimální zaostřovací vzdálenost je pouhých 19,5 cm. Objektiv je vhodný i pro full-frame zrcadlovku Pentax K-1.
konstrukce: 8 elementů v 8 skupinách
úhel záběru / max. zvětšení: 47° (31,5° s DSLR )/ 1x
nejmenší zaostř. vzdálenost: 0,195 m (prac. vzdálenost: 0,047 m)
délka x prům./hmotnost: 60 x 67,5 mm, 265 g
filtr / sluneční clona: 49 mm / PH-RBC 49 mm (přiložena)
standardní příslušenství: přední krytka 31573, zadní krytka: 31006, měkké pouzdro / S90-100 (37725), sluneční clona PH-RBC 49mm (přiložena)
Obecné
| Úroveň produktu | Začátečník a rodina |
|---|
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Pentax K |
|---|
Objektiv
| Ohnisková vzdálenost (eqv. 35mm) | 50 |
|---|---|
| Minimální ohnisková vzdálenost | 50 mm |
| Maximální ohnisková vzdálenost | 50 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 2,8 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 2,8 |
| Maximální clona (F) | 32 |
| Konstrukce objektivu | 8 členů / 7 skupin |
| Stabilizátor obrazu | Ne |
| Délka objektivu | 66 mm |
| Počet lamel clony | 8 |
| Vhodný pro žánr | Portréty, Makro / Detail, Produktová fotografie |
| Rozdělení podle ohniska | Základní |
| Vhodný pro formát snímače | Full Frame |
| Typ objektivu | Pevný |
Ostření
| Minimální zaostřovací vzdálenost | 19,5 cm |
|---|
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 49 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 264 g |
Ostatní
| Číslo produktu | 21530 |
|---|---|
| Značka | Pentax |
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Doporučené filtry
Doporučené příslušenství
Doporučujeme
Čistící sady / balónky / Lenspeny
Krytky objektivu
Použité filtry
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Pentax SMC D FA 50 mm f/2,8 Macro
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Pentax *ist DL Black

Pentax *ist DL2

Pentax *ist DS černý

Pentax *ist DS2

Pentax K-01 tělo

Pentax K-1 Mark II Silver Edition tělo

Pentax K-1 Mark II tělo

Pentax K-1 Mark II tělo - Zánovní!

Pentax K-1 tělo černé

Pentax K-1 tělo černé - zánovní!

Pentax K-1 tělo stříbrný + grip D-BG6 + 2ks baterie D-Li90

Pentax K-3 II Silver Edition

Pentax K-3 II tělo

Pentax K-3 Mark III Monochrome

Pentax K-3 Mark III tělo

Pentax K-3 Mark III tělo černý - Zánovní!

Pentax K-3 Prestige Edition tělo

Pentax K-3 tělo

Pentax K-30 tělo

Pentax K-5 II tělo

Pentax K-5 IIs tělo

Pentax K-5 tělo

Pentax K-50 tělo

Pentax K-500 tělo černý

Pentax K-7 tělo

Pentax K-70 + 18-135 mm WR černý-Zánovní!

Pentax K-70 tělo

Pentax K-70 tělo černý - Zánovní!

Pentax K-r tělo

Pentax K-S1 tělo

Pentax K-S2 tělo

Pentax K-x tělo černý

Pentax K100D

Pentax K100D Super

Pentax K10D tělo

Pentax K110D

Pentax K200D tělo

Pentax K20D tělo

Pentax KF tělo

Pentax KP tělo

Samsung GX 20 tělo

Samsung GX-10

Samsung SG-GX1L

Samsung SG-GX1S

Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 50 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | pevné ohnisko |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Nejčastěji zvažované alternativy
Nejčastěji zvažované alternativy
Hlídat dostupnost Pentax SMC D FA 50 mm f/2,8 Macro použitý objektiv v bazaru
Hlídat dostupnost Pentax SMC D FA 50 mm f/2,8 Macro použitý objektiv v bazaru
Související články s Pentax SMC D FA 50 mm f/2,8 Macro
Související články s Pentax SMC D FA 50 mm f/2,8 Macro
Komunikace mezi fotografem a modelkou | Megapodcast s Barborou Biňovcovou
Dnešním hostem Megapodcastu byla modelka, fotografka a budoucí psychoterapeutka Barbora Biňovcová. V rozhovoru nám prozradila, jak všechny tyto role spojuje ve svém umění, jak vzniká nápad na…
5. 3. 2026 v 12:42

Kolik si říct za zakázku aneb Fotograf, ten tvrdej chleba má
V jednom z předchozích článků našeho on-line magazínu Megapixel jsme si povídali o tom, že uživit se v současné době extrémně dravé konkurence a nastupující éry umělé inteligence není vůbec…
MARTIN LUKEŠ • 17. 2. 2026 v 11:04

5 pomůcek pro lepší fotografování jídla
Chtěli byste se zlepšit ve fotografování jídla? Máme pro vás pět zaručených tipů na doplňky a příslušenství, se kterým pracuje každý, kdo se tomuto oboru věnuje. Vyzkoušejte je a uvidíte sami, že…
MARTIN LUKEŠ • 12. 2. 2026 v 8:46

Několik tipů a rad jak fotit jídlo a produktovou fotografii mobilem
Fenomén, který jako „mor“ zachvátil hotely, bistra, kavárny a restaurace. Číšníci, servírky i kuchaři ho nenávidí: fotografování jídla mobilním telefonem. Ono není divu. Díky chytrým mobilům jsme se…
MARTIN LUKEŠ • 9. 2. 2026 v 17:05

Dotazy k Pentax SMC D FA 50 mm f/2,8 Macro
Expert Megapixelu
Tomáš Kivader
Wildlife a makro fotograf se širokými znalostmi ve fotografii včetně úprav a techniky. Celý život používá fototechniku Nikon, kterou zná napříč její historií. V současnosti je nadšený uživatel analogových fotoaparátů, Nikonu D500, Z50 II, Z9 a kompatibilních Nikon teleobjektivů.



























Komentáře
JC
Dobrý den, dosáhnete lepšího výstupu hlavně co se týče mikrokontrastu a detailů. HO kontrolujete clonou, vinětace u tohoto nebude.
Prodejce Megapixel.cz, Jakub Caha, 13. 4. 2018 |Pentax SMC D FA 50 mm f/2,8 Macro |Reagovat
Dobrý den. Fotím s K-1 makro snímky starším objektivem PENTAX-A SMC 50mm f/1,7 s použitím mezikroužků. Zajímalo by mě, jestli docílím lepších výsledků s objektivem Pentax SMC D FA 50mm f/2,8 Macro. (Hloubka ostrosti, vinětace, atd.)
Děkuji za odpověď.
Petr Kuh, 13. 4. 2018 |Pentax SMC D FA 50 mm f/2,8 Macro |Reagovat
DM
Dobrý den, bylo to špatně uvedeno. Crop je opravdu stejný tedy 1,5x.
Prodejce Megapixel.cz, Dan Maxant, 3. 5. 2016 |Pentax SMC D FA 50 mm f/2,8 Macro |Reagovat
PK
Dobrý den. Nechápu uvedený crop faktor 5,5 fotoaparátu pentax k-01 pro výpočet ekvivalentní ohniskové vzdálenosti u objektivů určených pro Full Frame fotoaparáty, když u fotoaparátů se stejným snímačem APS-C uvádíte crop faktor 1,5. Děkuji za odpověď.
Petr Kuh, 2. 5. 2016 |Pentax SMC D FA 50 mm f/2,8 Macro |Reagovat
ME
chybí český manuál
Michal Eliáš, 25. 12. 2012 |Pentax SMC D FA 50 mm f/2,8 Macro |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 11. 8. 2010 |Pentax SMC D FA 50 mm f/2,8 Macro |Reagovat
J
Dají se s "35mm macro" dělat slušné portréty nebo mám investovat radši do "50mm macro"?
Druhá věc co by mě zajímala je, jestli fakt že je objektiv macro (a tedy cílený na focení blízkých objektů) nějak negativně ovlivňuje jeho kvalitu pro focení vzdálenějších objektů?
Děkuji předem za odpovědi.
J.Hampl, 11. 8. 2010 |Pentax SMC D FA 50 mm f/2,8 Macro |Reagovat