Předsklopení zrcátka (Mirror lock-up)

Fotografický režim.

ABCDEFGHIJKLMNOPRSTUVWXZ

Sklopení zrcátka nutné před pořízením snímku může způsobit mírné vibrace fotoaparátu, které se při delších expozičních časech mohou projevit neostrým snímkem. Proto většina DSLR má v menu možnost aktivovat tzv.předsklopení zrcátka (Mirror Lock-up) určené právě pro redukci těchto otřesů. Pokud se aktivuje tento režim, tak jsou možné dvě strategie:

  1. Zrcátko se prvním stiskem spouště pouze sklopí ale snímek nebude ještě exponován a teprve druhý stisk spouště provede vlastní expozici snímku (bez dálkové spouště (kabelové, nebo bezdrátové) tato funkce pozbývá významu).

  2. Je stanovena pevná prodleva (případně je možné ji nastavit) mezi sklopením zrcátka a pořízením snímku.

Tak je možné sklopit zrcátko ve výrazném předstihu před vlastní expozicí, aby se vibrace stačily uklidnit. Drátová spoušť a stativ je však podmínkou.


Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím