Magazín

Produktové aktuality

Představujeme druhou verzi oblíbeného telezoomu Sony FE 70-200 mm f/2,8 II

Tom KalousVydáno: 13. 10. 2021 v 15:00 • Rubrika: Produktové aktuality

Představujeme druhou verzi oblíbeného telezoomu Sony FE 70-200 mm f/2,8 II

Lehčí, rychlejší a ostřejší! To je nový Full-frame objektiv Sony FE 70-200 mm f/2,8 verze II, který chce i do vašeho foto batohu.

Obsah

Hlavní rozdíly

Verze číslo II váží 1 045 g, což je o 435 g méně než u předchůdce. Za mě je to velké plus, protože každý gram váhy je při dlouhém focení nebo nošení znát. Objektiv 70-200 verze II má nově také XD lineární ostřící motor (extreme dynamic), který zajistí ještě rychlejší, tišší a přesnější automatické ostření. Pro sportovní nebo wildlife fotografy může být tato vlastnost rozhodující, protože si nechtějí nechat uniknout žádný moment. U ostření ještě zůstaneme, koknrétně se podíváme na minimální zaostřovací vzdálenost, která se z 96 cm zkrátila na 40 cm! Novinka vám tak dovolí pořizovat detaily z ještě kratší vzdálenosti.

Chci Sony FE 70-200 mm f/2,8 GM II OSS

Nový objektiv značky Sony | Megapixel

Nový design

Čeho si na objektivu všimnete na první pohled je clonový kroužek. Ten je otočný a nabízí také polohu A, což je automatiky nastavitelná clona. Je možné jej také zamknout pomocí tlačítka. Společně s volitelně nastavitelnými tlačítky vám urychlí práci a zpříjemní focení i natáčení. V optické soustavě objektivu došlo také ke změně. Novinka má 17 členů ve 14 skupinách, z čehož je jeden člen XA (extreme aspherical) a stará se o to, aby byl výstup ostrý z rohu do rohu při zachování toho nejvyššího rozlišení, které moderní bezzrcadlovky Sony nabízí. 

Sony FE 70-200 mm | Megapixel

Pro koho je určený

Vzhledem k tomu, že je ohnisko 70-200 mm, měl by tento objektiv být ve výbavě každého fotografa. Je to velice univerzální stroj, díky kterému se dostanete blíže k akci. Jeho rychlé ostřící motory vám pomohou v dynamičtějších žánrech jako je sport, wildlife nebo na koncertech. Zároveň oceníte utěsnění objektivu proti prachu a vodě, takže ho budete moci používat v jakémkoliv prostředí. Ideální je ale také na reportáže a eventy. Na svatbě se vám bude hodit třeba při obřadu, kdy nebudete mít tolik prostoru jít k novomanželům blízko. A díky malé váze si ho s sebou rádi vezmete i na cesty a túry po horách, kde vytvoříte snímky s trochu jinou perspektivou.

Takže za mě jasná volba! Novinku Sony FE 70-200 mm f/2,8 GM II OSS si pořídíte za 78 990 Kč.

Chci Sony FE 70-200 mm f/2,8 GM II OSS

Ukázkové snímky

Ukázkové foto objektiv Sony | Megapixel

Objektiv značky Sony | Megapixel

Sony FE 70-200 mm | Megapixel

 

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.