Magazín

Od čtenářů

Představujeme autory z Galerie Megapixel - SIMONA NÁLEPKOVÁ

Martin LukešAktualizováno: 23. 5. 2018 v 10:45 • Rubrika: Od čtenářů

Představujeme autory z Galerie Megapixel - SIMONA NÁLEPKOVÁ

Po čase jsme se vrátili k článkům, kde Vám budeme postupně představovat zajímavé autory z řad čtenářů našeho Magazínu a členů Galerie Megapixel. Dokonce jsme pro ně připravili samostatnou rubriku. Prvním z představovaných autorů je Simona Nálepková, vítězka mnoha tuzemských i mezinárodních fotosoutěží, která nás zaujala svými emotivními portréty a fotografiemi s příchutí pohádek a dobrodružství.

Obsah

Simona Nálepková - profesionální fotografka a členka Galerie Megapixel


S fotografováním jsem začala přesně v patnácti letech, kdy jsem od rodičů dostala tolik vytoužený foťák - tenkrát ještě na filmy. Fotila jsem vše, co mi přišlo zajímavé, psy, krajiny, autoportréty, o pět let mladšího brášku. Ten pocit, kdy se člověku dostaly do rukou vyvolané snímky, byl k nezaplacení.

Přestěhovala jsem se kvůli studiu z Kutné Hory do Prahy a za čas jsem si pořídila stafordšírského bullteriera a začala s ním jezdit na sportovní soutěže a pořídila jsem si kompakt se zoomem. Fotila jsem s ním děti, psy, makro snímky. Čím déle jsem fotila tím více jsem si začala všímat nesourodosti snímků. Digitální šum a neostrost mých dvou psích slečen při sportu mně vadila a inspirovala zároveň. Přešla jsem k digitální zrcadlovce a postupem času začala fotit pouze psy. Poznala jsem spoustu skvělých fotografů a snímků v tomto oboru, kteří se pro mě stali inspirací, oporou a motorem. Bylo to přesně to, co mě naplňovalo a chtěla jsem se v tomto žánru zlepšovat. Tím stoupaly i nároky na lepší, rychlejší a světelnější techniku, díky které jsem se mohla věnovat na plno psím aktivitám a portrétům.

Přála bych si, aby nejen mé fotografie lidem přiblížily určitou krásu profesionální fotografie. Aby pochopili, že každý jejich významnější okamžik, určitá životní etapa, by měla být zdokumentována profesionálním fotografem, protože to jsou naše vzpomínky, které časem vyblednou. Budou to právě tyto fotografie, které zachytí naše nálady, naše pocity, štěstí i strasti jako ta vzpomínka, jako odkaz našim dětem, vnoučatům. Bude to jediné, co po nás jednou zůstane a každá tato vzpomínka si zaslouží, aby byla zachycena v celé své kráse a byla podtržena její jedinečnost a originalita.

Profesionální fotografii se věnuji 5 let,mezi mé oblíbené žánry patří tématické fotografie se zvířaty, fotím s dravci, koněm, pumičkou apod. Samozřejmě fotografuji tématické fotografie i bez zvířat, které vyhráli několik soutěží v českých i zahraničních magazínech. Též fotografuji rodinné fotografie, portréty a svatby.
www.simonaphoto.cz

 

Soutěže a ocenění:

Rok s Megapixelem 2018: PORTRÉT V POHYBU - CENA DIVÁKŮ

Ocenění:  Fotograf Roku 2017 v kategorii Portrét,

ČESKOSLOVENSKÁ FOTOGRAFIE  1/2018 - top foto soutěžního kola dvoustránka s mými fotografiemi    

FOTOGRAF ROKU - FOTOVIDEO - 1. místo v kat. Portrét a Top Fotografka

1. místo v soutěži České Dráhy , fotografie "sisters"

Úvodní fotografie v časopisu FotoVideo  - ( červenec 2016)

Úvodní fotografie v časopise Československá fotografie a zároveň třetí místo ve fotografické soutěži (srpen 2016)

 

Technika:

Canon EOS 5D Mark II tělo
Canon EOS 60D tělo
Canon EF 85mm f/1,8 USM
Canon EF 50mm f/1,8 STM

 

Postproces:

Adobe Creativ Cloud - Photoshop a Lightroom


Fotografie vznikla náhodně, když jsem hledala modelky na fotografování a ani jedna ještě neměla fotografie ve vodě. Zajely jsme k rybníku za Prahou a bez větších plánů fotografie nafotily :)Po roce jsme se rozhodli fotografování ve vodě zopakovat, ale tentokrát s menší obměnou. Foceno bylo na Vltavě a model je můj syn :)Dlouhou dobu jsem chtěla vyfotit modelky s hudebním nástrojem a nejlépe v podzimním počasí. Nabídla se mi moje oblíbená modelka Mája Zunová a její bratránek. Vznikly z toho opravdu zajímavé snímky. Hodně lidí si myslelo, že je bratránek její syn, díky podobě :)Jedna moje modelka byla na soutěži v líčení kde jí doprovázel přítel. Měli pár hodin času a oslovili mě, zda bych jim nevyfotila nějaké společné portréty :)Kdysi jsem viděla docela zajímavý turecký videoklip, ve kterém bylo docela dost mysteriozních postaviček a já se jednou z nich nechala inspirovat.Protože je mým oblíbeným tématem fotografování se zvířaty, moje vizážistka mě požádala, zda bych nevyfotila jejího syna se štěňátkem. A tak se i stalo :)
Tato fotografie vznikla před třemi lety, kdy jsem se rozhodla po všech tématických fotkách zkusit tématicky vyfotit modelku se zvířetem. Napadlo mě použít mého kocoura Toma - mainskou mývalí kočku. K němu to chtělo zrzavou modelku. Když jsem oslovila kamarádku, zda nemá nějakou zajímavou modelku se zrzavými vlasy, tak mě napadlo vzít přímo jí a zrzku z ní udělat. Domluva na všem trvala asi pul hodiny a kocoura jsme chytali v pěti lidech, protože krom očkování venku nebyl. Když byl položen při focení na modelky hrudník, začal vrnět a byl spokojený. Focení trvalo cca 30 minut.

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.