Portrét v pohybu - II. kolo soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2018 Blog

Portrét v pohybu - II. kolo soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2018

Aktualizováno: 5. 2. 2018 v 12:59 • Rubrika: Blog

Únorové téma naší celoroční foto soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2018 v sobě skrývá hned dva motivy. Prvním je PORTRÉT a druhým POHYB. Chcete-li v soutěži uspět, určitě doporučujeme následující článek, kde se dočtete přesné zadání soutěže, jeho upřesnění, kdo je garantem, který bude mít hlavní slovo při výběru vítězných fotografií, ale také jaké kurzy a workshopy jsme pro vás v následujících dnech připravili.


Únorové téma soutěže - PORTRÉT V POHYBU

Soutěž na téma portrétní fotografie jsme již měli v minulosti několikrát. Tentokrát jsme se to ale rozhodli trochu okořenit a spojit portrét, což je v podstatě statický žánr, s motivem dynamickým. V únoru tedy budeme soutěžit na téma PORTRÉT V POHYBU. Je jen na Vás jestli půjdete cestou aranžované fotografie, nebo nepřipraveného snímku ve stylu momentky. Nezapomeňte ale, že ty nejlepší portrétní fotografie spojuje několik prvků. Světlo které koresponduje se scénou a portrétovaným, práce s výrazem fotografované osoby a vhodná volba hloubky ostrosti a pozadí. V portrétní fotografie se ale dají využít i další výrazové prostředky jakými jsou perspektiva, barvy, nebo nějaký zajímavý outfit. Hodnotit tedy budeme nejenom dynamiku fotografie, která musí být více než patrná, ale také celkovou kreativitu a nápaditost.


Garant soutěže - Lucie Vysloužilová

Upřesnění tématu

Soutěžní téma PORTRÉT V POHYBU je velmi kreativní žánr, kde se naplno projeví nápaditost a originalita jednotlivých autorů. Nezapomeňte, že fotografie v pohybu nemusí být vždy zmrazená krátkým časem. Pohyb a dynamiku na fotografii lze daleko více umocnit pohybovou neostrostí na delší čas. Využít lze také švenkování, neboli panning, o kterém jsme psali v jednom z článku naší fotoporadny. Velmi zajímavých efektů lze docílit také použitím blesku v kombinaci s dlouhým časem. A nezapomeňte, že portrét v pohybu není jen o tom, že je v pohybu portrétovaný objekt. V pohybu může být klidně i fotograf. Záběr tématu je opravdu velmi široký. Přihlásit tedy můžete například i nějaký snímek z rodinného alba typu "náš Pepíček na tříkolce". Na druhou stranu je potřeba si uvědomit, že čím "fádnější" scénu se rozhodnete do soutěže přihlásit, tím precizněji musí být snímek zpracován.


foto: Lucie vysloužilová / garant soutěže

Garant soutěže - Lucie Vysloužilová

Lucie je fotografkou z vášně. Vystudovala Mediální a komunikační studia na Karlově univerzitě, její cesta k profesionální kariéře tedy nevedla přes fotografickou školu, ale přes volání k něčemu, co bude prací a koníčkem zároveň. V roce 2011 odjela do Kalifornie na kurz instruktorky bikram jogy a právě tuhle cestu považuje za zásadní milník ve svém dalším směřování k fotografii. Během 6 let se postupně profilovala z rodinných a lifestyle portrétů k fashion a komerční fotografii, která teď tvoří převážnou část její tvorby. V loňském roce například pracovala na krásném projektu pro České dráhy u příležitosti letošních 100 let republiky. Zásadní je pro ni práce s lidským subjektem, dostat se pod slupku, najít krásu jedince, ukázat mu sama sebe tak, jak se třeba ani nezná a především vložit do fotografie příběh, dynamiku, emoci. Zachycení pohybu je pro Luciinu tvorbu charakteristické a bylo také nosným tématem první výstavy s názvem New York vibes (2016), kde se objevily tanečnice, baletky a jogínky v prostředí města měst.
www.lucephotography.cz
Facebook: Photo by Luce
Instagram: lucietheluce


Technika garanta

 

Tématické kurzy a workshopy


foto: Lucie vysloužilová / garant soutěžeVložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené stránky

  • Jak fotit sport

    Fotografování sportu a nebo obecně pohybu patří k velmi oblíbeným fotografickým disciplínám. Protože se jedná v podstatě o odvětví reportážní…

  • Když nemůžeš, přidej!

    Název tohoto měsíčního kola, byla osobním mottem jednoho nejúspěšnějších českých sportovců, Emila Zátopka. "Modří" již tedy zřejmě vědí, že dubnová…

  • Sportovní lifestyle

    Rok s Megapixelem 2018 se pomalu chýlí ke konci a o vítězi stále není zdaleka rozhodnuto. Na předposlední kolo jsme si proto pro vás připravili…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 300 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím