Předobjednejte si nový Fuji X-T10 a získejte prodlouženou záruku Produktové aktuality

Předobjednejte si nový Fuji X-T10 a získejte prodlouženou záruku

Luděk BouškaAktualizováno: 26. 5. 2015 v 12:49 • Rubrika: Produktové aktuality

Před několika dny ohlásila společnost Fujifilm nový kompakt s výměnnými objektivy. Model X-T10 je designem i vlastnostmi hodně podobný nejvyššímu modelu X-T1, ale je menší, lehčí a přátelštější k začínajícím fotografům. Nyní na něj můžete získat prodlouženou záruku 36 měsíců, stačí jej předobjednat.

Získejte prodlouženou záruku na nový Fujifilm X-T10

Předobjednejte si jeden z uvedených produktů a získáte navíc prodlouženou záruku na 36 měsíců zdarma!

Akce platí do naskladnění X-T10, které by mělo proběhnout v průběhu června.

Milovníci fotografie ocení vyjimečnou kvalitu obrazu, které fotoaparát dosahuje díky unikátní technologii zobrazování barev, jeho lehký kompaktní plášť a nový systém autofokusu, jehož výhody se naplno projeví při focení objektů v pohybu. Kromě toho je fotoaparát vybaven elektronickým real-time hledáčkem, který umožňuje zvětšení až 0,62x, precizní HD displej s rozlišením 2,36 milionů bodů a rekordně krátké zpoždění pouhych 0,005 s.

Model X-T10 používá snímač APS-C X-Trans™ CMOS II s vestavěnou fázovou detekcí pro AF. Díky spojení vysoce výkonného mechanismu zpracování obrazu, možností objektivů FUJINON a unikátní technologie zobrazování barev nabízí fotoaparát skvělé rozlišení a vynikající kvalitu obrazu. Nový systém autofokus modelu X-T10 umožňuje tradiční jednorázové 49-bodové ostření, které se vyznačuje rychlostí a přesností, dále dva nové režimy: zónový a široký se sledováním, ve kterých lze pohyblivé objekty sledovat ve větším 77-bodovém poli, což značně usnadňuje zachycování objektů.

Za zmínku stojí také režim AF-C a režim sériového snímání s rychlostí do 8,0 snímků za vteřinu. Fotoaparát tedy zaručuje vysokou kvalitu obrazu, kterou známe z řady X, a použití v mnohem větším spektru podmínek focení.

Hlavní přednosti fotoaparátu Fujifilm X-T10

 • Nová konstrukce spojující možnosti řady X s lehkým kompaktním pláštěm
 • Lehký kompaktní plášť fotoaparátu byl koncipován tak, aby zachovával všechny charakteristické prvky řady X. Vrchní a spodní desky jsou vyrobeny z hořčíkové slitiny, která je lehká a zároveň velmi odolná. Na vrchní destičce jsou umístěna tři precizně provedená hliníková ovládací kolečka, která modelu X-T10 zaručují dokonalý vzhled a uživateli intuitivní změny nastavení clony, doby expozice a funkcí fotoaparátu, aniž by odváděly jeho pozornost od fotografovaných objektů. Na zadní straně fotoaparátu se nachází 3-palcový vyklápěcí LCD displej s rozlišením 920 tisíc bodů, který se hodí k fotografování nad hlavami i těsně při zemi. Výrobek je nabízen ve dvou barevných variantách: černé a stříbrné.
 • Přepínač automatického režimu umožňuje přejít do plně automatického pokročilého režimu SR AUTO. V tomto režimu fotoaparát sám nastavuje parametry optimální pro snímání dané scény a maximálně usnadňuje fotografování.
 • Fotoaparát lze přizpůsobit individuálním potřebám pomocí nastavení dvou ovládacích koleček a sedmi tlačítek funkcí.
 • Ve střední části vrchní destičky těla přístroje se nachází vestavěný vyskakovací blesk. Díky technologii Super Intelligent Flash nastavuje blesk automaticky intenzitu světla pro danou scénu.

Real-time hledáček

Velký a rychlý hledáček fotoaparátu X-T10 umožňuje zvětšení 0,62x a zpoždění pouhých 0,005 s. Náhled v HD kvalitě a reálném čase díky použití nového elektronického real-time hledáčku s organickým panelem EL a rozlišením 2,36 milionů bodů. Viditelnost byla zlepšena díky automatické regulaci jasu hledáčku, která se uzpůsobí intenzitě okolního světla. 

Spojení snímače X-Trans™ CMOS II s procesorem EXR II zajišťuje výjimečnou kvalitu obrazu a rychlost snímání

Aparát je vybavený snímačem Fujifilm APS-C X-Trans CMOS II 16,3 Mpx. Unikátní snímač filtrů barvy s náhodným vzorcem redukuje vznik moiréproužků a zamezuje chybnému zobrazování barev bez nutnosti použití optického nízkofrekvenčního filtru. 

Společnost Fujifilm spojila možnosti procesoru v oblasti redukce šumů s odpovídající technologií snímače, aby se co nejvíce omezila vznik šumu na fotografiích snímaných s vysokou citlivostí. Díky tomu mají uživatelé fotoaparátu k dispozici citlivost ISO až 51200. Po nastavení vysoké citlivosti zůstává tedy hladina šumů nízká a černé odstíny si zachovávají svou intenzitu, což rozšiřuje možnosti focení při slabém osvětlení. 

Fotoaparát je vybaven unikátním optimalizátorem modulace objektivu, který díky použité technologii zpracování obrazu zajišťuje nejvyšší možnou kvalitu fotografií. Optimalizátor využívá výkon a optickou charakteristiku používaného objektivu a koriguje tak mj. difrakční rozmazání, zajišťuje ostrost celé plochy snímku a realistický 3D efekt.

Výjimečné rychlosti autofokus (0,06 s) dosahuje fotoaparát díky unikátnímu systému autofokus s fázovou detekcí, který je součástí snímače. Fotoaparát vybavený rychlým procesorem EXR II se spustí za necelých 0,5 s, zpoždění závěrky činí 0,05 s a odstup ve focení snímků 0,5 s.

Nový systém autofokusu umožňující zónový režim a široký režim se sledováním, které maximálně usnadňují snímání pohybujících se objektů

Nový systém autofokus umožňuje tradiční jednorázové 49-bodové ostření, které se vyznačuje rychlostí a přesností a také dva nové režimy: zónový a široký se sledováním, ve kterých lze pohyblivé objekty sledovat ve větším, 77-bodovém poli ostrosti.

V zónovém režimu se 77-bodovým polem autofokus lze vybrat oblasti 3x3, 5x3 nebo 5x5. V režimu AF-C fotoaparát neustále sleduje objekt nacházející se ve středu dané oblasti. Díky snímači se systémem autofokusu s fázovou detekcí, probíhá nastavování ostrosti v případě středových oblastí 3x3 a 5x3 velmi rychle.

Fotoaparát nabízí také autofokus s detekcí oka, který automaticky vyhledává lidské oči a nastavuje na nich ostrost. Tato funkce usnadňuje nastavení ostrosti na očích i ve ztížených podmínkách, například při portrétu s velmi otevřenou clonou a malou hloubkou ostrosti.

Funkce Auto makro automaticky zapíná režim makro bez změny rychlosti autofokusu, čímž eliminuje potřebu stisknout tlačítko makro při fotografování zblízka. Tlačítko makro tedy může plnit jinou funkci.

Použití optimalizovaného algoritmu se projevilo v plynulejší a přirozenější práci autofokusu při natáčení filmů. S použitím funkce autofokus s fázovou detekcí a autofokus předvídající pohyb objektu, je fotoaparát schopen pořizovat sekvenční snímky v režimu AF-C rychlostí až 8,0 snímků za vteřinu.

Ideálně barevné snímky s režimem simulace filmu a umělecké fotografie

80 let zkušeností společnosti Fujifilm ve výrobě fotografických filmů se projevuje také v nesrovnatelné kvalitě obrazu. Díky tomu fotoaparát zachycuje teplé tónování pokožky, světlý blankyt nebe i bohatou zeleň stromů tak, jak to fotograf vidí ve skutečnosti. Model X-T10 nabízí nový režim simulace filmu CLASSIC CHROME, který se vyznačuje potlačeným tónováním a hlubokým zobrazováním barev. Uživatelé mají na výběr také z 10 dalších režimů ve stylu efektůznámých z tradičních filmů značky Fujifilm. Nabízeny jsou barevné pozitivní filmy (VELVIA, PROVIA a ASTIA), profesionální, barevné negativní filmy (PRO Neg.Std a PRO Neg.Hi),monochromatické filtry (MONO se žlutým filtrem Ye, červeným R nebo zeleným G) a SEPIA.

Fotoaparát X-T10 je také vybaven funkcí Pokročilý filtr, která uživateli nabízí výběr z 8 uměleckých efektů:

 • Zvýraznění barev - zvýraznění kontrastu a sytosti barev.
 • Jednorázový fotoaparát - přidá stínování okrajů, aby snímek vypadal jako fotografie pořízená jednorázovým fotoaparátem.
 • Miniatura - přidá rozmazání horních a dolních částí obrazu pro efekt diorama nebo miniatury.
 • Dynamické tónování - fantaskní efekt s použitím zesíleného tónování.
 • Částečné zabarvení - zachová jednu vybranou barvu a všechny ostatní zobrazí na snímku jako černo-bílé. Na výběr je červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá nebo fialová.
 • Světlé tónování - zvýšení jasu a zároveň snížení kontrastu pro snímek ve světlejších odstínech.
 • Tmavé tónování - vytváří rovnoměrné tmavé tónování s několika zvýrazněnými světlými částmi obrazu.
 • Změkčená ostrost - vytváření obrazu, který je rovnoměrné změkčený po celé ploše.


Kromě toho je k dispozici i pokročilý režim SR AUTO, který rozpoznává tváře a různé typy scény, automaticky nastavuje optimální ostrost, expozici, citlivost ISO a další.

Režim intervalového snímání umožňuje vytvářet sekvence záběrů v odstupu od 1 vteřiny do 24 hodin (až 999 snímků).

Fotoaparát je vybavený nehlučnou elektronickou závěrkou, která může pracovat rychlostí 1/32000 s. S fotoaparátem lze úspěšně fotit na sněhu nebo na pláži pod oblohou bez mraků s použitím malé hloubky ostrosti a otevřené clony. Nehlučná digitální obsluha fotoaparátu umožňuje snadněji zachytit přirozené chování zvířat a spící děti. 

Z dalších funkcí stojí za zmínku digitální členění obrazu (Digital Split Image), které usnadňuje ruční nastavování ostrosti a nasvícení ostrých oblastí snímku a které rozlišuje oblasti s vysokým kontrastem kolem kontur objektu. Tyto oblasti lze odlišit bílou, červenou nebo modrou barvou, což usnadní zaostření i v podmínkách, kdy je nastavování ostrosti problematické.

Fotoaparát X-T10 je schopný plynule nahrávat filmy ve Full HD kvalitě s rychlostí 60 snímků za vteřinu. Lze také nastavit rychlost 50, 30, 25 nebo 24 snímků za vteřinu. Pro potřeby natáčení lze použít režimy simulace filmu, např. nový režim CLASSIC CHROME a také přesně nakonfigurovat rovnováhu bílé.

Při natáčení filmu je možné využít i ruční nastavení expozice. Prostřednictvím nastavení clony, doby expozice a citlivosti ISO můžete natáčet film s použitím svých vlastních nastavení expozice.

Inteligentní hybridní autofokus umožňuje rychlé a přesné nastavení ostrosti pomocí přepínaní mezi autofokusem s fázovou detekcí a autofokusem s detekcí kontrastu podle snímané scény dokonce i během natáčení filmu. Uživatel si také může ostrost nastavit ručně. Pro natočení atraktivního filmu nabízí fotoaparát 6 funkcí rozlišování scény nebo automatickýrežim. Díky rychlému přenosu v řádu 36 Mb/s můžete zachytit i delikátní pohyby snímaných objektův HD rozlišení.

Zabudované připojení Wi-Fi s možností používat při focení smartphone nebo tablet

Po stažení aplikace FUJIFILM Camera Remote zdarma na smartphone nebo tablet můžete používat funkci ovladače, kterým lze fotoaparát ovládat i na dálku. Tato funkce vám usnadní fotografování při mnoha příležitostech, jako jsou skupinové fotografie, autoportréty nebo fotografování zvířat v jejich přirozeném prostředí. 

Fotografie a snímky lze jedním kliknutím poslat na smartphone nebo na jiná zařízení. Aplikace umožňuje prohlížet, vybírat a importovat fotografie a filmy uložené ve fotoaparátu pomocí smartphonu bez nutnosti zadávat identifikační údaje a hesla. Kromě toho lze ze smartphonu nebo tabletu ke snímkům přidat informaci o lokalitě. Existuje také možnost poslat snímky přímo z fotoaparátu na tiskárnu Instax SHARESmartphone Printer pro okamžitý tisk kopií Instax.

Připojení Wi-Fi® umožňuje bezdrátové zálohování kopií z fotoaparátu do počítače.
Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím