Magazín

Produktové aktuality

Představujeme: Canon RF 135 mm f/1,8 L IS USM

Štěpán KačabaAktualizováno: 2. 11. 2022 v 11:02 • Rubrika: Produktové aktuality

Představujeme: Canon RF 135 mm f/1,8 L IS USM

Společnost Canon neustále pilně pracuje na rozšiřování čím dál tím početnější rodiny svých portrétních objektivů v řadě L pro svůj nový bezzrcadlovkový systém Canon EOS R. Vedle již nějakou dobu prodávaných a všude velmi dobře hodnocených portrétních objektivů jako je Canon RF 50 mm f/1,2 L USM a Canon RF 85 f/1,2 L USM přibyl nově i dlouho očekávaný Canon RF 135mm f/1,8 IS USM.

Obsah

Objektivy s ohniskovou vzdáleností 135 mm jsou vyhledávané celou řadou fotografů převážně zaměřující se na portrétní či svatební fotografii pro své nezaměnitelné podání perspektivy.  

Tato novinka nahrazuje dnes již legendární portrétní objektiv 135 mm f/2,0 L USM variantu určenou pro starší systém Canon EF, která vždy patřila k tomu vůbec nejlepšímu, co jste si na systém Canon vůbec mohli pořídit.

Oproti svému předchůdci přidává o chloupek lepší světelnost a také stabilizaci, kterou určitě ocení milovníci videa. Při použití tohoto objektivu spolu s fotoaparáty Canon, které jsou vybaveny stabilizací snímače budete moci využívat duální stabilizaci, jak těla tak objektivu. 

Chci Canon RF 135 mm

Nový objektiv Canon | Megapixel

Design a funkce objektivu

Na těle objektivu nalezneme dvě funkční tlačítka, na která si půjde nastavit v menu fotoaparátu některé námi často používané funkce, pro pohotovější ovládání.

Systém ostření je oproti předchůdci vybavený novou generací ultrazvukového ostření, které je neuvěřitelně přesné a rychlé, ale zároveň dostatečně tiché aby nás nerušilo při chvílích, kdy potřebujeme při fotografování nebo natáčení absolutní ticho. Na těle novinky naleznete, jak je v řadě RF skel zvykem, dva plně otočné prstence. Ten větší se používá na manuální ostření a na ten menší si můžeme nastavit na libovolnou expoziční funkci jako je ISO, kompenzace expozice, clona a podobné.

Chci Canon RF 135 mm

Závěrem

Tuto novinku jsem měl zapůjčenou od společnosti Canon na velmi krátkou dobu, která mi ale bohatě stačila na to, abych vám s čistým svědomím mohl říct, že tento objektiv patří mezi to nejlepší co Canon zatím vyrobil a má všechny předpoklady na to, stát se další novou portrétní legendou. 

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.