Přijďte na nové fotografické kurzy Produktové aktuality

Přijďte na nové fotografické kurzy

Aktualizováno: 10. 8. 2012 v 18:08 • Rubrika: Produktové aktuality

Před více než dvěma roky jsme do naší nabídky zařadili možnost vzdělání ve fotografických kurzech. Za tu dobu prošly našimi učebnami v Praze, Brně a Ostravě stovky zájemců o fotografování. Velmi nás těší, že jsme obdrželi tolik kladných referencí a děkovných reakcí. Pro mnohé absolventy se stalo fotografování velkým koníčkem. Nyní máte možnost se zdokonalit v jednotlivých fotografických žánrech pod vedením zkušených lektorů. Otevřeli jsme totiž nové fotografické kurzy.

Dosud jsme se zaměřovali hlavně na majitele prvních zrcadlovek a středně pokročilé fotografy. Rozhodli jsme se nyní rozšířit naši nabídku o kurzy zaměřené na konkrétní fotografické žánry, které jsou zajímavé pro pokročilejší a kreativnější fotografy. Oslovili jsme proto profesionální fotografy, které mají nejen bohatou praxi v oboru fotografie, ale také dobré dovednosti v pozici lektorů ve fotografických kurzech a na workshopech. Přihlásit se můžete na tyto nové kurzy:

 

 

Představení lektorů

  Jedním z lektorů je Adolf Zika, dlouholetý partner Megapixel.cz, světově uznávaný fotograf, režisér a reklamní producent, vítěz Czech Press Photo a zakladatel fotografického projektu Week of Life. Uspořádali jsme s ním několik celodenních workshopů a pokaždé slavily velký úspěch. Podívejte se na náš Blog, jak to na jeho workshopu vypadalo. Za několik měsíců proběhne další workshop Portrétní fotografie a nově také workshop Fashion. Pana Ziku možná někteří znají jako režiséra filmů „Jan Saudek - V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu" a „Le Mans Phenomenon". Jeho jméno naleznete také na hřbetě několika autorských publikací, například In the Shadow of Light, Poslední kniha století, aneb jeden den v životě České republiky, One Year of My Life a v neposlední řadě retrospektivní kniha Luxurious Luminescence.
 

 

Dalším lektorem je Kamil Rodinger, absolvent střední průmyslové grafické školy, později fotoreportér týdeníku a tiskové agentury a také obrazový redaktor televize Nova, který v současné době pracuje jako nezávislý fotograf. Stejně jako Adolf Zika i on se podílel na mnoha reklamních kampaních českých i světových renomovaných značek, jako například Telefonica O2, Braun, Philips, British Airways, Staropramen a Pilsner Urquell. Jeho specialitou je portrétní, reklamní a módní fotografie. Ve své volné tvorbě upřednosňuje street fotografii a cestovatelským momentkám. Své mnohaleté fotografické zkušenosti shromáždil v knize „Naučte se komponovat kreativně" a také v řadě fotografických kurzů a workshopů.

  Dalším novým kolegou v našem týmu lektorů je Vít Mádr, člen asociace profesionálních fotografů, student Lidové konzervatoři v Brně a základního i nástavbového studia na Institutu výtvarné fotografie, dnes Institut tvůrčí fotografie při Slezské univerzitě v Opavě. Jeho práce jsou vystaveny v mnoha soukromých galeriích. S jeho fotografiemi jste se mohli setkat na mnoha výstavách. Vít Mádr má mnoholeté zkušenosti s vedním fotografických kurzů a školení. Ve své profesionální tvorbě se věnuje především reklamní a produktové fotografii, ve které dominuje především food, tedy fotografie jídla a potravin, dále fotografování interiérů, exteriérů a nábytku.
 

V partě našich lektorů samozřejmě zůstávají Luděk Bouška a Martin Lukeš. Oba mají na starosti kromě fotografických kurzů technickou podporu pro návštěvníky našeho e-shopu, psaní recenzí, testování fotoaparátů a objektivů, a oba se aktivně podílejí na nových připravovaných projektech Megapixelu.

Rukama Luďka Boušky prošly snad všechny typy zrcadlovek, které jsou v současnosti na trhu. Skvěle rozumí také objektivům všech kategorií od low-end po profi kategorii. Nejraději fotografuje krajinu, sport, portrét a věnuje se také reportážní fotografii. Je výborným učitelem, který své znalosti umí posluchačům fotografických kurzů velmi dobře předat.

 

 

Lektor Martin Lukeš vystudoval obor mechanik optických přístrojů. Fotografování ho vždy bavilo a aktivně se mu začal věnovat od roku 2003 s nástupem prvních dostupných zrcadlovek. Před tím než začal Megapixel provozovat své vlastní fotografické kurzy, působil jako externí lektor v několika soukromých školách a vzdělávacích institucích. V současnosti dokončuje fotografickou konzervatoř v Hradci králové. K jeho oblíbeným fotografickým tématům patří architektura, reportáže, fotografování koncertů, extrémních sportů, krajina, portrét a věnuje se také reportážní fotografii.

Věříme, že rozšíření naší skupiny lektorů a samotné nabídky fotografických kurzů bude přínosem pro všechny, kteří se chtějí v tomto oboru něčemu přiučit, zlepšit své fotografické dovednosti a hlavně dosáhnout lepších výsledků v podobě dokonalejších fotografií.Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím