Magazín

Produktové aktuality

Představujeme dva nové objektivy. Samyang AF 24–70 mm f/2,8 FE pro Sony a Sirui Anamorphic 1,6× 50 mm T2,9

Tom KalousVydáno: 25. 10. 2021 v 17:35 • Rubrika: Produktové aktuality

Představujeme dva nové objektivy. Samyang AF 24–70 mm f/2,8 FE pro Sony a Sirui Anamorphic 1,6× 50 mm T2,9

Podzim je plný novinek a v jejich oznamování nezaostávají ani výrobci objektivů Samyang a Sirui. Máme tady proto univerzální zoom se skvělou světelností a také filmový anamorph.

Obsah

Samyang AF 24–70 mm f/2,8 FE pro Sony

Ohnisko 24-70 je mezi fotografy považováno za nejuniverzálnější zoom. Pokrývá všechny základní ohniska a s tímto jedním objektivem hravě vyfotíte úplně cokoliv od reportáží přes sport, krajinu, architekturu až po portréty. Navíc se světelností f/2,8 vás nebude nijak omezovat ani v horních světelných podmínkách a zárovň vám zaručí hezké rozmazané pozadí. 

Samyang AF 24-70 mm ukrývá rychlý a přesný ostřící motor STM. Ten je vhodný také pro filmaře, jelikož je naprosto tichý a nebude tak rušit zvuk videa. Kameramané také ocení plynulý chod mechanického ostřícího kroužku při manuálním ostření. Co se optické soustavy týče, je složená ze 17 členů ve 14 skupinách a celkem devět z nich se stará o ostrost fotek a eliminaci různých aberací, flarů a dalších nežádoucích vlastností. Navenek je konstrukce objektivu vyrobená z lehkého hliníku, který je odolný proti prachu a vlhkosti. Objektiv váží 1 027 g.

Za Samyang AF 24–70 mm f/2,8 FE zaplatíte 22 290 Kč, což je za objektiv v této kategorii výborná cena!

Chci Samyang 24-70 mm f/2,8

Sirui Anamorphic 1,6×50 mm T2,9

Video tvůrci zbystřete! Máme pro vás objektiv, který vytvoří filmový look a dodá vašim videím modré flary jako z hollywoodských akčních trháků. Objektiv je určený pro Full-frame bezzrcadlovky Nikon, Canon, Panasonic a Sony. Jeho ohnisko je 50 mm s 1,6× smršťovacím faktorem. Díky světelnosti T2,9 hezky odpíchnete subjekt od pozadí a dosáhnete hezkého bokeh efektu. 

Objektiv je vyrobený v kompaktním, lehkém provedení a jeho hmotnost i rozměry jsou minimální. Objektiv má robustní konstrukci a tubus je vyrobený z lehké hliníkové slitiny. Ovládání clonového i ostřícího prstence jde velmi hladce a plynule a oba jsou osazeny standardním 0,8M převodem, díky čemu jsou přímo kompatibilní s většinou follow focus ostření. Konstrukce objektivu se skládá ze 16 členů ve 13 skupinách.

Cena za Sirui Anamorphic 1,6×50 mm T2,9 je 36 990 Kč. K dostání bude pro bajonety Nikon Z, Canon RF, Panasonic L a Sony FE.

Chci Sirui Anamorphic

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.