#10 Představujeme naše čtenáře: Miloš Nejezchleb Od čtenářů

#10 Představujeme naše čtenáře: Miloš Nejezchleb

Luděk BouškaAktualizováno: 29. 5. 2017 v 13:19 • Rubrika: Od čtenářů

Vášeň, nekonečný prostor pro snění, schopnost vyjádřit, a v neposlední řadě smysl. To vše je pro mne fotografie. Dobrý den, jmenuji se Miloš Nejezchleb a narodil jsem se v roce 1978 v České Republice. V roce 2011 se mi trochu změnil život. Změnila ho Nela – naše první dcera. A to nejen tak, jak první děti život obvykle mění. Kvůli ní jsem si totiž koupil svoji první zrcadlovku a začal objevovat zcela nový svět. Začal jsem vidět mnoho věcí jinak. Jinak jsem vnímal barvy, architekturu, film, módu, ale především lidi. Díky fotografii jsem znovu objevil schopnost, kterou dospělí ztrácejí. Schopnost být opakovaně fascinován věcmi, které vaše okolí nevnímá.

Od té doby jsem postupně vyzkoušel fotografovat snad všechny běžné komerční žánry, abych přišel na to, že se chci dále věnovat především fineart a konceptuální fotografii. To ale neznamená, že jsem komerčně přestal fotit úplně.

Svoji vlastní tvorbu směřuji do konceptuálních fotopříběhů, ve kterých se snažím zpracovat konkrétní téma a vtisknout tak fotografiím obsah. Připravuji kompletní art direction. Celý koncept dlouho dopředu vymýšlím, zajišťuji vše od scény, kostýmů až po postproces. Mám rád jednoduchost, barevnou symbiózu, kontrast a vyprávění příběhu pomocí lidských postav. Mým cílem je přivést diváka k pozastavení a k zamyšlení nad tím, co vidí.

Z komerčních žánrů jsem zůstal věrný svatební fotografii, která, ať často opovrhovaná, je pro mne oblastí s obrovským tvůrčím potenciálem a emočním nábojem. Fotit svatby je docela dřina a zodpovědnost, ale přesto mě to neskutečně baví. Mám rád to napětí svatebního dne na jeho začátku a pulsující emoce v jeho průběhu. Ve svatební fotografii se snažím o zachycení celého dne v reportážním pojetí v kombinaci s uměleckými portrétními fotografiemi. Chci svatebčanům odevzdávat po dokončení dokumentární materiál, který přesně vyobrazuje atmosféru celého dne v nijak nezkreslené podobě a spolu s tím také několik uměleckých aranžovaných fotografií, které vyniknou mezi ostatními na první pohled.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nejbližší události

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech.
Dozvědět se víc
Rozumím