Photokina 2014: Canon EOS 7D Mark II a další novinky byly oficiálně představeny Produktové aktuality

Photokina 2014: Canon EOS 7D Mark II a další novinky byly oficiálně představeny

Luděk BouškaAktualizováno: 15. 9. 2014 v 16:08 • Rubrika: Produktové aktuality

Dlouho, předlouho se spekulovalo o nástupci velice populární zrcadlovky Canon EOS 7D a dnešním dnem je všem dohadům konec. Canon EOS 7D Mark II byl před chvílí oficiálně představen a s ním ještě několik dalších velice zajímavých novinek.

Značka Canon dnes na veletrhu Photokina, nejvýznamnější světové akci zaměřené na zpracování obrazu, představuje sedm nových špičkových produktů a služeb. Návštěvníci se také dozvědí první informace o Canon Cross Media Station. Canon rozšiřuje své produktové řady například o novou digitální zrcadlovku pro náročné fotografy a o dosud nejvýkonnější kapesní fotoaparát PowerShot. Zásadního vylepšení se dočkala irista, cloudová platforma společnosti Canon pro ukládání a správu fotografií.

Canon EOS 7D Mark II

Nový fotoaparát EOS 7D Mark II je revoluční a opravdu rychlá digitální zrcadlovka, která se může pochlubit skutečně špičkovým výkonem. Vysokou laťku ve své třídě nasazuje mimo jiné těmito vlastnostmi:

 • Schopnost zachytit bleskové akce díky neuvěřitelné rychlosti až 10 snímků v plném rozlišení za sekundu. Díky systému automatického zaostřování s 65 křížovými body a dvěma obrazovým procesorům  DIGIC 6 definuje zrcadlovka EOS 7D Mark II nový rychlostní a výkonnostní standard.

 • Nádherné a extrémně detailní snímky, a to i za nepříznivých světelných podmínek. Nový EOS 7D Mark II přichází s měřením pomocí nového snímače RGB+IR s rozlišením 150 000 pixelů a zcela novým 20,2megapixelovým  snímačem CMOS velikosti APS-C s přirozeným rozsahem citlivosti ISO 100 až 16 000.

 • Nová zrcadlovka je díky řadě nastavitelných ovládacích prvků, které jsou umístěné přímo na těle fotoaparátu, plně přizpůsobitelná. Fotografové ocení i nový hledáček s téměř 100procentním pokrytím.

Fotoaparát EOS 7D Mark II přichází také s řadou standardních vlastností z oblasti profesionálního videa včetně natáčení v rozlišení Full HD 60p, nekomprimovaného výstupu HDMI a technologií automatického zaostřování s duálními pixely CMOS. Více informací níže.

Canon PowerShot G7 X

 • Nový PowerShot G7 X je ideálním přístrojem pro fotografy, kteří vyžadují nekompromisní kvalitu obrazu v kapesním těle. PowerShot G7 X přichází s pokročilými možnostmi ovládání a rychlou odezvou při fotografování.

 • Fotoaparát PowerShot G7 X je prvním modelem společnosti Canon, který využívá 20,2megapixelový snímače typu 1,0 s technologií back-illuminated a umožňuje tak vytvářet skvělé snímky ve všech situacích.

 • Nový model je ztělesněním vlastností ikonické řady PowerShot G a v propracovaném kovovém těle spojuje prvotřídní objektiv se zoomem 4,2 a špičkovou světelností f/1,8-2,8 s nejlepšími technologiemi společnosti Canon pro zpracování obrazu.

Nový PowerShot G7 X rozšiřuje produktovou řadu kompaktních fotoaparátů značky Canon, kam patří například úspěšný model PowerShot G1 X Mark II. Spolu s rostoucí poptávkou po velkých snímačích se zvyšuje i podíl kompaktních fotoaparátů pro pokročilé uživatele. Společnost Canon proto bude i nadále rozšiřovat své portfolio o nové modely s velkými snímači a s objektivy, které nabídnou velký rozsah zoomu.


Canon PowerShot SX60 HS

 

Nový PowerShot SX60 HS je díky 65násobnému zoomu v kompaktním ergonomickém těle rychlý, flexibilní a umožňuje zachycení všech situací na velkou vzdálenost.

 • PowerShot SX60 HS je fotoaparát s nejvýkonnějším optickým zoomem mezi kompakty značky Canon.

 • Ruční ovládání při nahrávání v rozlišení Full HD se snímkovací frekvencí 60p přináší uživatelům dostatečnou svobodu pro natáčení originálních filmů.

Canon EF-S 24mm f/2,8 STM

Objektiv EF-S 24mm f/2,8 STM z řady EF-S je prvním 24mm objektivem typu „pancake“ značky Canon. Tato novinka je díky kompaktnímu a lehkému provedení ideální pro dokumentování městské architektury nebo fotografování na společenských akcích.

Canon EF 24-105mm f/3,5-5,6 IS STM 

Objektiv EF 24-105mm f/3,5-5,6 IS STM je novým modelem se zoomem v rozsahu 24 až 105 mm. Optimální využití této novinky najdou fotografové zejména ve spojení s digitálními zrcadlovkami značky Canon, které mají ve svém těle snímač o velikosti políčka kinofilmu. Nový objektiv totiž nabízí univerzální rozsah zoomu a umožňuje tak zachycení pestré škály scén. EF 24-105mm f/3,5-5,6 IS STM se navíc může pochlubit tichým a plynulým zaostřováním, a to díky technologii motoru STM a stabilizaci obrazu.

Canon EF 400mm f/4 DO IS II USM 

Nový EF 400mm f/4 DO IS II USM je nejnovějším objektivem společnosti Canon pro pořizování záběrů z velké vzdálenosti. Tento objektiv je tak ideální pro fotografy, kteří vyžadují kompaktní a lehké provedení bez vlivu na ohniskovou vzdálenost. Objektiv EF 400mm f/4 DO IS II USM využívá třetí generaci jedinečné difrakční optické technologie společnosti Canon. Díky nové optické konstrukci umožňuje tento objektiv pořídit snímky ve výborné kvalitě bez ohledu na to, zda jde o focení divoké přírody, sportu nebo společenských událostí.

Canon EOS 7D Mark II: stvořen pro rychlost

Canon uvádí na trh EOS 7D Mark II, dosud nejrychlejší digitální zrcadlovku, která stanovuje nová měřítka ve svém segmentu.  Model umožňuje zachytit akce, při nichž jiné fotoaparáty selhávají. Nový fotoaparát navazuje na kultovní model EOS 7D, který se chlubil nejlepším výkonem ve své třídě. Zrcadlovka EOS 7D Mark II navíc využívá i technologie, které společnost Canon navrhla pro svoji vlajkovou loď, profesionální fotoaparát EOS-1D X. Nejnovější přírůstek do rodiny EOS je revoluční a rychlý fotoaparát, který nabízí extrémní výkon a zajímavé možnosti. Fotografickým nadšencům tak model EOS 7D Mark II nabízí tvůrčí svobodu pro zachycení dynamických akcí. 

EOS 7D Mark II překvapí nejen zcela přepracovanou konstrukcí, novým provedením, ale také mnoha dalšími vylepšeními. Značka Canon tento model navrhla jako fotoaparát pro zachycení i těch nejrychlejších a akčních momentů. Nový EOS 7D Mark II umožňuje v plném rozlišení pořídit až 10 snímků za sekundu. Tato skvělá hodnota definuje, spolu s novým systémem automatického zaostřování se 65 křížovými body a s dvojicí obrazových procesorů DIGIC 6, nový rychlostní a výkonnostní standard.

Fotoaparát EOS 7D Mark II usnadňuje zachycení těch správných okamžiků ve vynikající kvalitě, a to díky novému 20,2megapixelovému snímači CMOS velikosti APS-C. Tento snímač se může pochlubit přirozeným rozsahem ISO 100 až 16 000. Maximální citlivost ISO lze navíc rozšířit až na hodnotu 51 200. Nový model využívá měření pomocí pokročilého snímače RGB+IR s vysokým rozlišením (150 000 pixelů) a inovativní detekci blikání osvětlení, výsledné snímky jsou tak opravdu velmi kvalitní. Digitální zrcadlovka EOS 7D Mark II je plně přizpůsobitelná individuálním potřebám uživatelů – na svém těle má řadu nastavitelných ovládacích prvků. Nový hledáček se navíc může pochlubit téměř 100procentním pokrytím. Fotoaparát EOS 7D Mark II přichází také s řadou vlastností z oblasti profesionálního videa včetně živého nekomprimovaného výstupu HDMI a technologie automatického zaostřování s duálními pixely CMOS. Uživatelům tak nová zrcadlovka pomůže s objevováním nových tvůrčích možností.

Zachycení velmi rychlých akcí

Fotoaparát EOS 7D Mark II vyniká ve focení vysokorychlostních akcí – umožňuje totiž pořizovat sekvenci snímků s plným rozlišením rychlostí až 10 obrázků za jednu sekundu. Podíl na tomto výkonu má i přepracovaná závěrka a pohon mechanismu zrcadel s neuvěřitelnou životností až 200 000 cyklů.

Vynikající reakci umožňuje vysoce rychlý systém automatického zaostřování se 65 body. Tento systém nabízí bezkonkurenční citlivost i dlouhé a přesné udržení zaměření sledovaného objektu. Fotoaparát EOS 7D Mark II tedy využívá jeden z nejmodernějších systémů automatického zaostřování ve své třídě. Každý zaostřovací bod je křížový, navíc středový bod umožňuje dvojité křížové zaostřování při světelnosti 2,8 a nízké citlivosti na světlo EV-3. Uživatelé tak mají k dispozici nepřekonatelnou přesnost za všech světelných podmínek při fotografování nejrůznějších objektů. Podobně jako je tomu v případě fotoaparátu EOS-1D X, umožňuje i nový EOS 7D Mark II přizpůsobit automatický systém na míru konkrétnímu uživateli. Prostřednictvím upravitelné nabídky mají fotografové kontrolu nad celým rozsahem citlivosti i sledováním objektu. K dispozici je také nová páčka, která umožňuje okamžité přepnutí mezi režimy výběru oblasti automatického zaostřování, a to bez odpoutání oka od hledáčku.

Bezkonkurenční ostrost, detaily i barvy

Bez ohledu na to, zda uživatelé fotí v interiéru nebo venkovním prostředí a při umělém nebo přirozeném osvětlení, mohou využít výhod stále stejně přesné expozice. Fotoaparát dosahuje úžasné přesnosti díky měření pomocí nového snímače RGB+IR s rozlišením 150 00 pixelů. V produktové řadě EOS jde o první model, který umožňuje měření v oblasti infračerveného světla a může se pochlubit citlivostí na blikající světlo. Tato nejmodernější funkce umožní pořídit snímek pouze v okamžiku, kdy je osvětlení nejjasnější. Na základě inteligentní analýzy osvětlení detekuje systém blikání, které není pro lidské oko viditelné.  Na přesném sledování objektu se podílejí i technologie EOS EOS iTR AF a AI Servo AF III, které společnost Canon představila v modelu EOS-1D X.

Filmová videa ve vlastních rukách

Nový EOS 7D Mark II navazuje na skvělou filmovou pověst svého předchůdce a přichází s řadou vlastností z oblasti profesionálního videa. Díky vynikajícímu výkonu automatického zaostřování, které využívá jedinečnou zaostřovací technologii s duálními pixely CMOS, mají uživatelé k dispozici plynulé a přesné ostření. Poprvé v produktové řadě EOS mohou uživatelé nastavovat jak rychlost zaostřování, tak i citlivost sledování. Autoři snímků tak mají plnou kontrolu nad efekty zaostření na bližší objekt v záběru i nad přechodem mezi jednotlivými objekty. Nový fotoaparát dokáže v kvalitě Full HD zachytit každičký okamžik nahrávané akce. Uživatelé mají na výběr ze snímkovacích frekvencí v rozsahu 24p až 60p a mohou tedy ovlivnit výslednou podobu záznamu plynulého i velmi pomalého pohybu.

Díky nekomprimovanému výstupu HDMI (4:2:2) může EOS 7D Mark II ukládat záběry na externí záznamníky a profesionální workflow pak mohou tyto záběry zpracovávat. Nová zrcadlovka podporuje i profesionální záznam zvuku – součástí modelu EOS 7D Mark II jsou specializované konektory pro připojení externího mikrofonu a sluchátek. Užitečné je i tiché ovládání, které zamezuje zkreslení zvuku v případě změny nastavení během natáčení.

Zrcadlovka pro náročné situace

Nový EOS 7D Mark II umožňuje fotografovat i v těch nejnáročnějších situacích. Mimo jiné se může pochlubit zvýšenou odolností proti vodě a pevným tělem ze slitiny hořčíku. Součástí této zrcadlovky je i přijímač GPS a digitální kompas. Digitální zrcadlovka EOS 7D Mark II, stejně jako ostatní produkty z celosvětově proslulé řady EOS, podporuje mnoho příslušenství. A to včetně nového bateriového gripu, který umožňuje delší a stabilnější focení během celého dne.

Klíčové vlastnosti EOS 7D Mark II:

 • Možnost zachycení dynamických momentů bez ohledu o na rychlost akce

 • Snímky ve vysoké kvalitě vhodné pro vystavování

 • Široké možnosti přizpůsobení konkrétním zvyklostem uživatele

 • Nové tvůrčí možnosti

 • Možnost přenášet snímaný příběh na velkou obrazovku pomocí funkcí pro vytváření filmových videí

 

Canon PowerShot G7 X: nekompromisní výkon

Canon představuje svůj dosud nejvýkonnější kapesní fotoaparát řady PowerShot – PowerShot G7 X. Nový model zaujme všechny, kteří vyžadují nekompromisní kvalitu obrazu, pokročilé ovládání a působivou rychlost, to vše v lehkém kompaktním balení. Díky spojení velkého snímače s vlastnostmi série G pro pokročilé fotografy přináší PowerShot G7 X kreativitu a svobodu, kterou znají uživatelé digitálních zrcadlovek. Nový PowerShot G7 X 20,2megapixelový snímač typu 1.0 s technologií back-illuminated.

Novinka je určená pro všechny fotografy, kteří berou fotografování vážně a chtějí pořídit perfektní snímek v každé situaci, ať už jde o prvotřídní portréty nebo fotografie z cest. Model PowerShot G7 X využívá ikonického odkazu série PowerShot G a v propracovaném kovovém těle spojuje prvotřídní objektiv se zoomem 4,2 se špičkovou světelností f/1.8-2.8, 4.2x a s nejlepšími technologiemi pro zpracování obrazu.

Výborná kvalita za každé situace

Špičkový 24mm ultra širokoúhlý objektiv fotoaparátu PowerShot G7 X je díky světelnosti f/1,8-2,8 a cloně s devíti lamelami ideální pro focení v různorodých situacích. Dokáže pořídit portrét v profesionální kvalitě, ale i skutečně propracované makrofotografie. Uživatelé mohou vytvářet snímky s překrásně rozostřeným pozadím a malou hloubkou ostrosti. Díky spojení kvalitního objektivu s velkým snímačem typu 1,0 vyniká nový PowerShot G7 X také při špatných světelných podmínkách. Snímky tak mají velmi realistické barvy i nízkou úroveň šumu, a to i v případě citlivosti ISO 12 800. S pohotovým a opravdu rychlým procesorem DIGIC 6, který je nejvýkonnějším obrazovým procesorem značky Canon, mohou uživatelé zachytit rychle se měnící scény i bleskové akce.  

Pokročilé přizpůsobitelné ovládání

Nový PowerShot G7 X zpřístupňuje fotografům možnosti, které znají uživatelé digitálních zrcadlovek značky Canon, včetně profesionálního výkonu a řady plně přizpůsobitelných funkcí, které přinášejí špičkovou úroveň ovládání. Super rychlý systém automatického zaměřování s 31 body nabízí široké a citlivé pokrytí celého záběru. Fotoaparát tak umožňuje přesné a okamžité zaměření na focené objekty, a tedy i rychlé zachycení velmi krátkých scén. Díky kontinuálnímu snímání rychlostí 6,5 snímku za sekundu s možností pořídit až 700 snímků je téměř nemožné propásnou ten správný moment.

Fotografování pomocí nového modelu PowerShot G7 X je velmi snadné, mimo jiné i díky přizpůsobitelnému ovládacímu kroužku objektivu. Uživatelé mohou nejdůležitější parametry expozice – včetně clony a rychlosti závěrky – nastavit pro ovládání přímo z objektivu. Fotografování usnadňuje i velký výklopný dotykový displej, který umožňuje perfektní zaměření záběru i okamžitý přístup k nastavení přístroje. Přes dotykové automatické zaostřování mohou uživatelé volit zaostřovací bod přímo na displeji, což fotografové ocení zejména v atypických situacích, například při focení z malých úhlů nebo při makrofotografii. Uživatelé, kteří vyžadují plnou kontrolu nad přístrojem, mají k dispozici manuální ovládání. Mohou tak ručně ovládat všechna nastavení fotoaparátu. Snímky lze navíc ukládat přímo ve formátu RAW. Uživatelé mají na výběr z různých poměrů stran a kompozice snímků je tedy opět o něco jednodušší.

Model ideální pro začínající filmaře

Fotoaparát otevírá nové možnosti, také pokud jde o filmování. Pro režim natáčení je k dispozici celá řada nastavení. Uživatelé mají kontrolu nad clonou, rychlostí závěrky i citlivostí ISO a navíc mohou v rozlišení Full HD 60p natáčet i při špatných světlených podmínkách, a to díky pokročilé redukci šumu. Adaptivní pětiosý inteligentní stabilizátor obrazu zajišťuje, že výsledné záběry jsou vždy stabilní – ať už se natáčí přes okno jedoucího automobilu nebo za chůze.

Pokročilá kreativita

S novým fotoaparátem PowerShot G7 X mohou dát uživatelé volný průchod své kreativitě. Zcela nové možnosti přináší řada tvůrčích režimů, jako je režim Hvězda pro nádherné snímky noční oblohy nebo režim HDR pro bezproblémové fotografování přímo z ruky v náročných světelných podmínkách. Model PowerShot G7 X disponuje ve svém kompaktním těle vším, co uživatelé k vytvoření jedinečných snímků potřebují.

Podělte se okamžitě o své snímky s celým světem

Nový model podporuje Wi-Fi a NFC a fotografové tak mohou své oblíbené snímky přímo sdílet na sociálních sítích, případně fotografie jednoduše nahrát do cloudu. Nový fotoaparát je plně kompatibilní i se službou značky Canon pro správu fotografií – irista. Technologie komunikace na krátkou vzdálenost NFC umožňuje spárovat PowerShot G7 X s chytrým telefonem – uživatelé tak mohou sdílet snímky mezi dvěma zařízeními, vzdáleně ovládat fotoaparát nebo přiřazovat k fotkám informace o zeměpisné poloze.

Kompaktní fotoaparáty značky Canon pro pokročilé uživatele

Nový PowerShot G7 X rozšiřuje produktovou řadu kompaktních fotoaparátů značky Canon určených pro pokročilé uživatele, k nimž se řadí například úspěšný model PowerShot G1 X Mark II. Spolu s rostoucí poptávkou po velkých snímačích se zvyšuje i podíl tohoto typu kompaktních fotoaparátů. Canon proto plánuje i nadále rozšiřovat své portfolio o nové modely s velkými snímači a s objektivy, které nabídnou velký rozsah zoomu.

Klíčové vlastnosti fotoaparátu PowerShot G7 X:

 • Špičkové ovládání a kvalita v kapesním těle
 • Zachycení velmi dynamických událostí, a to díky vysoké rychlosti a pohotovým reakcím nového fotoaparátu
 • Svoboda a osobitý styl při vytváření videí
 • Řada kreativních možností pro originální vyjádření
 • Propojení s cloudy a snadné sdílení fotografií


Canon přichází s přelomovým zařízením pro ukládání fotografií

Canon vyvíjí zcela nové zařízení pro ukládání fotografií. Novinka nese název Cross Media Station a její koncepce vychází ze stejných principů jako digitální fotoaparáty značky Canon. Cílem je nabídnout uživatelům vysokou rychlost, pohodlné ovládání a špičkovou obrazovou kvalitu. Canon Cross Media Station umožní ukládání i využívání fotografií a videí, a to jednoduše bez jakýchkoli komplikací.

Podpora technologie NFC umožní snadný přenos dat do nového zařízení z fotoaparátu. Fotky i záběry uložené v Cross Media Station půjde snadno prohlížet na televizi, a to i ve vysoké kvalitě. Při připojení zařízení k síti bude možné obsah sdílet i zasílat na síťové tiskárny a uživatelům budou zpřístupněné i další užitečné síťové funkce.

Bližší informace o technické specifikaci, ceně, datu uvedení nebyly prozatím uveřejněny.

Zdroj: tisková zprávaZobrazeny komentáře (2 - 1)

 • 2

  Bouška

  Reaguje na (1) | Dobrý den, zatím ticho po pěšině.

  Luděk Bouška - Megapixel, 17.09.2014 | Reagovat

 • 1

  Laxa

  A co chystaná nová Canon EF 100-400 f/4.5-5.6L IS II ?? Ta ještě odhalena nebyla?

  Vladan Laxa, 17.09.2014 | Reagovat

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím