Magazín

Produktové aktuality

Představujeme novou videokameru Panasonic BoxCamera DC-BGH1

Tom KalousAktualizováno: 15. 10. 2020 v 15:41 • Rubrika: Produktové aktuality

Představujeme novou videokameru Panasonic BoxCamera DC-BGH1

Občas se stane, že na place zaslechnu větu: ,,Hele, ten jeho malej foťáček jako natáčí, jo''. Někteří lidé totiž stále nevědí, že dnešní moderní bezzrcadlovky umí mnohdy více než klasické videokamery. S novou kamerou Panasonic Boxcamera se vám to už nejspíš nestane. Budete s ní vypadat jako opravdový profík. A co vlastně umí?

Obsah

V podstatě se jedná o trochu překopaný Panasonic GH5. Kamera Panasonic BGH1 ve tvaru kostky má 10,2Mpx micro 4/3 Live MOS snímač a nenabízí náhledový displej ani hledáček, protože se předpokládá, že si ji origujete a použijete náhledový monitor. Co ale má, tak jsou sáňky na připevnění rukojeti od SmallRig nebo mikrofonu. Tělo kamery je vyrobeno ze slitiny hořčíku a hliníku a jeho rozměry jsou 93 x 93 x 78 mm a váží 545 g.

Na stranách kamery se objevilo žebrování, které zajistí aktivní chlazení kamery pomocí větráčku a umožní tak neomezený čas nahrávání bez nechtěného přehřívání. To by se samozřejmě nedalo provádět bez možnosti připojení kamery do sítě pomocí DC vstupu.

Versatilita kamery spočívá v tom, že ji můžete vzít a natáčet s ní reklamní spoty na profesionální úrovni, a naopak si ji doma můžete postavit na stativ a používat ji k živému vysílání. To vám usnadní zabudovaný Ethernetový port, pomocí kterého kameru připojíte k síti. Panasonic BGH1 má také SDI, HDMI a USB-C výstup, Timecode a GenLock pro synchronizaci s více kamerami.

Co se videa týče, box kamera Panasonic nabízí natáčení do V-Logu s 13 EV dynamickým rozsahem. Určitě oceníte 4K 60 fps 4:2:0 10 bit nebo 4K 30 fps 4:2:2 10bit s kompresí ALL-I a to vše interně na 2 UHS-II SD karty. Externě do rekordéru se dostanete na 4K 60 fps 4:2:2 10 bit

Funkce variable frame rate zaznamení až 240 fps ve Full HD. Panasonic BGH1 má také pokročilý autofocus, který dokáže sledovat lidské tělo, oko nebo hlavu, sám se učí a zdokonaluje. 

Na závěr je důležité napsat, že kamera Panasonic BGH1 bude dostupná už v prosinci tohoto roku za cenu kolem 2 000 EUR.

Předobjednat Panasonic BGH1

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.