Magazín

Od čtenářů

#2 Představujeme naše čtenáře: Jan Russnák

Luděk BouškaAktualizováno: 29. 5. 2017 v 13:25 • Rubrika: Od čtenářů

#2 Představujeme naše čtenáře: Jan Russnák

Vždycky jsem sportoval a taky fandil. Vyzkoušel jsem toho hodně, ale nikdy jsem nedošel dál než do okresního přeboru. Toužil jsem po podpisech sportovních hvězd, později jsem si je chtěl vyfotit. Dnes, když se poštěstí potkat někoho dvakrát, rád si nechám podepsat vlastní fotku. To je vlastně celý příběh mé sportovní fotografie.

Obsah


Čas 1/1000s, clona F2,8, ISO 200

Chodím na různé akce, zkouším všelijaké sporty. Loni jsem se byl podívat na vodní slalom v Tróji i na Gábi Koukalovou v Novém Městě. Nejčastěji chodím ale na basket, u kterého jsem vydržel dodnes i aktivně. Ve správnou chvíli jsem byl na správném místě, a tak v Brně fotím NBL. Nesměle jsem se zeptal, jestli si můžu pro sebe pro radost fotit přímo z palubovky, směle jsem ukázal fotky a dostal nabídku na další sezónu.


Čas 1/320s, clona F13, ISO 100

Loni v srpnu jsem vyrazil do Prahy podívat na turnaj FIBA 3x3 World Tour Prague, díl světové série, který se hrál na Václavském náměstí. Vyrazil jsem napůl jako fanoušek, ale samozřejmě foťák s sebou. Tušil jsem, že půjde o větší akci, než jsou provinční turnaje české série, ale i tak jsem byl zaskočen. Roztleskávačky, pořadatelé usměrňující diváky, akreditovaní fotografové ve vestách “media” a jako komentátor Honza Smetana z Branek, bodů, vteřin.


Čas 1/500s, clona F4, ISO 500

Vytahuju „dvoustovku“. Když už jsem tady, zkusím aspoň něco z dálky. Nic moc, a tak nebylo zbytí, než přejít na strategii “při nejhorším mě vyhodí”. S velkým objektivem se tvářím suverénně, nenápadně podřepuju vedle roztleskávačky. Dobrý plac. Něco si cvaknu, všechno klape.


Čas 1/800s, clona F5,6, ISO 400

„Do you have an accreditation?” Nějaký turnajový boss mi klepe na rameno. Už se netvářím suverénně. „No.” Hlavou se mi honí, snad jsem aspoň něco stihl vyfotit. „Did you request the accreditaion?” „No.” Ani jsem o ni nežádal a vlastně mě to ani nenapadlo. Přece jenom jsem hobbík, co si fotí pro sebe do šuplíku. „Pro koho pracuješ?” „Who are you working for?” Pro nikoho, jsem přece ten hobbík. „For myself, it’s just a hobby.” „You can stay here, but put this on and you can post up some good pics.” „Můžeš tu zůstat, ale obleč si tohle a můžeš nám poslat nějaké dobré fotky.” „Thank you!” Oblékám si vestu media a tvářím se znovu suverénně.


Čas 1/500s, clona F2,8, ISO 2000

To je jen jedna historka z loňska. Vnímám pomíjivost sportu a raději bych dělal umění, ale nemůžu si pomoct. Dělám prostě, co mě baví, ale samozřejmě si hraju a zkouším všechny možné žánry. Prakticky veškerou techniku mám z druhé ruky. Na vysněný objektiv Canon 70-200mm f/2.8 L USM jsem si odkládal téměř dva roky. Dále mám Canon 17-40mm f/4 L USM, Canon 50mm f/1,8 STM a k tomu staré těla Canon EOS 50D a  Canon EOS 1D Mark III.


Čas 1/640s, clona F2,5, ISO 320


Čas 1/1250s, clona F3,5, ISO 100


CHCETE BÝT VIDĚT TAKÉ? UKAŽTE SVÉ FOTOGRAFIE V NAŠEM MAGAZÍNU I VY

Snad každý fotograf touží po tom, aby se jeho snímky dostaly k co nejširšímu publiku. Ale ne každý má možnost se k takovému publiku bezplatně dostat. Proto jsme si řekli, že vám nabídneme možnost prezentovat své fotografie v našem Magazínu. Důvod je jednoduchý. Pořád píšeme články o fotografické technice, tak si myslíme, že bude skvělé, když náš Magazín oživíme fotografiemi. A kdo jiný by měl mít větší právo podílet se na tom, co prezentujeme, než právě naši čtenáři?

Jak na to

Je to vlastně snadné:

  • sedněte si k počítači a proberte své portfolio

  • vyberte ideálně 6 fotografií, z nichž alespoň jedna bude na šířku (ta bude úvodní)

  • pokud budete snímky zmenšovat, tak kratší strana musí mít alespoň 1024 px

  • u snímků neodstraňujte EXIF data, pomohou ostatním fotografům na cestě k lepším snímkům

  • napište krátký popis, jak vaše snímky vznikaly, jaké jste používali příslušenství, co se vám při focení stalo neobvyklého nebo zajímavého a podobně

  • připojte také pár informací o sobě a svém fotografickém příběhu

  • fotografie a texty nám pošlete na adresu magazin@megapixel.cz

My vám dáme co nejdříve vědět, zda a kdy bude váš příspěvek zveřejněn.

Těšíme se na vaše fotky a příběhy.

Sdílet na


Komentáře k článku

J

Reaguje na (1) | to bych nevylučoval

4

J.R., 27. 4. 2017 |Reagovat

DR

Krásné fotky, některé sportovní zážitky máme společné a já se pak bráchovýma fotkama chlubím :-)

3

Dana Russnáková, 21. 4. 2017 |Reagovat

JP

Honzu R., znam uz dlouho. Je to clovek, ktereho si vazim a respektuji. Pokazde, kdyz zacal delat nejaky projekt, tak tomu daval 110%. Dobra prace, chlape

2

Jan PETR, 20. 4. 2017 |Reagovat

MK

Krasné krásné krásné že jsme se nikdy nepotkali:)

1

Prodejce Megapixel.cz, Michal Křenek, 18. 4. 2017 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.