Portrét v pohybu - II. kolo soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2018 Blog

Portrét v pohybu - II. kolo soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2018

Aktualizováno: 5. 2. 2018 v 13:59 • Rubrika: Blog

Únorové téma naší celoroční foto soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2018 v sobě skrývá hned dva motivy. Prvním je PORTRÉT a druhým POHYB. Chcete-li v soutěži uspět, určitě doporučujeme následující článek, kde se dočtete přesné zadání soutěže, jeho upřesnění, kdo je garantem, který bude mít hlavní slovo při výběru vítězných fotografií, ale také jaké kurzy a workshopy jsme pro vás v následujících dnech připravili.


Únorové téma soutěže - PORTRÉT V POHYBU

Soutěž na téma portrétní fotografie jsme již měli v minulosti několikrát. Tentokrát jsme se to ale rozhodli trochu okořenit a spojit portrét, což je v podstatě statický žánr, s motivem dynamickým. V únoru tedy budeme soutěžit na téma PORTRÉT V POHYBU. Je jen na Vás jestli půjdete cestou aranžované fotografie, nebo nepřipraveného snímku ve stylu momentky. Nezapomeňte ale, že ty nejlepší portrétní fotografie spojuje několik prvků. Světlo které koresponduje se scénou a portrétovaným, práce s výrazem fotografované osoby a vhodná volba hloubky ostrosti a pozadí. V portrétní fotografie se ale dají využít i další výrazové prostředky jakými jsou perspektiva, barvy, nebo nějaký zajímavý outfit. Hodnotit tedy budeme nejenom dynamiku fotografie, která musí být více než patrná, ale také celkovou kreativitu a nápaditost.


Garant soutěže - Lucie Vysloužilová

Upřesnění tématu

Soutěžní téma PORTRÉT V POHYBU je velmi kreativní žánr, kde se naplno projeví nápaditost a originalita jednotlivých autorů. Nezapomeňte, že fotografie v pohybu nemusí být vždy zmrazená krátkým časem. Pohyb a dynamiku na fotografii lze daleko více umocnit pohybovou neostrostí na delší čas. Využít lze také švenkování, neboli panning, o kterém jsme psali v jednom z článku naší fotoporadny. Velmi zajímavých efektů lze docílit také použitím blesku v kombinaci s dlouhým časem. A nezapomeňte, že portrét v pohybu není jen o tom, že je v pohybu portrétovaný objekt. V pohybu může být klidně i fotograf. Záběr tématu je opravdu velmi široký. Přihlásit tedy můžete například i nějaký snímek z rodinného alba typu "náš Pepíček na tříkolce". Na druhou stranu je potřeba si uvědomit, že čím "fádnější" scénu se rozhodnete do soutěže přihlásit, tím precizněji musí být snímek zpracován.


foto: Lucie vysloužilová / garant soutěže

Garant soutěže - Lucie Vysloužilová

Lucie je fotografkou z vášně. Vystudovala Mediální a komunikační studia na Karlově univerzitě, její cesta k profesionální kariéře tedy nevedla přes fotografickou školu, ale přes volání k něčemu, co bude prací a koníčkem zároveň. V roce 2011 odjela do Kalifornie na kurz instruktorky bikram jogy a právě tuhle cestu považuje za zásadní milník ve svém dalším směřování k fotografii. Během 6 let se postupně profilovala z rodinných a lifestyle portrétů k fashion a komerční fotografii, která teď tvoří převážnou část její tvorby. V loňském roce například pracovala na krásném projektu pro České dráhy u příležitosti letošních 100 let republiky. Zásadní je pro ni práce s lidským subjektem, dostat se pod slupku, najít krásu jedince, ukázat mu sama sebe tak, jak se třeba ani nezná a především vložit do fotografie příběh, dynamiku, emoci. Zachycení pohybu je pro Luciinu tvorbu charakteristické a bylo také nosným tématem první výstavy s názvem New York vibes (2016), kde se objevily tanečnice, baletky a jogínky v prostředí města měst.
www.lucephotography.cz
Facebook: Photo by Luce
Instagram: lucietheluce


Technika garanta

 

Tématické kurzy a workshopy


foto: Lucie vysloužilová / garant soutěžeVložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené produkty

Doporučené stránky

 • Jak fotit sport

  Fotografování sportu a nebo obecně pohybu patří k velmi oblíbeným fotografickým disciplínám. Protože se jedná v podstatě o odvětví reportážní…

 • Když nemůžeš, přidej!

  Název tohoto měsíčního kola, byla osobním mottem jednoho nejúspěšnějších českých sportovců, Emila Zátopka. "Modří" již tedy zřejmě vědí, že dubnová…

 • Sportovní lifestyle

  Rok s Megapixelem 2018 se pomalu chýlí ke konci a o vítězi stále není zdaleka rozhodnuto. Na předposlední kolo jsme si proto pro vás připravili…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 1 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím