Photokina 2014: Panasonic představuje dva fotoaparáty a 4K kameru Produktové aktuality

Photokina 2014: Panasonic představuje dva fotoaparáty a 4K kameru

Luděk BouškaAktualizováno: 16. 9. 2014 v 9:36 • Rubrika: Produktové aktuality

Malé rozměry, snadný přístup k funkcím a špičková kvalita. Tak bychom mohli popsat hlavní vlastnosti všech novinek Panasonic. Výkonný kompakt LX100 nabízí velký snímač, špičkový objektiv a 4K video. Model GM5 má s LX100 dost podobné rozměry, ale navíc má výměnné objektivy a nově i kvalitní hledáček. Překvapením je ale nová kamera X1000, která umí zaznamenávat 4K video a je určena náročným kameramanům.

Panasonic LUMIX LX100 – nový obrazový standard mezi kompaktními fotoaparáty

Panasonic představil LUMIX DMC-LX100, novou vlajkovou loď prémiových kompaktních fotoaparátů, která definuje nový standard fotografií a videa u přístrojů této kategorii.

LUMIX LX100 je šestou generací světově proslulé LX high-endové řady kompaktních fotoaparátů Panasonic LX s DNA LUMIX LC1. LX100 je postavena na 4/3palcovém Live MOS snímači s vysokou citlivostí, který je 5x větší než snímač LUMIX LX7. LUMIX LX100 díky němu přichází s kvalitou obrazu, jakou byste očekávali od fotoaparátu s výměnnými objektivy.

Nový standard systému Micro 4/3

LUMIX LX100 poskytuje díky 4/3palcovému Live MOS snímači s vysokou citlivostí a nově vyvinutému obrazovému procesoru Venus Engine vynikající kvalitu obrazu v jakékoli situaci. Velký obrazový snímač znamená, že můžete dosáhnout vynikající malé hloubky ostrosti. Výborný odstup signálu od šumu se projevuje ve velkém snížení šumu při fotografování s vysokým ISO.

Nově vyvinutý Venus Engine s čtyřjádrovým procesorem přinesl zvýšení výkonu a umožňuje vysokorychlostní zpracování signálu potřebné pro záznam videa ve 4K rozlišení. Nový Venus Engine přichází rovněž s řadou systémů na potlačení šumu, jako jsou multiprocesní NR, Random filtr, který zajišťuje velmi přirozené podání snímků i při extrémně nízké hladině osvětlení.

Světelný, vysoce kvalitní objektiv LEICA zajišťuje mimořádnou kvalitu obrazu

LUMIX LX100 je vybaven nově vyvinutým objektivem LEICA DC VARIO-SUMMILUX F1.7-F2.8. Univerzální rozsah zoomu objektivu na 24-75mm (35mm ekvivalent u kinofilmu), je vhodný pro všechny druhy fotografie, od fotografování na ulici po portrét, zatímco krajinu můžete zachytit v 24mm širokoúhlém záběru ve formátu 4:3, 3:2 nebo 16:9.

Ovládání podporující schopnosti

Širokou škálou pokročilých funkcí a ovládacích prvků podporuje LUMIX LX100 tvůrčí potenciál pokročilých fotografických nadšenců i zkušených fotografů. Díky integrovanému LVF hledáčku (Live View Finder) s vysokým rozlišením odpovídajícím ekvivalentu 2,764 Mpix, můžete mít plnou kontrolu nad fotografovanou plochou.

Fotoaparát rovněž nabízí vynikající manuální ovládání, včetně dedikovaných voličů clony, času a kompenzace expozice pro přímou kontrolu nastavení, bez nutnosti použití digitálního menu na displeji.

Správný okamžik vám neuteče

Technologie DFD (Depth From Defocus) v kombinaci s automatickým ostřením Light Speed AF dosahuje neuvěřitelné přesnosti a rychlosti. S vysokorychlostním sekvenčním snímáním 11 snímků za sekundu v plném rozlišení a rychlým zapnutím, nikdy nepropásnete zajímavý záběr.

LUMIX LX100 také přichází s rozšířenými možnostmi ostření. Full Area AF umožňuje nastavit zaostření na libovolné části téměř ve 100 procentech zorného pole, přičemž je nyní k dispozici 49 ostřicích zón. Automatický režim Low Light AF, pracuje v rozsahu -3EV, takže můžete dosáhnout dokonalého zaostření i při světle hvězd, jako jediném zdroji osvětlení.

4K videozáznam do kapsy

Kombinace velkého snímače a výkonného Venus Engine dovoluje s LUMIXem LX100 zaznamenat a zpracovat plně detailní, realitě věrné videozáběry ve 4K rozlišení. Fotoaparát nabízí plynulý záznam videa v rozlišení 4K 3840 x 2160 pixelů při 30/25 snímcích za sekundu ve formátu MP4, stejně jako ve Full HD 1920 x 1080 / 50p formátu AVCHD Progressive (H.264, MPEG 4). Samostatné tlačítko na horní straně těla fotoaparátu umožňuje okamžitě zapnout záznam videa i během fotografování.

Tvůrčí svoboda

Kromě manuálních ovládacích prvků, nabízí LUMIX LX100 také celou řadu dalších funkcí a režimů, které rozšiřují možnosti tvůrčího vyjádření, od expresivního zachycení krajiny, zvýraznění zaostřené oblasti, vyvážení bílé, kontroly jasu a stínů apod. Nechybí samozřejmě ani Wi-Fi rozhraní a NFC, které umožňují fotoaparát jednoduše propojit s dalšími zařízeními nebo ho na dálku ovládat přes mobilní zařízení.

 

Panasonic LUMIX GM5nový, výkonný a dokonale kompaktní

V elegantním a stylovém designu těla z hořčíkové slitiny, má DMC-GM5 integrovaný LVF hledáček s ekvivalentem rozlišení 1,166 Mpix a přibližně 0,92x / 0,46x (ekvivalent 35mm kinofilmu) zvětšením a 100% zobrazením zorného pole objektivu. Jeho podání barev odpovídá DMC-GX7.

O vysokou kvalitu obrazu, vynikající rozlišení, vykreslení snímků a reprodukci barev se u DMC-GM5 starají 16Mpix snímač Digital Live MOS a obrazový procesor Venus Engine. Velmi ostrá kresba i při focení za špatného osvětlení je k dispozici až do maximální citlivosti ISO 25600. Systém redukce šumu nyní kontroluje 64násobně větší oblast (1bodový AF), než u předchozí generace. To umožňuje odstranit velké bloky šumu, které bylo obtížné detekovat a pomáhá produkovat jasný, čistý obraz, zejména pro noční scenérie. Kromě toho, Multi-process NR (Noise Reduction) pracuje ve dvou samostatných krocích, které umožňují další kontrolu šumu.

Nově přidaný Detail Reproduction Filter upravuje rozlišení a kontrast ve středních a vysokých hodnotách. A pokročilý inteligentní D-range Control nabízí širší dynamický rozsah při zachování jemných přechodů díky zpracování vysoce přesného signálu. Vylepšení se rovněž dostalo datovým okruhům pixelů na snímači, tak přenosovým obvodům mezi jednotlivými segmenty. Výsledkem je skokové zlepšení hladiny odstupu od šumu.

Kontrastní AF DMC-GM5 vyniká v rychlosti a přesnosti na základě výměny digitálního signálu mezi fotoaparátem a objektivem až rychlostí 240 snímků/s. Množství pokročilých AF funkcí, včetně nové detekce obličeje - Eye Detection AF, Low Light AF, Pinpoint AF a One-shot AF zvyšuje možnost využití fotoaparátu v řadě situací.

Dotykové ovládání je integrováno v 3palcovém displeji s vysokým rozlišením (cca 921 tisíc bodů). To uživatelům umožňuje okamžitě nastavit zaostření na objekt pouhým dotykem na obrazovce a dokonce i stisknout spoušť.

DMC-GM5 podporuje ukládání fotografií v RAW formátu. V balení proto nyní uživatel najde software SILKYPIX Developer Studio 4.2 SE, umožňující dosáhnout vysoké kvality fotografií při převodu RAW do JPEG. Dokonce i snímky pořízené při vysokém nastavení ISO vykazují minimální šum. Tento software také umožňuje vysoce kvalitní zpracování JPEG, které uživatelům nabízí možnost zpracování obrazu v 16bitových barvách a jeho uložení do formátu JPEG s minimálním zhoršením kvality snímku.

Pořízení videozáznamu GM5 je možné ve Full HD rozlišení 1920 x 1080, 60p (60 Hz) / 50p (50 Hz) a formátu AVCHD s MP4 stereo zvukem. Záznam zvuku je možný v Dolby® Digital. Při nahrávání videa jsou k dispozici praktické ostřící režimy Full-time AF a Tracking AF, i režim záznamu 24p s datovým tokem až 24 Mb/s.

DMC-GM5 nabízí novou možnost nahrávání videa v režimu "Snap Mode Movie" ve kterém mohou uživatelé nahrávat video v určeném krátkém časovém období (2/4/6/8 sekund), a vytvářet tak "pohyblivé fotografie". Ty lze snadno sdílet pomocí Panasonic Image App. Později je možné do nich dodat různé efekty zatmívaček, prolínaček a hudbu. DMC-GM5 obsahuje také populární režim Creative Control s celkem 22 zajímavými efektovými filtry jako je Time Lapse Shot, Stop motion animace nebo Clear Retouche. Nově je přidána také funkce Time (Long Exposure), která umožňuje fotografům nastavit čas expozice až na 60 sekund. Nastavitelná rychlost závěrky je 1/16000.

Pro začátečníky nebo ulehčení fotografování je GM5 vybaven tradičním inteligentním automatickým režimem iA+, ve kterém je možné nastavení veškerých parametrů ponechat na přístroji. K dispozici je rovněž řada kreativních režimů a filtrů známých z předcházejících modelů. Nastavit lze i způsob chování autofokusu, ve kterém lze přepínat mezi manuálním a automatickým ostřením.

Integrované Wi-Fi rozhraní umožňuje propojit fotoaparát s chytrým telefonem / tabletem a rozšířit tak možnosti focení, při kterém lze mobilní zařízení použít jako hledáček i pro ovládání parametrů fotoaparátu a spouště. Po pořízení snímků/videí je odešle funkce Instant Transfer automaticky do mobilního zařízení. Snímky a videa jde rovněž automaticky archivovat přes domácí Wi-Fi síť do určeného zařízení, jakým může být např. stolní PC.

Externí blesk (GN7/ISO100・m, GN10/ ISO200・m) je dodáván pro montáž do nově přidaných sáněk. Tělo DMC-GM5 umožňuje také připevnění rukojeti DMW-HGR1 (černá / stříbrná, prodává se samostatně) pro stabilnější držení.

 

Panasonic LUMIX G VARIO 35-100 mm / F4.0-5.6 ASPH. / MEGA O.I.S.

Nový výměnný teleobjektiv pro standard Micro Four Thirds LUMIX G VARIO 35-100mm / F4.0-5.6 ASPH. / MEGA O.I.S. (H-FS35100) využívá kompaktní kovový profil s výsuvnou konstrukcí. Jeho ohnisková vzdálenost 35-100 mm (ekvivalent 70 - 200 mm u 35 mm kinofilmu) je užitečná při fotografování momentek nebo na detaily s působivě rozostřeným pozadím.

Objektiv se skládá z 12 čoček (2 ED čočky) v 9 skupinách a dosahuje jednotného vykreslení při vysokém rozlišení s vynikajícím kontrastem od středu k rohům a rovnoměrným jasem v celém rozsahu zoomu. O kompenzaci pohybu se stará optický stabilizátor obrazu MEGA O.I.S. Tichý krokový motor zaručuje perfektní výsledky i při natáčení videozáznamů a uživatelé fotoaparátů LUMIX G mají díky internímu ostřícímu systému k dispozici i vysokorychlostní a velice přesné ostření režimu Contrast AF.

Sedm lamel clony se zaobleným tvarem dokáže obrazu dodat atraktivní hladký efekt při fotografování out of focus (např. portrét s neostrým pozadím) a vyšších hodnotách clony. Nový objektiv je také vybaven kovovým bajonetem a používá Multi Coating povrch prvků objektivu, který minimalizuje vznik duchů a odlesků.

LUMIX G VARIO 35-100mm / F4.0-5.6 ASPH. / MEGA O.I.S. je k dispozici ve stříbrné nebo černé barvě a stylově odpovídá DSLM (Digital Single Lens Mirrorless) fotoaparátům Panasonic, zejména řadě GM tedy novému DMC-GM5 nebo staršímu DMC-GM1.

 

Panasonic LUMIX G 14mm / F2.5 II ASPH 

Druhým přírůstkem do rodiny vyměnitelných objektivů Panasonic standardu Micro Four Thirds je LUMIX G 14 mm / F2.5 II ASPH (H-H014A) s pevným ohniskem. Tento objektiv (28 mm; ekvivalent u 35mm kinofilmu) poskytuje ostrou, vysoce kontrastní kresbu. Široký úhel a vysoká hloubka ostrosti, kompaktního objektivu LUMIX G 14 mm / F2.5 II ASPH jsou zárukou vynikajícího výkonu při fotografování krajiny, ale i portrétů nebo pořizování snímků v interiéru.

Objektiv je složen ze 6 čoček v 5 skupinách, včetně 3 asférických čoček, což umožnilo dosáhnout jeho kompaktního provedení s celkovou délkou 21 mm při zachování vysokého optického výkonu. Tento model vyniká také při fotografování objektů s lineární perspektivou (např. architektonická řešení) především díky minimalizaci zkreslení při zachycení přímek. Vynikající vnitřní zaostřovací systém objektivu přináší perfektní rozlišení a kontrast od plného zvětšení do nekonečna. Jeho krokový motor má hladký a tichý chod ve všech režimech. K dispozici je pro majitele fotoaparátů LUMIX G i vysokorychlostní, vysoce přesný systém Contrast AF.

I u tohoto objektivu je clona složena ze sedmi lamel se zaobleným tvarem pro atraktivní hladký efekt při fotografování out of focus. Objektiv je vybaven kovovým bajonetem a používá Multi Coating povrch prvků objektivu, které minimalizují vznik duchů a odlesků.

 

 

Panasonic X1000 pro náročné kameramany

Panasonic jako první na světě představuje kameru schopnou zaznamenávat video v rozlišení 4K 60p / 50p na SD kartu. Nová kamera HC-X1000 nabízí čtyřikrát vyšší rozlišení než Full-HD díky záznamům v rozlišení 4K (3840 x 2160) a Cinema 4K (4096 x 2160) s  60p / 50p snímkovou frekvencí.

Nová kamera je vybavena objektivem Leica Dicomar, novým BSI snímačem a obrazovým procesorem Crystal Engine Pro 4K. Systém 4-Drive Lens, obsahující 4 skupiny čoček dodává kompaktní HC-X1000 až 20x optický zoom.

Univerzální formáty - včetně AVCHD, MOV a MP4 - a vysoké přenosové rychlosti předurčují HC-X1000 pro širokou oblast využití. Trojitý manuální prstenec, 2kanálové XLR audio vstupy, ND filtr a Dual SD slot jsou jen některé z mnoha vlastností, které splňují nebo překračují profesionální požadavky.

 

Vysoký výkon 4K 60p/50p záznamu

 • 4K video záznam - Záznam X1000 v rozlišení 4K (3840 x 2160) a 4K Cinema (4096 x 2160) formátech představuje čtyřnásobek rozlišení Full HD. To dovoluje v nepřeberném množství situací zachytit novou kamerou vysoce detailní reálný obraz.

 • 4K 60p/50p video záznam - Při frekvenci 60p / 50p lze dosáhnout neuvěřitelnou kvalitu 4K obrazu. Použitá 60p / 50p snímková frekvence videa nese dvojnásobné množství datové informace ve srovnání s 30p / 25p, což znamená i plynulejší pohyb.

 • Objektiv Leica Dicomar - Vysoce výkonný objektiv splňující ve všech aspektech přísné standardy společnosti Leica Camera v oblasti rozlišení a kontrastu. Kromě ostrého a jasného vykreslení snímku, vytváří charakteristické nuance a jemné stínování, kterými jsou Leica objektivy proslavené.

 • 1/2.3” BSI snímač - Zvýšení rychlosti čtení umožnilo manipulaci s velkým objemem 4K dat při 60 / 50 snímcích/s. Tím se potlačil efekt štěrbinové závěrky, který je častým jevem u pohybujících se objektů.

 • Crystal Engine Pro 4K - Tento vysokorychlostní LSI rychle a přesně zpracovává masivní objem 4K dat. Díky němu dosahuje nový systém potlačení šumu minimálních degradací i ve tmě.

Záznam s vysokým datovým tokem pro 4K a Full-HD

 • Univerzální formáty a datový tok - Záznamový formát AVCHD je navázán na MOV a MP4 pro rychlou a snadnou editaci. Záznam Full-HD využívá ALL-Intra kompresi pro maximální přenosovou rychlost 200 Mbps. To poskytuje vynikající kvalitu při tvorbě obrazu.

 • Cinema 4K záznam - HC-X1000 splňuje rovněž potřeby filmových kameramanů, kdy podporuje nejen 4K (Ultra HD) rozlišení (3840 x 2160) pro televizní vysílání, ale také rozlišení Cinema 4K (4096 x 2160) pro výrobu filmů.

 • High-Quality Full-HD záznam - Full-HD záznam je pořízen 8megapixelovým 4K snímačem. V porovnání s 2megapixelovým senzorem v běžných Full-HD videokamerách to poskytuje vysoce kvalitní obraz pro downgrade i nejmenších detailů s minimálním rozmazáním.

Přínosy 4K zpracování

 • Více detailů než Full-HD - 4K přináší mnohem intenzivnější zážitek, než jste kdy viděli. Nativní rozlišení 3840 x 2160 pixelů je čtyřikrát větší než Full-HD, což přináší mnohem více detailů. Dokonce, i když exportujete záběry z 4K do Full-HD, mají tyto soubory ostřejší detaily než ty, které se natáčely v běžném Full-HD.

 • 4K Video editace - Někdy po natáčení velké scény později chceme, aby výsledný záběr vypadal trochu jinak. 4K umožňuje zvětšit kompozici a dosáhnout perfektního snímku. Obraz můžete přiblížit až na 200% při zachování HD kvality obrazu, vytvořit švenk ze stacionárního záběru, obraz naklonit a změnit rovinu záběru a obraz snadno stabilizovat. Ořezávání, zvětšování, posouvání, naklápění, stabilizace – to jsou nové možnosti úpravy 4K záběrů.

 • 4K fotografie - 4K nabízí více možností při pořizování statických snímků z natočeného materiálu. 4K představuje čtyřikrát vyšší rozlišení než Full-HD a umožňuje ostré, detailní výtisky jednotlivých snímků až do velikosti A3. Natáčení v rozlišení 4K znamená, že můžete snadno vybrat působivé okamžiky z vašeho videozáznamu, které jsou těžko zachytitelné tradiční fotografií.

 Skvělé funkce pro profesionály

 • Kompaktní tělo - S nízkým profilem, hmotností a XLR konektory na dvou různých pozicích, si zachovává kompaktnost i s namontovanými externími mikrofony.

 • Svítící LED kroužek - Svítící LED kroužek umožňuje snadněji ověřit, že probíhá nahrávání. Uživatel může tuto funkci zapnout nebo vypnout.

 • Ovládání - Jednoduché ovládání je umocněno řadou vylepšení, včetně ergonomického designu, krytek, aby se zabránilo chybám při obsluze během natáčení a rozložení tlačítek pro snadné použití.

 • Trojitý manuální prstenec - I s kompaktním tělem má HC-X1000 na tubusu objektivu kroužek pro manuální ostření, zoomu a clonu, čímž vychází vstříc požadavkům profesionálů na rychlou a intuitivní práci s kamerou.

 • Naklápěcí hledáček s očnicí - Barevný hledáček odpovídající 1,266 Mpix rozlišení lze sklopit podle potřeby a velká očnice pohodlně zakryje oko.

 • 2kanálový XLR audio vstup - HC-X1000 je osazena 2kanálovými XLR audiovstupy se standardním fantomovým napájením 48V pro externí mikrofony nebo linkový vstup.

 • 3.5” výklopný LCD s dotykovým ovládáním - Tento univerzální LCD slouží jako HD monitor s 1 152 000 body a panel dotykového ovládání. Pokud není používán, je zasunut v rukojeti. Lze ho vertikálně otočit o 270 stupňů.

 • Duální SD slot

 • Záznam na pozadí (pouze Full-HD) - Uživatel může nastavit SD kartu ve slotu 2 na nepřetržitý záznam od okamžiku, kdy zapne kameru. Cílený záznam se ukládá na SD kartu ve slotu 1 vypnutím a zapnutím REC. Tím se eliminuje obava, že dojde k promeškání důležitých scén, když je REC vypnutý.
 • Simultánní záznam (4K/Full-HD) - Záznam se souběžně ukládá na obě karty, aby se zabránilo možné ztrátě dat selháním karty.
 • Automatické přepnutí (4K/Full-HD) - Při zaplnění kapacity první karty, kamera přepne ukládání na druhou. 
 • Vysokorychlostní, vysoce přesný AF - Vyšší kvality 4K záznamu je dosaženo tím, že frekvence AF systému je standardně udržována na 60 Hz / 50 Hz pro zlepšení rychlosti ostření, stability a výkonu.

 • ND Filter - ND filtry k potlačení množství dopadajícího světla jsou zabudovány do objektivu. Filtry mohou být vybrány (1/4, 1/16, 1/64, OFF) podle prostředí snímání. To je výhodné například, pokud chcete natáčet při pomalé rychlosti závěrky za jasného denního světla. Také při otevření clony, kdy chcete dosáhnout vysokého rozlišení a malé hloubkou ostrosti.

 • Asistent ostření

 • Rozšíření ohniska - S multifunkčním ovladačem zvyšuje tato funkce rozsah zvětšení až 10x
 • Focus Peaking - Zvýrazňuje hrany předmětů, které jsou v hloubce ostrosti. Vyberte obrysovou barvu z červené, modré, žluté nebo bílé a nastavte úroveň obrysů ve třech krocích.
 • Area Mode - Můžete si vybrat oblast zaostření dotykem na jakoukoliv část displeje. Činnost AE / AF pokračuje ve zvoleném bodě.

Univerzální funkce pro mimořádný obraz

 • 20x optický zoom se systémem 4-Drive Lens - Kompaktní čočky a úsporný prostor jsou výsledkem odděleného řízení každé ze čtyř skupin čoček pro dosažení 20x optického zoomu ve velmi kompaktním těle.

 • Funkce Profesionální asistent

 1. Histogram - Zobrazí graf s hodnotami jasu na vodorovné ose a počet pixelů vyjadřující úroveň jasu na svislé ose. Použitím histogramu tak lze dosáhnout přesnějšího nastavení expozice.
 2. Zebra - Pruhovaný vzor se v hledáčku a na LCD displeji objeví na přesvětlené ploše jako upozornění pro nastavení osvětlení nebo expozice.
 3. Barevný pruh - Vestavěný barevný pruh umožňuje kontrolovat přesnost barev. Pro referenci může být zahrnut do záznamu reference, barvy mohou být zahrnuty v záznamu.
 4. Picture Adjustment - Nastavení obrazu je možné v mnoha oblastech - kontrast, chrominance, expozice, ostrost atd. To vytváří přirozené barvy a jemné nuance.
 5. Vodováha - Umožňuje kontrolovat náklon kamery na LCD
 6. iA/iA Plus - Detekuje natáčenou scénu a automaticky vybere vhodný scénický režim (Krajina, Bodové osvětlení, Slabé osvětlení nebo normální). Použití iA Plus umožňuje také nastavení jasu a barev, zatímco zároveň vybírá vhodný scénický režim.
 • Wi-Fi a NFC (Near Field Communication)

 1. Vzdálené natáčení - Řízení a monitorování HC-X1000 v reálném čase na dálku pomocí Panasonic Image App na smartphonu nebo tabletu.
 2. Spojení jedním dotykem (NFC) - Jedním stisknutím lze HC-X1000 s dalším zařízením díky NFC standardu.
 3. Jednoduché připojení s QR kódem - Pokud nemáte zařízení kompatibilní s NFC, jsou k dispozici QR kódy.

 

 • POWER O.I.S. - Gyroskopické senzory detekují pro kompenzaci objektivu chvění ruky až 4000x/s. Je tak k dispozici výkonný nástroj pro korekci nízkofrekvenčních vibrací, které vznikají při dýchání.

 • 5osý HYBRID O.I.S.+: HYBRID O.I.S. + využívá pětiosé korekce pro potlačení rozmazání obrazu v celém rozsahu kamery – od širokoúhlých záběrů až po největší zoom.

 • Noční režim - Infračervené LED osvětlení vám umožní natáčet i ve tmě (0 luxů). Můžete pořídit jasný záznam dokonce i při pozorování zvířat v noci.

 • High-Speed HDMI kabel - Zobrazte jednoduše 4K 60p / 50p videa na 4K VIERA TV připojením přes vysokorychlostní HDMI kabel.

 • Editační software ke stažení - HD-Writer XE2.0 - 4K obraz z HC-X1000 je kompatibilní s celou řadou nelineárních editačních softwarů, jako je například Apple FinalCutPro X. Rovněž lze stáhnout speciální software pro editaci a správu souborů HD-Writer XE2.0

 

 

Panasonic CM1 - mobil s 1" snímačem

Je to veliké překvapení a podle mnohých se jedná zatím "o nejvíc sexy novinku", jakou letošní Photokina přinesla. Jak jsme už psali, je tento chytrý mobil vybaven velkým 1" snímačem a objektivem Leica 28mm (po přepočtu) se světelností f/2,8. Bohužel se momentálně počítá s prodejem pouze ve Francii a Německu. Nezbývá tedy než doufat, že Panasonic uvolní CM1 i pro další trhy.

Panasonic CM1  - hlavní specifikace

 • 20Mpx 1-palcový CMOS snímač
 • světelnost F2,8
 • ekvivalentní ohnisková vzdálenost 28mm
 • rozsah citlivostí ISO 100-25 600
 • 4K-video
 • možnost snímání v RAW
 • 4,7-palcový displej 1080p
 • Android 4.4
 • Qualcomm Snapdragon S801 quad-core procesor
 • 2GB RAM
 • 16 GB vestavěné paměti
 • Paměťové karty microSD až do 128GB.
 • baterie 2600mAh

 Zobrazeny komentáře (2 - 1)

 • 2

  Bouška

  Reaguje na (1) | Dobrý den, vynikající zkušenosti mám s přístrojem Sony RX100.

  Luděk Bouška - Megapixel, 04.02.2016 | Reagovat

 • 1

  Avatar

  Může mi někdo doporučit fotoaparát - kompakt, do 10 000,-Kč. Jde mi hlavně o video. Kameru mám, ale ráda bych i fotoaparát s dobrým videem. Děkuji za radu.

  Jirina Schönenberger, 03.02.2016 | Reagovat

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím