Magazín

Blog

Pořiďte vítězný snímek z říše zvířat! S touto technikou se vám to určitě podaří

Nikola UlrichováAktualizováno: 12. 11. 2021 v 14:36 • Rubrika: Blog

Pořiďte vítězný snímek z říše zvířat! S touto technikou se vám to určitě podaří

Držte krok se zvířaty ve volné přírodě, jejichž chování je mnohdy nepředvídatelné. Jakou technikou fotit nebo natáčet, abyste nepromeškali ten správný moment? Tady je pár kousků, se kterými se vám to určitě poštěstí. Výsledek poté nezapomeňte nahrát do naší Galerie kde soutěžíme o hodnotné ceny v dalším kole naší soutěže Rok s Megapixelem.

Obsah

Olympus M.ZUIKO ED 100-400 mm f/5,0-6,3 IS

Je skvělé sáhnout po delším objektivu, protože ke zvířatům se fotograf většinou nedostane tak blízko. Díky obrovskému rozsahu ohniskových vzdáleností je ideálním doplňkem nejen pro wildlife. Přejete si ještě větší přiblížení? Pomocí telekonvertoru se můžete dostat až na neskutečných 1600 mm (např. MC-14 nebo MC-20). Navíc je tento teleobjektiv kompaktní, dostatečně ostrý a zajistí hezký bokeh. Zvířata tak krásně vyniknou!

Chci Olmypus M.ZUIKO ED 100-400 mm

Objektiv Olympus | Megapixel
Foto: Zábor Hrázský /Jelení říje

Olympus OM-D E-M5 Mark III

Proč zrovna tento kompaktní a lehký fotoaparát? Pro snímky z divoké přírody občas musíte ujít pár kilometrů a težká technika by se při takovém výletu pronesla. U tohoto foťáku oceníte také vysokou odolnost, protože je vhodný do náročných podmínek a nezalekne se dokonce ani stříkající vody.

Díky rozlišení 20,4 Mpx se nemusíte bát tisknout vaše fotografie i na větší formát. Pětiosá stabilizace obrazu zajistí ostré snímky i v neoptimálních světelných podmínkách. A to se hodí pokud čekáte, než se zvíře objeví, třeba až do večerních hodin! :) Ideální je i pro videomakery, protože s sebou nemusíte nosit navíc žádné vybavení pro stabilizaci videa jako gimbaly, rámy atd

Chci Olmypus OM-D E-M5 Mark III

Olympus OM-D E-M1X

Ať už vyrazíte fotit nebo točit zvířata do ZOO, rezervace či volné přírody, určitě se vám bude hodit kompaktní profesionální parťák. Třeba v podobě této bezrcadlovky, která nejen že odolá větru, mrazu a dešti, ale nezklame vás ani svou rychlostí. Zvládněte dokonalou wild-life fotografii z ruky, zachyťte 60 snímků za sekundu a nenechte se tak rozhodit rychlými pohyby zvířat. Spolehnout se také můžete na skvělé automatické zaostřování s různými režimy a inteligentním sledováním objektů. Vhod přijde i tichý režim díky elektronické závěrce. Nestane se vám tak, že si zvířecího modela cvakáním vyplašíte!

Chci Olmypus OM-D E-M1X

Fotoaparát značky Olympus | Megapixel

Peak Design Shell 

Konec strachu o váš fotoaparát. Užijte si natáčení a focení ve vodě, sněhu i prachu! Ochranný kryt od Peak Design je spolehlivý ochránce vaší techniky před poškozením a nijak neovlivňuje její funkce. Vyberte si ze tří velikostí pouzdra a vyrazte s klidem v duši vstříc divočině. 

Chci Peak Design Shell

Pouzdro na fotoaparát | Megapixel

Benro Mach3 TMA28A + třícestná hlava HD2A

Nepodceňujte sílu stativu. Dosáhnete tak kvalitnějších fotek především, pokud vám nebudou přát světelné podmínky nebo k focení použijete teleobjektiv. Benro Mach3 TMA28A využijete jak v interiéru, tak i v exteriéru, jelikož gumové patky snadno vyměníte za kovové hroty. Je ideální na cesty a nemusíte se o něj bát ani v horších povětrnostních podmínkách díky středovému sloupku s háčkem, kam lze přidat zátěž (batoh, brašnu, lahev s pitím atd.). Neváhejte a objevte kouzlo focení se stativem.

Chci Benro Mach3 TMA28A
 

Stativ Benro | Megapixel

Shimoda Explore V2 30 Starter Kit

Kam všechnu tu techniku poskládáte? Určitě se neobejdete bez nenápadného batohu, kterým na sebe nebudete zbytečně upozorňovat, a tím tento černý je. Nemusíte se ho bát někde na chvíli položit nebo se obávat jeho zničení v přírodě, jelikož je vyrobený z odolných, voděodpudivých materiálů a vaše technika tak bude v bezpečí. Je pohodlný na delší nošení, vejde se vám do něj větší množství techniky a nadšení budete i z vychytávek, kapes atd., které nabízí. Tak už jen zbývá vše zabalit a hurá do světa pro parádní snímky! 
 

Chci Shimoda Explore V2

Batoh Shimoda | Megapixel

Titulní fotografie: Jakub Novák

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.