Magazín

Produktové aktuality

Poznejte novinku Panasonic Lumix S5 II pro foto a video s vylepšeným autofokusem a stabilizátorem

Lucie VořechováAktualizováno: 19. 4. 2023 v 15:05 • Rubrika: Produktové aktuality

Poznejte novinku Panasonic Lumix S5 II pro foto a video s vylepšeným autofokusem a stabilizátorem

Sháníte přístroj, který vyniká jak v oblasti focení, tak natáčení? Seznamte se s novou bezzrcadlovkou Panasonic S5 II, která osloví každého kreativního tvůrce, jenž od svého fotoaparátu vyžaduje maximální výkon a kvalitu. Kromě toho společnost Panasonic uvádí i nový širokoúhlý objektiv, který je ideálním parťákem na cesty a pro videotvorbu.

Obsah

Panasonic Lumix DC-S5 II

Nový hybridní fotoaparát Panasonic Lumix S5 II je osazen 24,2 Mpx CMOS snímačem, který v režimu High Resolution Mode dosáhne rozlišení až 96 Mpx pro detailní snímky. Nabízí věrné a bohaté barvy s širokým dynamickým rozsahem a vysokou citlivostí ISO až 51 200.

Chci Lumix S5 II

Nový Panasonic Lumix S5 II | Megapixel

Jedná se o první bezzrcadlovku Lumix, která nabízí vylepšený autofokus s fázovou detekcí o 779 bodech. Zvládne rozpoznat obličej, malé subjekty a tělo jak člověka, tak zvířete. Pro ostré záběry své využití najde i inovovaná 5osá stabilizace Dual I.S. 2, která pomáhá kompenzovat chvění při pohybu.

Jak už jsme zmínili výše, jde o hybridní model, který vyniká jak ve focení, tak v tvorbě videí. Nový procesor s L² Technologií umožňuje nahrávání ve vysokém rozlišení až 6K 30p. Disponuje také možností neomezeného nahrání, a to díky zabudovanému aktivnímu chlazení, které zamezuje přehřívání. 

Profesionální videozáznamy | Megapixel

Ovládání je přizpůsobeno pro pohodlné používání. Vylepšený grip a osmisměrný joystick byly vyvinuty tak, aby je bylo možné používat intuitivně bez přerušení procesu tvorby. Co dále oceníte je duální slot s podporou paměťových karet UHS-II. Lze tak zálohovat dílo nebo rozšířit paměť při náročných projektech. 

Na výklopném dotykovém OLED displeji o velikosti 3" přehledně zhlédnete snímanou scénu nebo zkontrolujete finální výstup. 

Focení z různé perspektivy | Megapixel

Panasonic Lumix S5 II je opatřený objemnou baterií, kdyby však přeci jen nestačila, můžete během nahrávání fotoaparát dobít pomocí USB-C kabelu a pokračovat v natáčení dál bez přerušení. 

Připojením přes kabel lze také využít software Lumix Tether, který nabízí živé streamování videa a ovládání či ukládání  záznamu přímo do počítače. Můžete jej také připojit ke stabilizátoru DJI RS 2 či DJI RSC 2.

Chci Lumix S5 II

Dobíjení i při práci | Megapixel

Odborná recenze Panasonic Lumix S5 II

Zajímá vás o novince více? Přečtěte si naši odbornou recenzi nebo se podívejte na Představení

Rozdíly mezi modely Panasonic Lumix S5 a S5 II

Porovnání S5 II a S5 | Megapixel

Chci Lumix S5 II

Lumix S 14-28 mm f/4-5,6

Širokoúhlý objektiv Lumix S s rozsahem ohniska 1428 mm využijete pro focení krajiny, architektury, street foto, reportáže nebo astro. Jedná se o Full-frame optiku s bajonetem L-Mount. Jeho světelnost f/45,6 umožňuje tvorbu i v horších světelných podmínkách. Kromě focení se skvěle hodí i na natáčení videí. Díky jeho váze pouhých 345 g jej ve fotobatohu ani nepocítíte, a tak vám může být společníkem i při obtížnějších túrách nebo delším cestováním. 

Konstrukce je odolná vůči prachu a vlhkosti a pokud byste chtěli ochránit přední optický člen, můžete jej doplnit o fotografický filtr s průměrem 77 mm

Pokud vás o novince zajímá více, přečtěte si naši odbornou recenzi

Chci Lumix S 14-28 mm

Ultraširokoúhlý objektiv | Megapixel

Upgradujte svou techniku s bonusem 20 %

Lákají vás nové funkce? Přineste nám svou starou funkční techniku a pořiďte si nový Lumix S5 II s výkupním bonusem 20 %

Spočítejte si, kolik za svou stávající techniku můžete obdržet v naší výkupní kalkulačce:

Vyplňte název vaší techniky k prodeji

Pokud jste váš produkt nenalezli, jeho výkupní cenu vám stanovíme individuálně.

Spočítat

Komunita Panasonic | Megapixel

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.