Magazín

Fotoporadna

Portrét v pohybu - inspirace z Galerie

Martin LukešAktualizováno: 22. 2. 2018 v 16:58 • Rubrika: Fotoporadna

Portrét v pohybu - inspirace z Galerie

V únorovém kole naší celoroční fotosoutěže ROK S MEGAPIXELEM 2018 jsme skloubily hned dva fotografické směry. Tím prvním je portrétní fotografie a tím druhým zachycení pohybu. Pokud si nejste jisti, jak se popasovat s tímto složitějším tématem, podívejte se na náš výběr z Galerie. A nezapomeňte, že uzávěrka soutěže končí s půlnocí posledního dne v měsíci, tedy 28.2.2018


Radovan Bartek
/ Zee Key
Elegantní póza modelky, moc hezká práce se světlem a skvěle zvládnutý postproces. Tlumené odstíny barev už jen zdůraznili výborně zachycenou atmosféru celé fotografie.


Pavol Beck
/ Kingslay
Velmi dobře nakombinovaná póza tanečníka s prostředím jeviště a hlediště. Autor snímku si pohrál nejen se světlem a kompozicí, ale také s perspektivou, která vtahuje diváka do záběru.


Pavlína Faraga
/ Jani
I zde velmi dobře zafungovala nádherná kulisa interiéru, konkrétně prosvětleného sálu. Díky skvěle zvolené přeexpozici, průsvitným záclonám a čistému převodu do černobílá je ze snímku cítit volnost, vzdušnost a radost z pohybu.


Daniel Kopečný
/ Jump!
Čítankově nasvícená scéna v kombinaci se zkušenou tanečnici, to jsou prvky na které vsadil další autor. Snímek by mohl dobře fungovat jako reklamní fotografie. Obdivuhodný je především pohled do objektivu a přirozený úsměv, který si modelka udržela i během složitého pohybového prvku.


Miloš Nejezchleb / Adam Ondra
Výjimečná osobnost na výjimečném snímku. Perfektní kompozice, výborně zpracovaný prvek zrcadlení a samozřejmě krásná práce s barevným kontrastem.


Jan Hutter
 / Jammer
Švenkování, neboli panning je velmi silným a zároveň velmi populárním výrazovým prostředkem, který dává fotografii pohybu jedinečnou dynamiku. Krom tohoto prvku se povedlo skvěle zachytit výraz sportovkyně a kulisu diváků.


Martin Kozák
/ Triatlon
Rukopis autora dalšího snímku, patří k těm nejosobitějším mezi tuzemskými sportovními fotografy vůbec. Do sportovní fotografie vnáší mnoho výtvarných prvků a doslova se mazlí s perspektivou, kompozicí a úhlem záběru. Mimochodem právě na něm je postaven portrét triatlonisty, který se právě vynořil z vody. Kapičky vody skvěle oživily celý záběr a ještě zvýšily jeho dynamiku.

Josef Petrica /  trochu bláta nevadí...
Poslední fotografie, která uzavírá naší inspiraci z Galerie, je zajímavá hned z několika úhlů pohledu. Jde o velmi syrový dokument ze sportovního svátku, který byl tou nejvyšší formou oslav pohybu. Za druhé jde snímek zachycený ještě klasickou cestou na film a v neposlední řadě jde o velmi výtvarný snímek.


titulní foto: Ronald Hilmar Jr. /  Prague Hippos

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.