Magazín

Blog

Právě odstartovalo další kolo naší foto a video soutěže, ve kterém se budeme věnovat sportu

Martin LukešAktualizováno: 6. 10. 2021 v 9:41 • Rubrika: Blog

Právě odstartovalo další kolo naší foto a video soutěže, ve kterém se budeme věnovat sportu

Letos to vypadá na opravdu hezké babí léto, takže je tu stále dost příležitostí užít si nejrůznějších sportovních aktivit, a to jak aktivně, nebo v pasivnější roli sportovního reportéra. Tak si hoďte brašnu s foto nebo video výbavou přes rameno a vyrazte na nějaké sportovní klání. Nejlepší záběry budou stejně jako každý měsíc pečlivě vybrány porotou v čele s ambasadorem Canonu a profesionálním sportovním fotografem Jakubem Freyem. Na jejich autory čeká spoustu zajímavých cen.

Obsah

Foto soutěž - Když nemůžeš, tak přidej!
Hokej | Megapixel

V říjnovém kole naší velké foto a video soutěže se vrátíme k jednomu z tradičních žánrů. Ten rozhodně nepatří k těm nejlehčím, ale určitě je o to zábavnější. Řeč je o fotografování sportu. Garantem soutěže je sportovní reportér Jakub Frey, který je zároveň ambasadorem značky Canon. Tématem soutěže tedy bude sportovní fotografie. Nezáleží na tom, zda půjde o sport halový, nebo v exteriéru. Na vás je také jakou sportovní disciplínu si zvolíte. Musí ale jít o tradiční sport zachycený na oficiálním sportovním klání nebo přípravách na něj.

Video soutěž - Sportovní video
Focení sportu | Megapixel

Desáté kolo naší celoroční video soutěže se bude točit kolem natáčení sportu. Zadání bude tentokrát hodně otevřené a fantazii se proto meze nekladou. Natáčet můžete oficiální sportovní utkání, ale také teasery na nějaké závody, nebo soutěže. Stejně tak můžete vytvořit medailonek nějakého sportovce, life-stylové video, které se bude točit kolem sportu nebo třeba reklamu na sportovní oblečení. Jen musí být na první pohled jasné, že je video věnováno právě sportu.

Garant soutěže - Jakub Frey

Jakub Frey | Megapixel

Vše začalo akčními sporty a zlomenou rukou asi před 25 lety. Tehdy jsem samozřejmě nepovažoval tento moment za důležitý pro celý můj další život, ale těch pár týdnů bez závodění, kdy jsem mohl alespoň fotit mé kamarády – soupeře, stačilo k totálnímu nabourání mé, do té doby celkem jasně naplánované, cesty životem. Focení mě seznámilo s obrovským množstvím úžasných lidí, zavedlo mě na neuvěřitelná místa v nejrůznějších částech naší planety a přineslo mi zážitků na několik knih. Tehdy jsem viděl zlomenou ruku na startu bikové sezóny jako velké neštěstí. Zajímalo by mě, jak bych tehdy vnímal, kdyby mi někdo řekl že mě díky tomu čeká až neuvěřitelně různorodý život se zakázkama od Aljašky až po Japonsko, od portrétů, přes auta a motorky až po heliskiing... nejspíš bych tomu nevěřil :)

www.jakubfrey.com

Technika garanta:

Partner soutěže - výrobce foto a video techniky Canon
Canon | Megapixel

Ceny pro vítěze kategorie FOTO i VIDEO

1. místo - poukaz na nákup techniky značky Canon v hodnotě 5 000 Kč
2. místo - poukaz na nákup techniky značky Canon v hodnotě 3 000 Kč
3. místo - poukaz na nákup techniky značky Canon v hodnotě 1 000 Kč
Cena diváků - ppoukaz na nákup techniky značky Canon v hodnotě 2 000 Kč

Jak se zapojit

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu a nahrát minimálně jednu soutěžní fotografii či video odpovídající danému měsíčnímu tématu a označit ji jako soutěžní. Po uplynutí všech 12 měsíčních kol bude vyhlášen nejvšestrannější fotograf a video maker Galerie Megapixel za rok 2021. Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie a videa s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií – FOTOVIDEO.

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.