PN: 19016, ID: 010603

Digitální zrcadlovka Pentax K100D

 • Rozlišení: 6,1 Mpx

Sháníte Pentax K100D?

„Pentax K100D“ již není v prodeji.

Vybrat můžete z nabídky:

a nebo nás kontaktujte, poradíme vám.

Vlastníte Pentax K100D?

Začít s výkupem

Digitální SLR zrcadlovka se stabilizací obrazu, rozlišení 6,1 Mpx, ISO až 3200, závěrka 30-1/4000 s, režimy Program Auto, AE, S, A, M, LCD 2,5 palce, 560 g

Nahoru

Recenze

Názor Megapixelu

Po delší odmlce přišel Pentax s pokračováním své tradice jednookých zrcadlovek. Některými parametry dokonce dokáže bez ostychu konkurovat i značkám, které mají v digitální oblasti poněkud větší
Celá recenze

Kompletní recenze
Pentax K100D

Nahoru

Doporučené objektivy

Vybrali jsme pro vás objektivy, které jsou k této zrcadlovce jako stvořené.

 • Objektivy Nový univerzální objektiv Pentax smc DA 18-135mm F3.5-5.6ED AL[IF] DC WR je určen pro…

  Pentax DA 18-135 mm f/3,5-5,6 ED AL IF DC WR Pentax DA 18-135 mm f/3,5-5,6 ED AL IF DC WR Ukázkový snímek

  14 790 Kč Skladem 1 ks

 • Objektivy Malý lehký a cenově dostupný objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 35mm. Po přepočtu crop…

  Pentax DA 35 mm f/2,4 AL SMC Pentax DA 35 mm f/2,4 AL SMC

  4 590 Kč Obvykle dostupné do 2 týdnů

 • Objektivy Vysoce světelný objektiv, který je vhodný především na fotografování portrétů. Objektiv je…

  Pentax SMC FA 50 mm f/1,4 Pentax SMC FA 50 mm f/1,4

  11 490 Kč Obvykle dostupné do 2 týdnů

Všechny kompatibilní objektivy s Pentax K100D. Další doporučené objektivy
pro Pentax K100D

Nahoru

Vybrané příslušenství

Vybrali jsme pro vás příslušenství, které by vám určitě nemělo chybět.

Parametry a popis

PENTAX Corporation s hrdostí oznamuje novou digitální zrcadlovku PENTAX K100D s výměnnými objektivy. Nový model s rozlišením 6.1 efektivních megapixelů nabízí celou řadou prvků moderní technologie -- včetně originálního systému PENTAX Shake Reduction (SR) System - pro podporu nejvyšší kvality digitální fotografie a uživatelsky přívětivého ovládání pro všechny úrovně fotografů. K100D má řadu nových prvků, velmi přesný autofokus a automatické řízení citlivosti - to vše je uloženo do kompaktního, designově vyváženého těla se širokou nabídkou expozičních i prohlížecích režimů. Vynikající výkon fotoaparátu K100D zjednodušuje proces tvorby kvalitní digitální fotografie, která se tak stává zábavou pro širokou základnu uživatelů při všech situacích - od běžných záběrů při cestování a rodinných snímků až po speciální aplikace. To vše tvoří z K100D univerzální fotoaparát pro všechny úrovně fotografů - od běžného uživatele digitálního kompaktu až po pokročilé uživatele, kteří chtějí používat digitální zrcadlovku.

Hlavní vlastnosti

PENTAX-originální systém pro omezení vlivu otřesů Shake Reduction mechanism pro exponování ostrých, nerozmazaných snímků
K100D je vybaven systémem Shake Reduction (SR), vyvinutý firmou PENTAX, který efektivně snižuje vliv otřesů fotoaparátu pro zachování ostrých snímků i za komplikovaných podmínek, jako např. při použití teleobjektivu, exponování při nízké hladině osvětlení nebo zcela v noci při použití pomocného světla blesku nebo při delších expozičních časech např. západ slunce apod. SR mechanismus K100D pomocí magnetické síly osciluje při vysoké rychlosti senzorem CCD ve vertikálním i horizontálním směru, změna rychlosti oscilace se upraví dle rozsahu otřesů, které jsou detekovány vestavěným senzorem fotoaparátu. Výhodou tohoto systému je, že není třeba speciálních objektivů s anti-shake mechanismem a lze použít skoro všechny objektivy PENTAX.*
*Objektivy, které jsou kompatibilní s tímto mechanismem : bajonet PENTAX K-, KA-, KAF- a KAF2-; závitové (s adaptérem); a 645- a 67- (s adaptérem). U některých objektivů nemusí pracovat všechny funkce.

11-bodový široký AF pro zachycení subjektů, mimo hlavní ostřící pole
Pro automatické zaostření subjektu s nejvyšší přesností a to, i když bude subjekt umístěn mimo střed, využívá K100D pokročilého autofokusového systému SAFOX VIII s 11 senzorovými body (devět křížových senzorů umístěných uprostřed). Při aktivaci zaostřovacího senzoru se na překryvném displeji v hledáčku automaticky rozsvítí červeně ostřící bod. Systém AF nabízí dva ostřící režimy AF: konvenční jednoduchý AF a kontinuální AF,** kdy se při stisknuté spoušti do poloviny udržuje zaostření pohybujícího se subjektu. ** Kontinuální režim ostření AF je k dispozici při nastavení expozičního režimu na P, Tv, Av, M nebo čas B. Tento režim se automaticky aktivuje při použití expozičních režimů Auto Program nebo při nastavení jednoho ze scénických režimů.

Automatická citlivost až do 3200
K100D má funkci automatického řízení citlivosti, při které se automaticky nastaví optimální standardní citlivost - až na hodnotu ISO 3200, automatické nastavení vychází z informace o jasu subjektu a fokální délce objektivu. Tato funkce umožňuje použít krátké časy při nízkých hladinách osvětlení (jako je např. ve sportovních halách nebo při nočních sceneriích), lze tak efektivně omezit rozhýbání snímku během expozice.

Automatický výběr režimu dle scenérie (Picture Mode) pro snadné exponování "zamiř a stiskni spoušť"
K100D má systém vyvinutý firmou PENTAX, při kterém se automaticky dle fotografované scenerie nastaví jeden z pěti expozičních režimů (Auto Picture Mode) - včetně portrétu, krajiny a makra na základě výpočtu různých fotografických faktorů pro dosažení optimálních výsledků. Při tomto pokročilém systému není třeba se starat o nastavení clony, času závěrky, vyvážení bílé, saturace, kontrastu a nastavení ostrosti, fotograf se může plně koncentrovat na kompozici snímku a spuštění závěrky v pravou chvíli.

Velký LCD monitor pro prohlížení snímků a nastavování menu
K100D má na zadním panelu široký 2.5-palcový LCD monitor. Jeho konstrukce umožňuje zkontrolovat snímek na monitoru v rozsahu 140 stupňů vertikálně a horizontálně, lze tak snadno pozorovat snímek i z úhlu. K rozlišení cca. 210,000 pixelů je možno použít při prohlídce digitální zoom až do 12x zvětšení pro kontrolu zaostření obrazu a jeho detailů. Velký monitor dovoluje použít velká písmena, číslice a ikony na obrazovkách s menu pro potvrzení a nastavení operací fotoaparátu. Navíc je barevné schema položek menu a pozadí optimalizováno pro každou obrazovku s menu pro rychlé potvrzení expozičních hodnot při různých expozičních podmínkách.

Věrné snímky s bohatou gradací při 6.1 efektivních megapixelech
Pro věrnou reprodukci požadovaných fotografických záměrů od rozostřeného pozadí snímku až po zaostření v celém rozsahu hloubky ostrosti. K100D má velký, výkonný senzor CCD 23.5mm x 15.7mm, Kombinací 6.1 efektivních megapixelů s výkonným nástrojem pro zpracování obrazu dosahuje K100D nádherných a věrných snímků s bohatou gradací. Pro vytvoření zvláštní atmosfery lze zvolit ze dvou barevných profilů "přirozené" nebo "jasné".

Super-kompaktní, ultra-lehké tělo s vynikající stabilitou
Konstrukce K100D dává důraz na kompaktnost a nízkou hmotnost pro snadnou přenosnost. Nová konstrukce těla je z nerezové oceli. Kryty z plastu jsou vyztuženy skleněnými vlákny pro celkovou stabilitu a odolnost.

Jasný, čirý hledáček
K100D má lehký zrcadlový hledáček, který je kombinací PENTAX-originálního hledáčku s čirou jasnou matnicí (II) pro jasné a čirý obraz subjektu s 0.85x zvětšením a 96-procentním zobrazením pole záběru.

Nejkratší čas závěrky 1/4000 sekundy
K100D má nejkratší čas závěrky 1/4000 sek. pro zachycení rozhodujících okamžiků. Synchronizace blesku je 1/180 sek. a pro časové expozice čas B.

Kontinuální expozice při rychlosti cca 2.8 snímků za sekundu
Pro sledování pohybu aktivního subjektu nebo pro záznam sekvence výrazu subjektu, K100D nabízí režim kontinuální expozice, při které je zaznamenána série snímků (až pět snímků při nastavení na "Best" (nejlepší kvalita) obrazu a formátu JPEG při maximální rychlosti cca. 2.8 snímků za sekundu.

Aktualizované standardní softwarové vybavení
Standardní softwarové vybavení K100D se skládá z PENTAX PHOTO Laboratory 3, ve kterém je integrován nástroj SILKYPIX pro zpracování obrazu (vyvinuto ICHIKAWA SOFT LABORATORY) pro zpracování RAW dat a PENTAX PHOTO Browser 3, který nabízí rychlé zpracování dat a rychlejší ovládání než předchozí verze.

Další vlastnosti

 • 19 uživatelsky nastavitelných funkcí ovládání fotoaparátu dle osobních preferencí
 • kompatibilita s kartami SD
 • osm odlišných scénických režimů pro specifické subjekty a aplikace
 • výběr ze dvou funkcí náhledu (digitální/optický)
 • ukládání zaznamenaných snímků v souborech po jednotlivých dnech na kartu SD
 • volba měření v 16-segmentech pole, středově-vyvážené nebo bodové dle aplikace
 • mechanismus pro snížení šumu při delších expozicích
 • dva zdroje napájení (dvě lithiové baterie CR-V3 nebo čtyři AA baterie)
 • USB 2.0 (HI-SPEED) pro rychlý přenos dat do PC
 • výběr formátů JPEG (kvalita nejlepší, lepší nebo dobrá) a RAW
 • pět digitálních filtrů pro úpravu zaznamenaných snímků (černobílý, sépia, zeštíhlující, změkčující a jasový)
 • kompatibilita s PictBridge
Typ fotoaparátu
Typ fotoaparátu: Digitální zrcadlovka (DSLR)
 
Obrazový snímač
Rozlišení: 6,1 Mpx
Obrazový snímač: CCD
Rozlišení fotografií: 3008x2000, 2400x1600, 1536x1024
Stabilizátor snímače: Ano
 
Objektiv
Crop faktor: 1,5 x
Typ bajonetu: Pentax K
 
Nastavení expozice
Způsob měření expozice: Zónové, Středové, Bodové
ISO - minimální citlivost: 200
ISO - maximální citlivost: 3200
 
Závěrka
Nejdelší expoziční čas: 30
Nejkratší expoziční čas: 1/4000
 
Fotografování
Expoziční režimy: Auto, P, A (Av), M, S (Tv)
Prodleva samospouště: 10, 2
 
Hledáček
Typ hledáčku: Optický
 
LCD
Velikost displeje: 2,5 "
Rozlišení displeje: 210000
 
Záznam
Typ paměťového media: SD / SDHC / SDXC
Formáty souborů: JPEG, RAW
 
Fyzikální specifikace
Rozměry v mm: 129,5 x 92,5 x 70
Hmotnost: 560 g
 
Ostatní
Číslo produktu:19016
Značka: Pentax

Kompletní parametry a popis výrobce Sbalit parametry a popis

Nahoru

Hlídat dostupnost Pentax K100D v bazaru

Přejete si hlídat dostupnost produktu Pentax K100D, přihlaste se a navštivte naši sekci bazar.

Přihlásit se

Sháníte ještě něco dalšího?

Hlídat bazar mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit nebo vytvořit účet.

Bazar pro Pentax K100D

Nahoru

Komentáře (10)

Zobrazeny komentáře (28 - 19)

 • 28

  Bouška
  Reaguje na 27 | Dobrý den, už nestojí nic, už se totiž neprodává.

  Luděk Bouška - Megapixel, 08.10.2010 | Reagovat

 • 27

  Avatar
  Nemůžu se nikde dopídit kolik stojí pentax K 100D děkuji

  petr, 08.10.2010 | Reagovat

 • 26

  Bouška
  Reaguje na 25 | Dobrý den, momentálně máme poslední kousek... Jak to bude s dostupností nadále, to bohužel netuším. Na Vašem místě bych se Samsungu moc nebál, je to v podstatě Pentax.

  Luděk Bouška - Megapixel, 15.05.2008 | Reagovat

 • 25

  Avatar
  když je to doprodej, jak dlouho přibližně ještě v doprodeji bude(nemyslím tím dokud se nedoporodá) - objevuje často v bazaru? tohle je jenom tělo? na fotce je i sobjektivem ale nikde se o něm nepíše. doporučil byste mi něco podobného ale v nižší cenové kategorii? D40 nechci a tomu samsungu nějak nevěřím děkuji

  standa kolařík, 15.05.2008 | Reagovat

 • 24

  Bouška
  Reaguje na 23 | Dobrý den, ano, má.

  Luděk Bouška - Megapixel, 13.05.2008 | Reagovat

 • 23

  Avatar
  dobrý den, zajímalo by mne jestli tenhle stroj má v sobě tzv. motorek jako např NikD50, NikD80 a jiné

  standa kolařík, 13.05.2008 | Reagovat

 • 22

  Bouška
  Reaguje na 21 | Dobrý den, ano, fungovat bude bez problémů. Pokud jde o konvertor, tak to je možné, ale záleží také na objektivu. Konvertory totiž nejdou používat se všemi typy objektivů, zpravidla pouze s kvalitnějšími. Bajonet na těle je kovový. O slevě se můžete dohodnout přímo na prodejně, neměl by to být žádný problém, pokud budete platit v hotovosti.

  Luděk Bouška - Megapixel, 12.05.2008 | Reagovat

 • 21

  Avatar
  Dobrý den. Ještě mám pár dotazů než uzavřem obchod. I když moc nepracuji z automatikou přesto bych se zeptal jestli bude fungovat s objektivem Tamron AF 70-300 mm F/4-5,6 DI LD Macro pro Pentax. Dál bych potřeboval vědět zda je možne pro Pentax dokoupit konvertor. Další věc, potřeboval vědět zda bajonet na těle fotoaparátu je v kovu či plastu a poslední dotaz a to zda by byla možná nějaká sleva pokud bych si vzal dva kusy. Děkuji

  Boris, 09.05.2008 | Reagovat

 • 20

  Bouška
  Reaguje na 19 | Dobrý den, tent přístroj podporuje SD karty, takže se dá použít maximálně 2 GB karta, vhodná je například http://www.megapixel.cz/sandisk-2gb-sd-ultra-ii

  Luděk Bouška - Megapixel, 08.05.2008 | Reagovat

 • 19

  Avatar
  Dobrý den.Jak největší kartu můžu použít na Pentax k100d,kterou by jste mi doporučil?Děkuji.

  Pelikán Miroslav, 07.05.2008 | Reagovat

Všechny komentáře

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Nahoru

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím