Magazín

Produktové aktuality

Představujeme nové profesionální monitory ViewSonic pro fotografy, designéry, ilustrátory i grafiky

Martin LukešAktualizováno: 3. 7. 2021 v 10:33 • Rubrika: Produktové aktuality

Představujeme nové profesionální monitory ViewSonic pro fotografy, designéry, ilustrátory i grafiky

Megapixel si je dobře vědom toho, že zmáčknutím spouště celý fotografický proces zdaleka nekončí. Tak jako se v dobách analogu musel film dále vyvolat a výsledná fotografie nazvětšovat, prochází i dnes konečná fotografie podobným procesem, byť už se to zvládne bez vývojky a ustalovače. Digitální obraz je potřeba vyvolat z nekomprimovaného formátu, upravit jas, kontrast, barvy a nic z toho se neobejde bez kvalitního monitoru. A přesně z tohoto důvodu jsme zařadili do naší nabídky špičkové foto-grafické monitory renomované společnosti ViewSonic, které jsou vynikajícím kompromisem mezi cenou a výkonem.

Něco málo o značce ViewSonic

Společnost byla založena v roce 1987, takže příští rok oslaví 35 let od vstupu na trh. Kromě monitorů se specializuje také na výrobu projektorů, digital signage, view boardů a interaktivních displejů. V současné době má zastoupení ve více než 100 zemích po celém světě.

Portfolio monitorů View Sonic

Značka ViewSonic má ve svém katalogu celkem 6 modelových řad monitorů, z nichž jsme do naší nabídky zařadili tu nejprestižnější modelovou řadu VP, která je určená právě vám, tedy fotografům, retušérům, grafikům, ilustrátorům a videomakerům.

VP serie

Tato řada monitorů je primárně určena pro práci s obrazem, ať už jde o fotografii, grafiku či video. Vyznačuje se 100 % zobrazením barevného prostoru sRGB nebo Adobe RGB. Samozřejmostí je možnost hardwarové kalibrace, rovnoměrné podsvícení, naprosto věrné zobrazení barev, ale také výstup USB-C, příjemná ergonomie a funkce auto pivot.

XG serie

Monitory v této třídě ocení především ti, kteří se pohybují v prostředí počítačových her a e-sportu. Vyznačují se špičkovým designem, RGB podsvícením, frekvencí až 240 Hz a lze si vybrat varianty jak s plochou nebo zakřivenou obrazovkou.

VX serie

Hraní a zábava. Tak by se dala charakterizovat další modelová řada monitorů, které jsou určeny pro hobby hráče i těm kteří mají rádi stylové domácí monitory. Naleznete zde monitory s frekvencí 60 až 75 Hz pro běžné použití, ale i výkonnější s odezvou 144 Hz pro domácí pařmeny. V nabídce naleznete obrazovky až do velikosti 32“ a až do rozlišení 4K UHD.

VG serie

Patří do klasické kategorie kancelářských „byznys“ monitorů. Hlavní charakteristikou této řady je elegantní design, rozšířená konektivita včetně USB-C, ergonomický stojan a software vDisplay manager.

VA serie

Méně náročným uživatelům je určena série, která nabízí optimální poměr mezi cenou a výkonem. V této třídě naleznete velký výběr monitorů s širokou kombinací konektivity, parametrů a panelů. Tato řada nabízí monitory až do velikosti 34“ a rozlišení až do QHD.

TD serie

Poslední modelová řada je určena vyloženě ke komerčním účelům a naleznete zde Touch pro POS a integrované systémy určené pro vzdělávání, do školících místností a kanceláří. Lze si vybrat také bezrámečkový systém s funkcemi PCT a možností dotykového nebo IR ovládání.

Zobrazení barevných prostorů 99-100% Adobe RGB a 100% sRGB

Aby bylo barevné zobrazení obrazu co nejvěrnější, musí monitory pracovat se stejným gamutem jako současné digitální fotoaparáty. Všechny monitory ViewSonic modelové řady VP umí zobrazit maximální šíři barevného prostoru Adobe RGB nebo sRGB.

Hardwarová kalibrace

Podpora funkce hardwarové kalibrace monitorů ViewSonic VP, pomáhá zajistit dlouhodobou konzistenci a přesnost barev. Všechny monitory řady VP jsou kompatibilní s X-Rite i1DisplayPro, X-Rite i1 Studio, X-Rite i1Pro2 a Datacolor spyder X a 5. Kalibrační sonda je volitelné příslušentsví a není součástí balení monitoru. Proces kalibrace probíhá prostřednictvím vlastního softwaru značky ViewSonic Colorbration+, který se dá stáhnout zdarma na stránkách výrobce.

Dokonalá reprodukce barev a rovnoměrné podsvícení

Monitory značky ViewSonic vynikají naprosto přesnou reprodukcí barev s odchylkou Delta E<2, která je téměř k nerozeznání od reálných barev ve skutečném světě. K dosažení věrného obrazu v celé ploše panelu mají monotiry řady VP naprosto rovnoměrné a konzistentní podsvícení s neznatelnou odchylkou výkonu jasu < 5%

Ergonomický stojan s funkcí Auto Pivot

Pro pohodlnější práci a využití celé plochy displeje jsou VP monitory vybaveny funkcí automatického pivota a díky ní lze pohodlně změnit orientaci displeje. Mimo to umožňuje ergonomický stojan nastavení výšky a náklonu. Integrovaný G senzor umožňuje automatické otáčení obrazu a vyplnění obrazovky, pokud je umístěn svisle, ve směru i proti směru hodinových ručiček. Jediné dva modely které nemají pivot jsou extrémně širokoúhlé modely s poměrem stran 21:9 ViewSonic VP3881 a VP3481.

Ultimátní výkon certifikovaný společností Fogra

Barevná věrnost je klíčová pro každého, který se zabývá tiskem či předtiskovou přípravou materiálů (DTP). Modely ViewSonic VP2785-2K a VP2785-4K s barevným prostorem Adobe RGB v tomto směru splňují ta nejpřísnější kritéria a dosahují té nejvyšší vizuální shody mezi obrazovým výstupem monitoru a tištěnou referencí. Díky konzistentnosti tištěného výstupu jsou tyto monitory certifikovány společností Forga jako A“ FograCert Soft-proof.

Pohodlné a inuitivní ovládání

Ke klíčovým vlastnostem monitorů VP patří také pohodlnost ovládání celého systému, což zvyšuje nejen efektivitu, ale také rychlost práce samotné.

  • Systém KVM (Keyboard, Video, Mouse switch) umožňuje snadné přepínání mezi více systémy a ovládání více počítačů pomocí jediné sady periferních zařízení.
  • Rozhraní USB Type-C nabízí nejen pohodlné nabíjení, ale také rychlý a spolehlivý přenos dat a přehravání audio/video souborů jediným kabelem na všech kompatibilních zařízeních.
  • Systém Daisy chain pro změnu zajišťuje lepší správu kabelů a zaručuje přesnost barev z jednoho zdroje přes výstup DisplayPort na monitoru.

Report individuální kalibrace barev

Věrnost zobrazení barev je pro společnost ViewSonic u modelové řady VP alfou i omegou. Každý VP monitor je z výroby individuálně předkalibrován, aby byl zajištěn stejně výjimečný výkon každého monitoru. Uživatel dostává spolu s monitorem obsáhlou podrobnou zprávu o individuální kalibraci barev a uniformity obrazovky s detaily měřených hodnot.

Cílová skupina pro monitory ViewSonic VP

  • Fotografové
  • Ilustrátoři
  • Grafici
  • Designéři
  • Moviemakeři
  • Publikační a tiskové služby
  • Automobilový a textilní průmysl

Chci monitor ViewSonic

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.