Poradna

Pentax KP tělo

Komentáře

DD

Reaguje na (23) | Dobrý den, z toho na co budete fotoaparát využívat bych volil jednoznačně Sony A7 II. Sony má větší snímač, lepší dynamický rozsah a hlavně přesné ostření a spoustu objektivů. Pentax jako takový má velmi málo objektivů a výběr příslušenství je také menší. Nakonec doporučím si obě těla ještě přijít vyzkoušet na jednu z našich prodejen.


24

Prodejce Megapixel.cz, Dalibor Dziobek, 07. 09. 2020 |Reagovat

AT

Dobrý den,

Momentálně fotím na starou Alphu 200 (před 12lety koupenou u vás :) a k tomu nejvíce Sigmu 17-70mm. Mám i další objektivy, ale ty využívám tak z 30%. Jako náhradu jsem si vyhlídl tento Pentax KP v kombinaci s 18-135mm jako základ. Pár pevných skel bych dokoupil časem a jsem na svém.

Jenže cena A7 II (+28-70mm) je teď na přijatelné úrovni a začal jsem váhat.

FF vs APS-C. Nový směr vs starý. Mainstream vs jít protiproudu.
Pěkné fotky lezou z obou přístrojů a nejsem nijak vyhraněn ani proti zrcátku nebo FF bez zrcátka. Mám rád věci co vydrží a nerad to pak měním.

Skla tak jako tak nová, redukci nechci.

Předmětem zájmu je portrét, macro, krajina.
Velice okrajově něco rychlejšího, párkrát jsem fotil zápas volejbalu a svatbu:D
(To byla A200 ještě v kondici :))

Nečekám jasnou odpověď, ale za názor budu vděčný.
Hlavně nic třetího, to bych už nespal :DD

Děkuji a hezký den,

A.

23

Alfons Twohundred, 07. 09. 2020 |Reagovat

Richard Hanáčik

Reaguje na (21) | Dobrý den, zkoušel jste i jinou kabelovou spoušť? Tohle není standardní chování. Jinak baterie s vyšší kapacitou nejsou k dispozici.

22

Prodejce Megapixel.cz, Richard Hanáčik, 05. 02. 2020 |Reagovat

DG

Dobrý den, Pentax KP, při focení dlouhých časů (drátěná spoušť, režim Bulb, zvednuté zrcátko) mi cca po 1 minutě aparát "spustí". Jdu hledat v návodu, ptám se ale zkušených, potkali jste se s podobným problémem? Druhý dotaz - ve srovnání s předchozí K3 I ubývá baterky rapidním tempem. Mám originální Pentax D-LI 109 7,4 V 1050 mAH. Existují silnější?
Děkuji DG

21

Dan Gregorek, 04. 02. 2020 |Reagovat

DD

Reaguje na (19) | Dobrý den, redukce existuje, ale aktuálně v nabídce žádnou takovou redukci nemáme.

20

Prodejce Megapixel.cz, Dalibor Dziobek, 06. 01. 2020 |Reagovat

DP

Dobrý den. Mám Pentax KP a ze starého foťáku mi zůstal objektiv Olympus ZUIKO DIGITAL ED 50mm f2,0mm, na tělo Pentax KP nejde. Je k tomu adaptér, aby to fungovalo? Děkuji za odpověď Dita

19

Dita Prajslerová, 04. 01. 2020 |Reagovat

DD

Reaguje na (17) | Dobrý den, děkuji za upřesnění. V tomto případě bych volil jednoznačně Nikon D750, který Vám dá velmi dobrý výstup při horších světelných podmínkách a skvěle si poradí i v dalších Vašich žánrech.

18

Prodejce Megapixel.cz, Dalibor Dziobek, 02. 08. 2019 |Reagovat

PJ

Reaguje na (16) | Dobrý den, převážně fotografuji statické cile , zátiší , přírodu a jen občas pár akčních snímků během muškarení v řece. Zároveň ale vzhledem k mé práci restauratora potřebuji aby přístroj zvládl horší světelné podmínky na půdách , případně špatně osvětelných interierech.. Toto jsem vyzkoušel s Nikonem DF a byl jsem velice spokojen. Bohužel 70 tis kč jen za tělo je nad muj limit... P.Juriček

17

Pavel Juriček, 02. 08. 2019 |Reagovat

DD

Reaguje na (15) | Dobrý den, nenapsal jste jakým žánrům se věnujete, ale za mě bych rozhodně volil full frame fotoaparát od Nikonu (pokud nepotřebujete využít crop faktor APS-C snímače). Je jen otázkou jaký bude splňovat Vaše požadavky nejvíce. Výborný poměr cena/výkon Vám nabídne D750. Vysoké rozlišení pak například D850. Osobně bych Pentax nevolil díky velmi malému výběru objektivů na jeho bajonet a malému množství příslušenství.

16

Prodejce Megapixel.cz, Dalibor Dziobek, 02. 08. 2019 |Reagovat

PJ

Dobrý den, vybírám digi zrcadlovku a rád bych Vás požádal o radu.Doted´ jsem fotil převážně na kinofilm a na středoformát Mamiya 645. Měl jsem možnost si zafotit Nikonem DF a po této zkušenosti jsem se rozhodl že si nějaký přístroj pořídím. Pentax KP vcelku splnuje má předstvy ale od všech jsem zrazován ve prospěch Nikonu D 7500 případně D 750...Doporučil by jste Pentax KP proti těmto?? Děkuji a přeji pěkný den P.Juriček

15

Pavel Juriček, 02. 08. 2019 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.