Magazín

Produktové aktuality

Přichází nové počítače Apple iMac (2020) s aktualizovaným hardwarem nebo také nano sklem

Adam KahánekVydáno: 6. 8. 2020 v 1:04 • Rubrika: Produktové aktuality

Přichází nové počítače Apple iMac (2020) s aktualizovaným hardwarem nebo také nano sklem

Po informacích z posledních měsíců je netrpělivě očekáván příchod prvních počítačů s procesory Apple Silicon postavených na architektuře ARM. Než se jich však dočkáme, bude to ještě nějakou chvíli trvat. Apple tak aktualizoval všechny modelové řady MacBooků a nyní došla řada i na stolní „all-in-one“ počítače iMac.

Obsah

Znáte-li dosavadní formát všech iMaců, v ničem vás novinky nepřekvapí. Vnější provedení si zachovaly víceméně identické, tudíž jsme se, bohužel, nedočkali ani zmenšení rámečků displeje. Změny však nastaly uvnitř a to především u 27" modelu.

iMac 27" Retina 5K – na vlně vyššího výkonu

Zatímco původně byly větší z iMaců osazeny šestijádrovými procesory Intel Core 9. generace, u nových došlo k povýšení na procesory Intel Core 10. generace a u nejvyššího modelu navíc na osmijádrový procesor, což přinese výrazné zvýšení výkonu. Operační paměti je stále 8 GB, což není mnoho. Je ji stále ale možno uživatelsky rozšířit, jelikož jsou z výroby osazeny dva sloty ze čtyř.

Další částí, kde 27" iMacy doznaly značného zvýšení výkonu, je grafická karta. Apple použil nejnovější modely grafických karet AMD, konkrétně Radeon Pro 5300 a Radeon Pro 5500 XT.

Velká změna nastala v úložišti. Zatímto předchozí generace byla vybavena hybridními disky Fusion Drive, u aktuálních naleznete už jen SSD a to v kapacitách 256 a 512 GB. Samozřejmě je zde možnost individuální konfigurace a to do kapacity až extrémních 8 TB.

27" iMacy jsou vybaveny špičkovým Retina 5K displejem, který nově podporuje technologii True Tone a navíc lze při volbě individuální konfigurace zvolit sklo displeje s nanotexturou, jak to již můžete znát od monitoru Pro Display XDR.

Předobjednejte si nový iMac 27" Retina 5K

Změny u 21,5" iMaců a iMacu Pro

Drobných změn se dočkaly i další varianty iMaců, konkrétně 21,5" a 27" iMac Pro. Všechny iMacy 21,5" dostaly místo klasického disku (HDD) také, podobně jako větší modely, SSD. Výkonový nárůst to bude tedy velmi výrazný.

U iMacu Pro byl osmijádrový procesor Intel Xeon W nahrazen výkonnějším, desetijádrovým, což je však jediná změna, která u něj nastala.

Předobjednejte si nový iMac 21,5" a 21,5" Retina 4K

Sdílet na


Komentáře k článku

Chráněno pomocí reCAPTCHA Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajůsmluvní podmínky společnosti Google.