Magazín

Fotoporadna

Pohyb a tma - inspirujte se zajímavými fotografiemi z Galerie

Martin LukešAktualizováno: 31. 1. 2019 v 12:08 • Rubrika: Fotoporadna

Pohyb a tma - inspirujte se zajímavými fotografiemi z Galerie

Možná si někdo říká, že jsme hned na úvod nového ročníku ROK S MEGAPIXELEM 2019 zvolili poměrně náročné téma. Ano, možná je to pravda, ale jen částečně. Soutěžní téma POHYB A TMA není omezeno žádným konkrétním žánrem, takže je vlastně na vás, co budete fotit. V Galerii Megapixel navíc naleznete mnoho krásných fotografií, které jednoznačně splňují podmínky soutěže, takže se můžete inspirovat.

Nezapomeňte, že uzávěrka lednové fotosoutěže na téma POHYB A TMA, která probíhá v rámci celoročního projektu ROK S MEGAPIXELEM 2019. končí už zítra 31.1.2019 o půlnoci. Hned vzápětí startuje další soutěžní kolo, tentokrát na téma LED A SNÍH.


Pavel Noga
/ Spin
Nádherný motiv, kde byla skvěle využita pohybová neostrost, kontrast teplých a studených barev, perfektně zvolená hloubka ostrosti a parádní geometrie. Autor využil všechny dostupné výrazové prostředky a díky tomu vznikla opravdu velmi dobrá fotografie.


Dominik Novák
/ Hradištěk
Fotografie "Startrails", tedy trajektorie nebeských těles, jsou mezi hobby fotografy čím dál tím populárnějším tématem. I na tomto snímku oceňuji barevný kontrast, kompozici, geometrii a také kontrast mezi statickým prvkem a dynamickým pozadím.


Marek Štefech
/ Asiatique
Moje velmi oblíbená fotografie, kde autor výborně zpracoval tradiční statické téma, kterým je fashion portrét a umístil ho na dynamické pozadí. Opět parádní světelný i barevný kontrast, skvělá technická kvalita a především úžasná světelná atmosféra.


Roman Ivičič
/ Palič
Další má oblíbená fotografie. Smekám jak před ní, tak před jejím autorem. Dokonalé místo, které má samo o sobě velmi silnou industriální atmosféru. Parádní kompozice a i zde velmi dobře zvolený široký úhel objektivu, který doslova vtahuje diváka do scény. Pokud by byl podobný snímek v soutěži, byl by to jistě jeden z horkých kandidátů na vítěze.


Martin Lukeš
/ Next station Bronx
Vzhledem k tomu, že jsem garantem tohoto soutěžního kola, vybral jsem do inspirace jednu vlastní oblíbenou fotografii. Jde o momentku z newyorského metra. Na tento záběr jsem se nijak nepřipravoval, pouze jsem se nechal pohltit atmosférou daného místa a v jednom okamžiku jsem zvedl zrcadlovku k oku a zmáčkl spoušť. Co se zaostření týče, není fotografie úplně dokonalá. I expozice mohla být preciznější. Na druhou stranu se k ní vždycky rád vracím. Mám z ní pocit, jako by šlo o nějaký záběr z filmu. Co se dělo před tímto okamžikem a co se bude dít po něm, to je už na divákově fantazii.


Petr Ovsík
/ Barum Czech Rally
Automobilové závody pod rouškou noci, skřípění brzd, kouř ze spálených pneumatik, ukázkový drifting. To je reportážní momentka jak má být.


Petr Jarý
/ Fontaine des Mers, Pl. de la Concorde, Paris
Ne nijak složitý záběr, který jsem ale vybral záměrně. Krásně demonstruje to, že scénu, která odpovídá soutěžnímu tématu lze najít v podstatě všude kolem nás.


Petr Chmelík / Měsíční krajina
Fotografování moderních sportů za použití blesků a zábleskových jednotek je stále populárnější a je to ohromný trend jak u nás, tak v zahraničí. Ani tento záběr není úplně dokonalý, ale zadání soutěže by splnil jednoznačně. Je to hezký záběr z backstage, který by něměl chybět při žádném podobném focení.

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.