21620
zkopírováno do schránky
004564
zkopírováno do schránky
Objektiv
Pentax DA 70mm f/2,4 Limited černý
- Vhodný pro formát snímače: APS-C
- Průměr filtru: 49 mm
Sháníte Pentax DA 70mm f/2,4 Limited černý?
„Pentax DA 70mm f/2,4 Limited černý“ již není v prodeji.
Naposledy jsme ho měli skladem 07.07.2014
a nebo
nás kontaktujte,
poradíme vám
Alternativy k již neprodávanému Pentax DA 70mm f/2,4 Limited
Alternativy k již neprodávanému Pentax DA 70mm f/2,4 Limited
Pentax DA 60-250 mm f/4 ED (IF)
40 190 Kč

ProtiúčetBonus 10 %
Pentax DA 18-55 mm f/3,5-5,6 AL WR
5 390 Kč

Pentax DA 50-200 mm f/4-5,6 ED WR
5 (1×)
7 990 Kč

Pentax DA 55 mm f/1,4 SDM
22 890 Kč

ProtiúčetBonus 10 %

Pentax DA 70mm f/2,4 Limited černý
Ukázkové snímky
Popis a parametry
Objektiv Pentax DA 70 mm F 2,4 Limited je velmi dobře použitelný na portrétní fotografii díky vhodné ohniskové vzdálenosti a také dobré světelnosti.
konstrukce: 6 elementů / 5 skupin
úhel záběru / max. zvětšení: 23° (s DSLR)
nejmenší zaostř. vzdálenost: 0,7 m
délka x prům./hmotnost: 26 x 63 mm, 130g
filtr / sluneční clona: 49 mm/ MH-RD 49 mm
standardní příslušenství: sluneční clona, přední a zadní krytka, pouzdro kožené (37748)
Obrazový snímač
| Formát snímače | 2/3 |
|---|
Bajonet
| Typ bajonetu | Pentax K |
|---|
Objektiv
| Minimální ohnisková vzdálenost | 70 mm |
|---|---|
| Maximální ohnisková vzdálenost | 70 mm |
| Světelnost objektivu (nejkratší ohnisko) | 2,4 |
| Světelnost objektivu (nejdelší ohnisko) | 2,4 |
| Vhodný pro žánr | Portréty, Reportáže, Street foto, Koncerty, Produktová fotografie |
| Rozdělení podle ohniska | Teleobjektiv |
| Vhodný pro formát snímače | APS-C |
Fyzikální specifikace
| Průměr filtru | 49 mm |
|---|---|
| Hmotnost | 130 g |
Ostatní
| Číslo produktu | 21620 |
|---|---|
| Značka | Pentax |
Ke stažení
| Návod - Pentax DA 70mm f2,4 Limited (PDF) |
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Foťte úchvatné snímky pomocí filtrů
Podívejte se, jak filtr ovlivní výslednou fotografii.
- Polarizační filtr, ukázka 1
- Polarizační filtr, ukázka 2
- Polarizační filtr, ukázka 3
- Polarizační filtr, ukázka 4
- Polarizační filtr, ukázka 5
- Polarizační filtr, ukázka 6
- Polarizační filtr, ukázka 7
- Polarizační filtr, ukázka 8
- Přechodový filtr, ukázka 1
- Přechodový filtr, ukázka 2
- Přechodový filtr, ukázka 3
- Neutrální filtr, ukázka 1
- Neutrální filtr, ukázka 2
- Neutrální filtr, ukázka 3
Polarizační filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 4
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 5
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 6
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 7
Bez filtru
S filtrem
Polarizační filtr, ukázka 8
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Přechodový filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 1
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 2
Bez filtru
S filtrem
Neutrální filtr, ukázka 3
Bez filtru
S filtrem
Doporučené filtry
Doporučené příslušenství
Krytky objektivu
Použité filtry
Kompatibilní fotoaparáty s objektivem Pentax DA 70mm f/2,4 Limited
Seznam kompatibilních fotoaparátů s tímto objektivem.
Pentax *ist DL Black

Pentax *ist DL2

Pentax *ist DS černý

Pentax *ist DS2

Pentax K-01 tělo

Pentax K-1 Mark II Silver Edition tělo

Pentax K-1 Mark II tělo

Pentax K-1 Mark II tělo - Zánovní!

Pentax K-1 tělo černé

Pentax K-1 tělo černé - zánovní!

Pentax K-1 tělo stříbrný + grip D-BG6 + 2ks baterie D-Li90

Pentax K-3 II Silver Edition

Pentax K-3 II tělo

Pentax K-3 Mark III Monochrome

Pentax K-3 Mark III tělo

Pentax K-3 Mark III tělo černý - Zánovní!

Pentax K-3 Prestige Edition tělo

Pentax K-3 tělo

Pentax K-30 tělo

Pentax K-5 II tělo

Pentax K-5 IIs tělo

Pentax K-5 tělo

Pentax K-50 tělo

Pentax K-500 tělo černý

Pentax K-7 tělo

Pentax K-70 + 18-135 mm WR černý-Zánovní!

Pentax K-70 tělo

Pentax K-70 tělo černý - Zánovní!

Pentax K-r tělo

Pentax K-S1 tělo

Pentax K-S2 tělo

Pentax K-x tělo černý

Pentax K100D

Pentax K100D Super

Pentax K10D tělo

Pentax K110D

Pentax K200D tělo

Pentax K20D tělo

Pentax KF tělo

Pentax KP tělo

Samsung GX 20 tělo

Samsung GX-10

Samsung SG-GX1L

Samsung SG-GX1S

Přepočet ohniskových vzdáleností
Přepočet ohniskových vzdáleností
| Crop faktor fotoaparátu: | - |
| Skutečná ohnisková vzdálenost: | 70 mm |
| Ekvivalentní ohnisková vzdálenost: | - |
| Typ objektivu: | pevné ohnisko |
| Diagonální úhel záběru: | - |
| Přepočteno na filmové políčko: | - |
Hlídat dostupnost Pentax DA 70mm f/2,4 Limited použitý objektiv v bazaru
Hlídat dostupnost Pentax DA 70mm f/2,4 Limited použitý objektiv v bazaru
Související články s Pentax DA 70mm f/2,4 Limited
Související články s Pentax DA 70mm f/2,4 Limited
Komunikace mezi fotografem a modelkou | Megapodcast s Barborou Biňovcovou
Dnešním hostem Megapodcastu byla modelka, fotografka a budoucí psychoterapeutka Barbora Biňovcová. V rozhovoru nám prozradila, jak všechny tyto role spojuje ve svém umění, jak vzniká nápad na…
5. 3. 2026 v 12:42

Kolik si říct za zakázku aneb Fotograf, ten tvrdej chleba má
V jednom z předchozích článků našeho on-line magazínu Megapixel jsme si povídali o tom, že uživit se v současné době extrémně dravé konkurence a nastupující éry umělé inteligence není vůbec…
MARTIN LUKEŠ • 17. 2. 2026 v 11:04

5 pomůcek pro lepší fotografování jídla
Chtěli byste se zlepšit ve fotografování jídla? Máme pro vás pět zaručených tipů na doplňky a příslušenství, se kterým pracuje každý, kdo se tomuto oboru věnuje. Vyzkoušejte je a uvidíte sami, že…
MARTIN LUKEŠ • 12. 2. 2026 v 8:46

Několik tipů a rad jak fotit jídlo a produktovou fotografii mobilem
Fenomén, který jako „mor“ zachvátil hotely, bistra, kavárny a restaurace. Číšníci, servírky i kuchaři ho nenávidí: fotografování jídla mobilním telefonem. Ono není divu. Díky chytrým mobilům jsme se…
MARTIN LUKEŠ • 9. 2. 2026 v 17:05

















Komentáře
P
70mm je takove univerzalni makro ohnisko - pro kytky i nejake ty broucky...
Pentax44, 5. 4. 2009 |Pentax DA 70mm f/2,4 Limited |Reagovat
H
Holeman, 8. 1. 2009 |Pentax DA 70mm f/2,4 Limited |Reagovat
Prodejce Megapixel.cz, Luděk Bouška, 22. 7. 2008 |Pentax DA 70mm f/2,4 Limited |Reagovat
P
Pepcza, 18. 7. 2008 |Pentax DA 70mm f/2,4 Limited |Reagovat