Právě odstartovala červencová FOTO/VIDEO/GRAFICKÁ soutěž na téma SVATEBNÍ FOTOGRAFIE Blog

Právě odstartovala červencová FOTO/VIDEO/GRAFICKÁ soutěž na téma SVATEBNÍ FOTOGRAFIE

Martin LukešAktualizováno: 11. 7. 2019 v 10:16 • Rubrika: Blog

Červencové téma soutěže potěší především svatební fotografy a videomakery. Ano, tématem bude právě zachycení svatebních okamžiků, pro grafickou část soutěže pak bude zadáním ztvárnění lásky. I tento měsíc se můžete těšit na besedu s garantem soutěže Vojtou Hurychem, kterým je profesionálním svatebním fotografem a světovým ambasadorem značky Fujifilm.


FOTO SOUTĚŽ - Svatební den

Svatební fotografie je žánrem, který zažívá v poslední době ohromný boom. Je to cool, je to trendy a každý by chtěl být svatebním fotografem. Práce se tak totiž podle mnohých stane jednou velkou party... Zdání ale často klame a každý, kdo se věnuje tomuto oboru intenzivněji ví, že je to opravdu tvrdá dřina, a to nejen z hlediska fotografování samotného. Svatební fotograf musí být také dobrý psycholog, manažer, zároveň retušér fotografií, a navíc musí umět pracovat pod neustálým časovým tlakem. Troufnete si na toto soutěžní kolo? Podmínky jsou jednoduché. Fotografie musí být pořízeny během skutečné svatby a jejich obsahem musí být něco ze svatebního dne.

Nahrát soutěžní fotografii


VIDEO SOUTĚŽ - Svatební klip

Stále více novomanželů chce mít kromě svatebního alba také svatební klip. Proto se mnoho mladých videomakerů rozhodlo nabízet své služby právě v tomto oboru. Zašlete nám do soutěže nějaký klip, který se týká svatby, může jít o svatební reportáž, anebo klip s hudebním podkresem, jak je nyní v módě. Kreativitě se v tomto směru meze nekladou.

Nahrát soutěžní video


GRAFICKÁ SOUTĚŽ - Láska v obrazech

V grafické části soutěže by byl pouze svatební žánr poměrně limitující, do této soutěžní kategorie tedy můžete zasílat jakoukoliv výtvarnou tvorbu, která se týká svatebního tématu, například pozvánky, koláže apod. Nemusí ale jít jen o svatbu. Obsahem může být i jakékoliv ztvárnění lásky dvou lidí.

Nahrát soutěžní grafiku

Garant soutěže - světový ambasador Fujifilm Vojta Hurych


Pro Vojtu je fotografie nejen poctivým řemeslem, kde se snaží o maximální profesionalitu, ale současně i způsobem sebevyjádření a seberealizace. Jeho největší snahou je skrze fotografie vyprávět lidské příběhy, proto se věnuje reportážní a dokumentární fotografii. Zaměřuje se především na svatební reportáž. Při zachycování svatebního dění klade velký důraz na přirozenost a emoce. Svatební šaty na nejbližší strom kvůli fotce už dávno nevěší a prstýnky už také nefotí. To se raději vždy rozběhne tam, kde se lidé smějí, protože svatební fotografie by podle něj měla být spíš poutavě odvyprávěným příběhem, nikoliv produktovým katalogem. Typický je pro něj humor, který rád zachycuje na svých fotografiích.

Za svou reportážní a dokumentární tvorbu získal 4 ocenění v soutěži CZECH PRESS PHOTO v kategoriích Umění a Sport. Tento rok se stal finalistou soutěže NEW TALENT 2019 na největší evropské svatební konferenci BODAF v Barceloně. Je organizátorem Festivalu svatebních fotografů, největšího setkání svatebních fotografů a kameramanů v ČR i SK. Je také spoluautorem online galerie Příběhy fotek. Oba tyto projekty jsou dobročinné a jejich prostřednictvím se podařilo vybrat přes 400 000 Kč na pomoc lidem v nouzi, které byly darovány nadacím Dobrý anděl, Zdravotní klaun nebo Cesta domů. Je mimo jiné i světovým ambasadorem značky Fujifilm.

 

Beseda s garantem soutěže, svatebním fotografem Vojtou Hurychem
11. července 2019 - 17:00 až 18:30 / Megapixel, Praha

 

Partner soutěže - renomovaný výrobce fototechniky FUJIFILM

Partner grafické soutěže WACOM - výrobce profesionálních grafických tabletů


 

 

Ceny pro nejlepší autory soutěže

Co by to bylo za soutěž bez nějakých zajímavých cen? V červencové soutěži se nejlepší autoři mohou těšit na následující výhry:

Ceny pro fotosoutěž

Ceny pro videosoutěž

Ceny pro grafickou soutěž

 

Jak se zapojit do soutěže

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu Megapixelu a nahrát minimálně jednu soutěžní fotografii, video či grafiku, která odpovídá danému měsíčnímu tématu a označit ji jako soutěžní. Po uplynutí všech 12měsíčních kol bude vyhlášen ten nejvšestrannější fotograf, grafik a videomaker Galerie Megapixel za rok 2019. Celoroční soutěž ROK S MEGAPIXELEM 2019 i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie, videa a grafiky s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií - FOTO, VIDEO a GRAFIKA.

 Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Doporučené produkty

Doporučené stránky

 • Jak fotit reportáž

  Reportážní fotografie patří k náročnějším fotografickým disciplínám. Vyžaduje totiž postřeh, protože se fotografovaná událost už pravděpodobně nebude…

 • Hledáčkem reportéra

  Slovo reportáž je odvozené z francouzštiny a dalo by se přeložit jako zpráva, nebo sdělení. Dobrý reportážní fotograf se musí dostat do víru událostí…

 • I cesta může být cíl

  Máme tu závěrečné kolo naší celoroční fotografické soutěže a rozhodli jsme se, že poslední téma necháme trochu volnější. Fotografování, a to rodinné…

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Košík

Způsoby doručení

 • Denní doručení PPL 129 Kč
 • Kurýr od 249 Kč
 • Osobní odběr v Zásilkovně 99 Kč
 • Osobní odběr (Praha, Brno, Ostrava) Zdarma

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Kontakt

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím