Magazín

Produktové aktuality

Představujeme nový Panasonic LUMIX GH5 II

Tom KalousAktualizováno: 31. 1. 2022 v 13:49 • Rubrika: Produktové aktuality

Představujeme nový Panasonic LUMIX GH5 II

Modelová řada GHX se stala populární především u filmařů, jelikož nabízí pokročilé video funkce v kompaktním těle. Druhá verze tohoto modelu přináší rozvinutí a zlepšení výkonu i kvality výstupu a také se v ní objevují nové funkce. Dokáže vás tento model přesvědčit k výměně, nebo je to jen mezikrok k vysněné GH6?

Obsah

Co je nového?

Na první pohled se zdá, že se toho moc nezměnilo, ale opak je pravdou. U modelu GH5 II došlo k celkovému vylepšení. Začněme u snímače, který má rozlišení 20,3 Mpx a speciální AR (Antireflexion) povrch eliminující vznik nežádoucích světelných efektů (flary a jiné odrazy). Vylepšený procesor Venus Engine zlepšuje až o 25 % dynamický rozsah, reproduci barev a ještě lépe redukuje moiré efekt.

Se snímačem a procesorem také souvisí stabilizace, která narostla z původních 5 EV (GH5) na 6,5 EV, což už tak věhlasnou a účinnou stabilizaci posouvá zase o kus dál. GH5 II převzala také systém automatického ostření z fotoaparátu Panasonic S5 a perfektně ostří na lidskou hlavu i tělo a také zvířata. 

Chci Panasonic GH5 II

nový Panasonic LUMIX GH5 II | Megapixel

Jak jsme u hybridních fotoaparátů Panasonic zvyklí, jejich video funkce jsou na špičkové úrovni. Nový Panasonic GH5 II nabídne maximální rozlišení C4K v 50 nebo 60 snímcích za sekundu v barevném vzorkování 4:2:0 10 bit a ve 25/30 snímcích za sekundu pak 4:2:2 10 bit a to vše interně na paměťovou kartu bez časového omezení a bez ořezu. Nově bude v kameře předinstalován V-log s 12 EV dynamickým rozsahem, takže už nebude nutné si jej kupovat zvlášť.

 Nově se také při nahrávání objeví na displeji čerený rámeček značící zapnuté nahrávání. A protože né vždy svítí slunce, ale občas i prší a počasí tvůrcům nepřeje, je celý fotoaparát pečlivě utěsněn právě vůči těmto podmínkám, aby vás nic nebrzdilo.

nový Panasonic LUMIX GH5 II | Megapixel

Živé vysílání

Hlavní důraz však společnost Panasonic klade na možnost bezdrátového streamování neboli živého vysílání. Dosud jsme byli nuceni fotoaparát připojit k počítači přes nějaký vysílací hardware pomocí kabelu. Tato funkce je u GH5 II mnohonásobně zjednodušena a fotoaparát stačí pomocí WiFi propojit s aplikací v telefonu nebo routeru. Následně pak v aplikaci jednoduše zvolíte nastavení vysílací kvality i zvuku a můžete spustit živé vysílání.

Maximální kvalita streamu ve FullHD a 60 snímcích za sekundu. Modrý rámeček na displeji fotoaparátu vám sdělí, že je vysílání zapnuto.

nový Panasonic LUMIX GH5 II | Megapixel

Detaily, které oceníte

Co se profilů týče, na focení máte nové možnosti! V nové GH5 II můžete využívat L. Classic Neo, kterým vytvoříte nostalgickou atmosféru s jemnými barevnými tóny, L. Monochrome S je černobílý filtr zaměřený na portréty a Cinelike D2/V2 s filmovým nádechem zaměřeným na vyšší dynamický rozsah/kontrast. Přibyl také nový formát 6K-A (4992×3744) v anamorfickém režimu.

Přizpůsobí se mu také stabilizátor obrazu, který funguje podle zvětšovacího měřítka (1.30x, 1.33x, 1.5x, 1.8x, nebo 2.0x). Menu, které si můžete vyfiltrovat a vložit si nejpoužívanější video formáty k sobě, abyste je nemuseli po každé hledat. Dotykový displej s vyšší světelností usnadní práci na přímém venkovním světle. Kapacita akumulátoru nově narostla na 2200 mAh, takže můžete natáčet a fotit zase o trochu déle. A pokud by vám ani to nestačilo, je možné fotoaparát nabíjet pomocí USB-PD, tedy i z externí power banky.

Cena a dostupnost

Cena nového fotoaparátu Panasonic GH5 II je 44 990 Kč.

Chci Panasonic GH5 II

Vyplňte název vaší techniky k prodeji

Pokud jste váš produkt nenalezli, jeho výkupní cenu vám stanovíme individuálně.

Spočítat

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.