Magazín

Produktové aktuality

Představujeme nový model Leica M11, fotografická legenda pokračuje

Tom KalousAktualizováno: 15. 1. 2022 v 20:19 • Rubrika: Produktové aktuality

Představujeme nový model Leica M11, fotografická legenda pokračuje

Leica M11 přichází s novým snímačem o rozlišení 60,3 MPX, vylepšeným procesorem, novým slotem na rychlejší paměťové karty a s možností nabíjení a přenosu dat přes USB-C kabel.

Obsah

Novou dimenzi fotografování představila společnost Leica v roce 2020 modelem Leica M10-R. Tento model měl totiž doposud nejvyšší rozlišení snímače se 40 Mpx (původní Leica M10 má 24 Mpx). Tuto laťku překonává dnes představený model Leica M11 se svými 60,3 Megapixely. Díky tomu dostávají fotografové nové možnosti zachycení všech nepostradatelných detailů. S vysokým rozlišením přichází také obava o špatný odstup od digitálního šumu. S tím pomůže nový procesor Maestro III. Full framový BSI snímač nabízí trojité rozlišení. Z celé plochy snímače dokážete zaznamenat RAW fotky ve formátu DNG v rozlišeních 60, 36 a 18 Mpx.

Předobjednat Leica M11

U novinky M11 došlo také ke zvýšení kapacity bufferu ze 2 na 3 GB, což je zhruba o 5 DNG snímků víc při kontinuálním snímání. Tato vlastnost souvisí s novějším a rychlejším procesorem a také možností použití paměťových karet UHS-II, které umožňují vyšší datový tok při zápisu. Fotografie si pak můžete přenášet do počítače přes slot USB-C, který je na spodní straně fotoaparátu hned vedle dvířek na akumulátor. A pokud preferujete přenos fotek do telefonu, poslouží vám k tomu nová možnost přenosu přes 5GHz/2,4GHz WiFi. Stači si do mobilního zařízení stáhnout aplikaci Leica FOTOS, která vám umožní nejen přenost dat, ale také ovládání fotoaparátu na dálku.

Oproti předchůdci M10 došlo u M11 k drobným designovým změnám a přesunu tlačítek. Funkční tlačítko se z přední strany fotoaparátu přesunulo na horní stranu vedle spouště. Ke změně došlo také na zadní straně, kde se vyměnila tlačítka PLAY a FN. Na modelu M11 nenajdete klasický spodní kryt, takže se jednodušeji dostanete k akumulátoru a paměťové kartě. S touto novinkou také dostáváme jedinečnou interní paměť o velikosti 64 GB, takže si můžete klidně zapomenout paměťovou kartu doma. Vylepšení se dočkal také LCD displej, kterému narostlo rozlišení na 2 332 800 obrazových bodů. Pokud rádi fotíte na ostrém slunci za použití malé hloubky ostrosti, určitě oceníte možnost nastavení času závěrky na 1/16 000s.

Cenovka za novinku Leica M11 se vyšplhala na 209 990 Kč. Tak co, připlatíte si za jeden z nejpropracovanějších systémů ve světě fotografie?

Předobjednat Leica M11

Leica M11 | Megapixel

Využijte až 15% výkupní bonus

Chcete prodat váš současný fotoaparát a přejít na novinku Leica M11? Není nic jednoduššího, než provést výměnu u nás! Navíc pokud se rozhodnete pořídit si novinku, dostanete k výkupní částce za váš starý fotoaparát 15% bonus. Více informací naleznete v článku Využijte až 20% výkupní bonus a pořiďte si novou techniku za lepší cenu. 

Fotoaparát Leica | Megapixel

Nové příslušenství

Leica hledáček Visoflex 2

Leica fotoaparáty prozatím zachovávají klasický průhledový (optický hledáček). Leica hledáček Visoflex 2 je pomocný elektronický hledáček, který slouží jako alternativa právě k tomu k optickému hledáčku. V tomto hledáčku ihned uvidíte nastavení všech parametrů fotoaparátu a tedy i aktuální expozici, takže se vám už nikdy nestane, že bude fotka špatně naexponovaná. Hledáček má 3,7 Mpx OLED panel s vysokým rozlišením a 100% pokrytím. Je vyroben z hliníku pro dlouhou životnost a disponuje designem s možností naklápění nahoru, aby vyhovoval i při fotografování z nízkých úhlů.

Leica handgrip

Tento přídavný grip slouží k pohodlnějšímu uchopení a manipulaci s fotoaparátem. K fotoaparátu se připevní pomocí šroubu v místě stativového závitu. Konstrukce gripu má integrovanou desku ve stylu Arca pro pohodlnou montáž na stativ bez potřeby rychloupínací destičky

Leica opora palce

Opora palce je při fotografování důležitá! Nejen, že se vám s ní bude nová Leica M11 lépe držet, ale zajistí také větší stabilitu při focení. Opora je vyrobena s černého hliníku, takže krásně doplní barvu těla foťáku.

Leica kožené spodní pouzdro

Chraňte svůj drahocenný foťák a dejte mu stylový kožený kabát. Kožené pouzdro ochrání vaši Leicu M11 před poškrábáním i nárazy a nemusíte se bát, přístup ke všem tlačítkům i akumulátoru bude i při použití pouzdra zachován.

 

 

Sdílet na


Komentáře k článku

AD

Pokud jsou doplňky, jako elektr.hledacek, handgrip a pod.tak úžasné a skvělé a hlavně praktické při používání fotoaparátu, nevidím důvod, aby fotoaparát nebyl již v základu takto vybaven.

1

Arnošt Drozd, 31. 1. 2022 |Reagovat

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.