Pomáháme dobré věci Blog

Pomáháme dobré věci

Luděk BouškaAktualizováno: 28. 1. 2015 v 10:12 • Rubrika: Blog

Jsme velice rádi, když můžeme pomoci něčemu, co má opravdu smysl. Něčemu, co může zlepšit život nám všem. Projekt Rekonstrukce státu podle našeho názoru smysl má. Klade si za cíl prosadit 9 klíčových zákonů, které pomohou zlepšit fungování státních institucí a politických stran. Rekonstrukce je společný projekt dvacítky protikorupčních organizací, poslanců a senátorů zprava i zleva, řady renomovaných expertů, byznysmenů, podnikatelských svazů a regionálních podporovatelů. Jedním z podporovatelů je nyní i Megapixel.

Projekt Rekonstrukce státu se pečlivě připravoval rok a už skoro celý další rok funguje. Přes 40 odborníků na protikorupční legislativu vybralo 9 hlavních oblastí zlepšení. Jejich podrobný popis naleznete na webu www.rekonstrukcestatu.cz. Pro každou oblast existuje odborná skupina, která se tématu komplexně věnuje a společně s některými poslanci nyní připravuje návrhy zákonů. Další poslanci a senátoři se nyní mohou k projektu připojit podpisem Prohlášení o podpoře Rekonstrukci státu, ve kterém dopředu deklarují, že návrhy podpoří při hlasování v Parlamentu.

Co o tomto projektu říká Tomáš Matějček, ředitel Megapixelu?

 
"Velmi si vážím práce lidí v projektu Rekonstrukce státu a s nadšením jsem se rozhodl projekt podporovat. Jsem přesvědčený, že je ve všeobecném zájmu nastavit zákony tak, aby omezovaly korupci a že je nutné přetrhat sítě klientelismu v politice. Díky tomu se nám všem bude žít lépe."

 

 

 

 

Známé osobnosti zapojené v projektu Rekonstrukce státu

David Ondráčka, ředitel Transparency International – ČR„Máme jasné motto: Lepší vrabec ve sbírce zákonů, než holub v předvolebním programu. Nechceme už slyšet další sliby, že tu někdo zatočí s korupcí, jakmile vyhraje volby. Kdo chce ukázat, že boj s korupcí myslí vážně, ať hlasuje před volbami pro zákony, které Rekonstrukce státu přináší. Jsou vybrány tak, aby byly přijatelné pro pravici i levici, aby nekomplikovaly férové podnikání a nezatížily státní rozpočet. Není moc prostoru na výmluvy.“

Štěpán Rattay, předseda Oživení„Rekonstrukce státu má jednoduchou logiku: výměna politiků v minulých volbách nevedla k omezení korupce, protože ve skutečnosti je potřeba změna pravidel hry. Potřebná opatření může bez problémů zavést i současná politická reprezentace. Stačí, když bude před volbami cítit jasnou společenskou poptávku a širokou shodu na prioritách ze strany expertů, nevládního sektoru, byznysu i médií. Již nyní jsme zaznamenali pozitivní reakce napříč politickým spektrem, je vidět, že vůle ke změně existuje.“

Eva Svobodová – generální ředitelka Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR„Firmy už nebaví fungovat v korupčním prostředí. Všudypřítomná organizovaná korupce neničí jen právní stát, ale ničí ideu volného trhu, kde má rozhodovat kvalita a cena, nikoliv úplatky. Kvalitní legislativa, kterou Rekonstrukce státu navrhuje, významně omezí možnosti přihrávat zakázky svým oblíbeným firmám a zpětně pak z úplatků financovat volební kampaně.“Zobrazeny komentáře (1)

  • 1

    1

    S tímto programem je možné jedině souhlasit. Co mi tam chybí je stanovený rozumný, spíše nízký finanční limit na financování politické kampaně a rovný přístup do médií i pro menší strany. Aby se tu nemohlo stát že se nějaký oligarcha rozhodne zaplatit kampaň nějaké své strany a díky vysokému rozpočtu ty volby také vyhraje. Na velkou část populace to promo které dělají zaplacená média, bilboardy, letáky atd. platí. Už teď jsem v nehezké situaci, kdy velká část médií patří oligarchům Bakalovi a Babišovi, jejichž prostřednictvím mohou a také ovlivňují veřejné mínění...

    Švesi 1, 28.01.2015 | Reagovat

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím