Magazín

Produktové aktuality

Pořiďte si bezzrcadlovku Lumix GH6 nebo GH5 II se slevou 7 800 Kč a dárky navíc!

Lucie VořechováAktualizováno: 7. 9. 2022 v 18:18 • Rubrika: Produktové aktuality

Pořiďte si bezzrcadlovku Lumix GH6 nebo GH5 II se slevou 7 800 Kč a dárky navíc!

Každý, kdo to s pořizováním profesionálních záběrů myslí vážně, už jistě zná tyto dva legendární modely - Panasonic Lumix GH5 II a GH6. Oba jsou našlapané funkcemi jak pro fotografie, tak natáčení videí. Aktuálně si je od 7. 9. do 11. 9. 2022 můžete pořídit se slevou 7 800 Kč a navíc obdržíte i dárky v hodnotě až 4 870 Kč! Který model bude váš?

Obsah

Panasonic Lumix DC-GH6 

Když jsme se v loňském roce dozvěděli o vývoji nové vlajkové lodi Lumix GH6, zaznělo spoustu otázek ohledně funkcí, parametrů a novinek, které tento model přinese. Bezzrcadlovka u nás prošla velice detailním představením, kde byly mezi jejími přednostmi vytyčené především nově zpracovaný Micro 4/3 snímač s rozlišením 25,2 Mpx a nový procesor Venus Engine. Tato kombinace zajišťuje profesionální výstupy, navíc v režimu High Resolution Photo zachytíte až 100Mpx fotografie z ruky, které můžete dát rovnou do velkoformátového tisku. 

Chci Lumix DC-GH6

Lumix GH6 | Megapixel

Čím dalším nás novinka zaujala? Určitě mimořádně účinnou stabilizací, která je zajištěná 5osým gyroskopem. Ta totiž zaručuje společně s vylepšeným automatickým ostřením přesné a ostré výstupy. Sekvenční snímání až 75 snímkům za sekundu zajistí, že žádný objekt před záběrem neuteče. Pokud si nejste výstupem jistí, můžete ho okamžitě zkontrolovat na výklopném dotykovém displeji a ujistit se, že je přesně podle vašich představ.

Jak už jsme si řekli v naší odborné recenzi, významného technického posunu se dočkala u tohoto modelu i videotvorba. Natáčejte ve formátu 5,7K Apple ProRess, 5,7K 50p 10-bit, 4K 120p 10-bit nebo 5,8K 25p v anamorfickém režimu či externě ve 4K 120p RAW pomocí Atomos Ninja V+. Doplňte svá videa o slow motion záběry nebo reprodukujte dynamické pohyby snímaných subjektů.  

Panasonic Lumix | Megapixel

Na novince jistě oceníte profil V-Log/V-Gamut, který slouží k vykreslení plochého obrazu se zachováním všech barevných informací, což vám usnadní následnou postprodukci videa. Profil je u tohoto modelu už předinstalovaný a k jeho používání nepotřebujete dokupovat žádný aktivační klíč

Mezi další šikovné funkce a styly patří Photo Style, Cinelike, Waveform Monitor, Zebra Pattern, Luminance Spot Meter, Frame Marker a mnoho dalšího. Tvorba je s tímto fotoaparátem skutečně neomezená a své si v něm najdou profesionálové a ti, kdo vyžadují co nejkvalitnější výstup.

Chci Lumix DC-GH6

Profesionální videozáznam | Megapixel

Vysokokapacitní baterie 2 200 mAh můžete dobíjet přes nabíječku nebo USB kabel. Pokud plánujete použít k záběrům stativ a zároveň potřebujete mít obě ruce volné, využijete aplikaci LUMIX Sync, díky které lze pomocí telefonu nebo tabletu ovládat fotoaparát dálkově. 

S bezzrcadlovkou je možné vyrazit i do nepříznivého počasí. Díky své odolné konstrukci zvládne stříkající vodu, prach a teploty až do -10 stupňů. Mechanismus je optimalizovaný na odvádění tepla, což umožňuje nahrávat videa v kvalitě 4K 60p neomezeně a beze strachu z přehřátí. 

Pokud vás o modelu zajímá více, podívejte se na naši videorecenzi

Proč si pořídit Lumix GH6

Jednou z největších předností tohoto modelu je aktivní chlazení, které umožňuje dlouhodobé natáčení i při vysokých teplotách. Chlazení je tiché a nijak neruší proces videotvorby. Dále je důležité zmínit LCD displej, který je výklopný a umožňuje tvořit z různých úhlů a přitom mít obraz pod naprostou kontrolou. Pokud využíváte slow motion záběrů, ve FullHD je natočíte při nastavení až 300 fps VFR. Výsledkem jsou super zpomalené záběry. Další formáty pro natáčení videa už jsme zmínili. Oproti starším modelům je to výrazný krok kupředu, který ocení tvůrci filmů a profesionálních záběrů. 

Dále využijete duální slot pro SD karty, konkrétně pro UHS-II a CFexpress typu B, která je výkonná a umožňuje ve velké rychlosti zpracovat video ve formátu RAW a rozlišení 4K. 

Aktuálně model GH6 nebo jeden z vybraných setů zakoupíte se slevou až 7 800 Kč

Chci Lumix DC-GH6

Panasonic Lumix DC-GH5 II 

O něco menší rozlišení vám nabídne model Lumix DC-GH5 II, který je osazený 20,3Mpx 4/3 snímačem Live MOS. Jedná se však stejně, jako u modelu GH6 o univerzální stroj vhodný jak na focení, tak natáčení. Své si v něm najdou především vlogeři a youtubeři. 

Lumix GH5 II | Megapixel

Oproti svému předchůdci GH5 nabízí kromě již zmíněného rozlišení i vylepšený procesor Venus Engine, který zlepšuje o 25 % dynamický rozsah, reprodukci barev a lépe redukuje moiré efekt. Dále zvládá až 12 snímků za vteřinu a detekuje obličej, oči, postavy i zvířata. Stabilizace vzrostla na 6,5 EV, což její účinnost posouvá zase o kus dál. 

Těm, kdo natáčí videa, nabízí několik parametrů pro nahrávání jak interně, tak externě. Například C4K 30p/60p, 4K 30p/60p, anamorfní 6K 30p/60p či FHD 50p. Duální slot na SD karty s podporou hot swap umožňuje karty během nahrávání měnit. Nemusíte se tak obávat, že by vám na kartě došlo místo a kvůli tomu jste museli činnost ukončit. 

Chci Lumix DC-GH5 II

Lumix GH5 II | Megapixel

Stejně, jako u GH6 má i tento model předinstalovaný a odemčený profil V-Log/V-Gamut, díky tomu najde své využití i u profesionálních tvůrců.

Pro propojení s mobilem, počítačem nebo pro bezdrátové živé vysílání využijete integrovanou WiFi, která urychluje proces a zjednodušuje spojení. Ať už vysíláte doma nebo venku, fotoaparát zvládne i horší klimatické podmínky a odolá prachu a mrazu. Funkční je v rozmezí teplot od -10°C do +40°C.

Chci Lumix DC-GH5 II

Proč si pořídit Lumix GH5 II

Pokud porovnáme model GH5 II s předchůdcem GH5, důvodů pro pořízení novějšího fotoaparátu najdeme hned několik. Začněme rovnou vylepšeným procesorem a automatickým ostřením, které umožňuje rychlejší rozpoznání a detekování snímaných objektů. Pozornost vývojáři věnovali i stabilizaci obrazu, která je účinnější a mnohonásobně předčí starší model.

O možnosti živého streamování jsme se sice už zmínili, je však důležité podotknout, že tuto funkci u starší GH5 nenajdeme. V neposlední řadě novější GH5 II umožňuje používat širší pole mikrofonů, včetně těch s vyšším výkonem, které by mohly u staršího modelu vést k přetížení.

Další doplňkovou funkcí GH5 II je zahrnutí USB C konektoru, který je v poslední době čím dál více používaný na více zařízeních. Zároveň můžete kabel využít k přímému dobití fotoaparátu. 

Pokud natáčíte Log a chtěli byste mít možnost natáčet v rozlišení 50p nebo 60p, aniž byste museli připojovat externí rekordér, GH5 II je pro vás ideální volbou. 

Aktuálně model GH5 II nebo jeden z vybraných setů zakoupíte se slevou až 7 800 Kč.

Chci Lumix DC-GH5 II

GH5 II | Megapixel

Hodnotné dárky k nákupu

Při pořízení modelů GH6 nebo GH5 II a jejich vybraných setů si domů kromě nového fotoaparátu odnesete i dárky v hodnotě až 4 870 Kč. O co přesně se jedná? 

Panasonic popruh DMW-SSTG9GUK je vybavený dvěma klipsami pro širší využití a snadnější používání. Prostřední část je měkčená pro větší pohodlí při nošení. 

Panasonic brašna DMW-PS10 spolehlivě ochrání vaši bezzrcadlovku a objektivy. Je malá, lehká a zajistí bezpečný přenos fototechniky.

Bonusový balíček Megapack, jehož součástí je Poukaz na první spuštění fotoaparátu, slevový kód v hodnotě 500 Kč na nákup jakéhokoliv kurzu z naší Fotoškoly a voucher na povrchové čištění fotoaparátu. 

Upgradujte svou starou techniku za novou s výkupním bonusem

Je pro vás pořízení novějšího a výkonnějšího modelu lákavé? Využijte právě teď výhodných podmínek při nákupu vybraných modelů. Pokud u nás prodáte starý funkční model GH4, GH5 nebo GH5S a pořídíte si novější GH5 II či GH6, dostanete k výkupu i slušný výkupní bonus, který můžete okamžitě uplatnit. 

Příklady nákupu na protiúčet:

Restart | Megapixel

Chcete vědět, kolik za svůj model můžete obdržet? Vložte jeho název do naší kalkulačky.

Vyplňte název vaší techniky k prodeji

Pokud jste váš produkt nenalezli, jeho výkupní cenu vám stanovíme individuálně.

Spočítat

Panasonic Svět | Megapixel

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.