Magazín

Blog

Právě začal již 10. ročník naší velké foto a video soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2023

Martin LukešAktualizováno: 3. 1. 2023 v 13:18 • Rubrika: Blog

Právě začal již 10. ročník naší velké foto a video soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2023

Ač se to může zdát neuvěřitelné, první lednovou minutou odstartoval již desátý ročník naší velké foto a video soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2023. I letos pro vás máme připraveno několik soutěžních kol na nejrůznější témata a jako vždy i tentokrát čeká na vítěze jednotlivých soutěžních kol i celého ročníku spoustu hodnotných cen. Letošní rok s sebou přináší také pár drobných změn, proto všem účastníkům soutěže doporučujeme o to pozorněji číst zadání jednotlivých soutěžních kol.

Obsah

Co je nového v letošní soutěži ROK S MEGAPIXELEM 2023

Zřejmě nejzásadnější změny letošního ročníku soutěže ROK S MEGAPIXELEM 2023 se dočká kategorie video. Všichni kameramani a video tvůrci proto zbystřete! Došli jsme k závěru, že vymyslet, připravit, zprodukovat, natočit a sestříhat nějaké kvalitní video nebo klip je trochu náročnější, než vyfotografovat jeden snímek. Rozhodli jsme se proto dát soutěžícím v kategorii video na soutěžní příspěvky více času a nově budou letos pouze čtyři kola místo obvyklých dvanácti. Na vaše soutěžní videa tedy máte 3 měsíce namísto jednoho. O to pečlivěji bude porota posuzovat soutěžní příspěvky a o to přísnější bude samotné vyhodnocení. Video soutěž tedy tentokrát začíná a končí standardním kvartálem roku, a to leden‒březen, duben‒červen, červenec‒září a říjen‒prosinec.

Ve fotografické části soutěže zůstává v tomto směru vše při starém a proběhne, jako v předešlých devíti ročnících, dvanáct soutěžních kol na různá témata, která budou ohraničena jednotlivými kalendářními měsíci. V tomto směru bychom ale chtěli již po několikáté apelovat na to, aby si všichni, kteří se chtějí soutěže zúčastnit, předem velmi pečlivě přečetli zadání. V průběhu celého loňského roku jsme každý měsíc museli ze soutěže vyřadit poměrně velké množství fotografií, které ho jednoduše nesplňovaly, což je ohromná škoda.

Každý soutěžící má navíc možnost přihlásit do soutěže pouze jednu fotografii a zadání není delší než jeden krátký odstavec, takže jeho pečlivé prostudování není nikterak časově náročné. Jde především o to, že je často rozděleno na dvě úrovně, například krajina v černobílém provedení. Pokud někdo přihlásí do soutěže barevnou fotografii krajiny nebo černobílý portrét, pak zadání splněno nebylo a fotografie bude ze zřejmých důvodů ze soutěže odstraněna.

Navíc v článku, který uvádí každý měsíc soutěžní kolo, se dočtete mnoho dalších zajímavých informací, například o cenách a doprovodném programu partnera soutěže.

A nezapomeňte, že každý měsíc mohou soutěžící posbírat velmi cenné body, které se na konci ročníku sčítají a na ty nejvšestrannější tvůrce čeká spousta krásných a hodnotných cen. Přejeme vám tedy mnoho štěstí v novém roce a v tom novém Roce s Megapixelem zvlášť.

Zimní radovánky (mobilní fotografie)

Všichni se shodneme, že nejlepší fotoaparát je právě ten, který máme zrovna u sebe. Proto startujeme lednové kolo Roku s Megapixelem právě se zaměřením na mobilní fotografii a video. Fotosystémy mobilních telefonů se rok od roku zlepšují a výsledky, kterých jsou schopny dosáhnout, nám často berou dech. Ovšem samotný telefon ‒ to je jen základ. Proto jsme partnerem tohoto kola zvolili Peak Design ‒ a právě jejich příslušenství MOBILE, které vaší kreativitě, co se mobilní fotografie a natáčení týče, jednoduše rozváže ruce.

Lednové téma není omezeno žánrem ani konkrétním tématem. Vaším úkolem bude tentokrát zachytit nějaké zimní radovánky, bez ohledu na to zda půjde o procházku se psem zasněženou plání, stavění sněhuláka, sáňkování nebo radost z jakéhokoliv zimního sportu. Toto soutěžní kolo má pouze dvě podmínky. Z fotografie musí být patrné, že byla pořízena v zimě a musí být vytvořena mobilním telefonem. Z tohoto důvodu je nutné aby soutěžní příspěvky obsahovaly také nepozměněné EXIF informace.

Ceny pro vítěze měsíční foto soutěže - ZIMNÍ RADOVÁNKY

  •     1. místo - poukaz v hodnotě 5 000 Kč na produkty značky Peak Design
  •     2. místo - poukaz v hodnotě 3 000 Kč na produkty značky Peak Design
  •     3. místo - poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky Peak Design
  •     Cena uživatelů - poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky Peak Design

Zimní reportáž

Nový ročník naší video soutěže ROK S MEGAPIXELEM přináší jednu drobnou, ale poměrně významnou změnu. Abyste mohli soutěžní příspěvky více promyslet a zároveň měli více času na natáčení i samotnou postprodukci, proběhnou letos jen 4 kola, která budou trvat přesně tři měsíce. V tom prvním, tedy od začátku ledna do konce března, se budeme věnovat zimní reportážím. Necháme na vás zda se rozhodnete zdokumentovat nějakou rodinou oslavu, sportovní klání, vesnický masopust nebo jinou kulturní či společenskou událost. Jedinou podmínkou je, že půjde o reportáž a bude evidentní, že byla natočena v průběhu zimy.

Ceny pro vítěze čtvrtletní video soutěže - ZIMNÍ REPORTÁŽ

  •         1. místo - poukaz v hodnotě 5 000 Kč na produkty značky Peak Design
  •         2. místo - poukaz v hodnotě 3 000 Kč na produkty značky Peak Design
  •         3. místo - poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky Peak Design
  •         Cena uživatelů - poukaz v hodnotě 1 000 Kč na produkty značky Peak Design

Partner lednového kola foto a video soutěže PEAK DESIGN

Jak se zapojit do soutěže

Stačí se zaregistrovat v naší Galerii na webu, nahrát jednu soutěžní fotografii či video odpovídající danému měsíčnímu tématu a označit snímek jako soutěžní. Po uplynutí všech 12 měsíčních kol bude vyhlášen nejvšestrannější fotograf a videomaker Galerie Megapixel za rok 2023. Celoroční soutěž i jednotlivá měsíční kola mají dvě soutěžní linie. O vítězi té hlavní rozhoduje odborná porota a vítězem té druhé se stává autor fotografie a videa s nejvyšší dosaženou atraktivitou dle členů Galerie. Bližší podrobnosti naleznete ve všeobecných podmínkách soutěže a na stránkách jednotlivých kategorií – FOTO a VIDEO.

 

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Martin Lukeš

Reaguje na (3) | Dobrý den, video nemusí být aktuální.

4

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 10. 1. 2023 |Reagovat

Jitka Kratochvílová

Já mám otázku, zda vložená soutěžní lednová fotka či video musí být pořízeno v lednu 2023 nebo je to jedno?

3

Jitka Kratochvílová, 9. 1. 2023 |Reagovat

Martin Lukeš

Reaguje na (1) | Dobrý den, témata na další měsíce zatím ladíme a jakmile budou jasná, tak je určitě zveřejníme.

2

Prodejce Megapixel.cz, Martin Lukeš, 5. 1. 2023 |Reagovat

František Kolský

Jen se zeptam, kde najdeme predbezna temata na dalsi mesice? Unor, brezen?

1

František Kolský, 3. 1. 2023 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.