Přijďte na workshopy a prezentace v rámci oslav 15. výročí Megapixelu Krátce

Přijďte na workshopy a prezentace v rámci oslav 15. výročí Megapixelu

Aleš PodneckýAktualizováno: 28. 7. 2016 v 15:13 • Rubrika: Krátce

V rámci oslav patnáctého výročí Megapixelu jsme pro vás připravili bohatý program během celého týdne od 1. do 6. 8. Přijďte se naučit nové dovednosti na atraktivní workshopy, vyzkoušejte si celou řadu zajímavých produktů a diskutujte s fotografickými i produktovými odborníky. Na všechny workshopy je potřebné se registrovat, prodouktové prezentace probíhají na prodejně a jsou volně přístupné.

Megapixel slaví v následujících dnech již patnácté narozeniny a na všech prodejnách vás kromě dalšího programu čaká celá řada workshopů a produktových prezentací.

Nikon

Workshop food photo, portrétu a reportáže s Nikonem

Workshop je zaměřený na více fotografických témat (food photo, makro, pohyb, reportáž) a je vhodný i pro začátečníky, kteří si chtějí vyzkoušet fotografování různých žánrů pod vedením specialisty Nikon. Kromě modelky při práci budete fotografovat krásně zdobené "Cupcake", které na konci workshopu budete moci sníst.

Workshopy se konají:

 • Praha 2. 8. 13:00 -15:00 a 16:00 - 18:00
 • Brno 3. 8. 13:00 -15:00 a 16:00 - 18:00
 • Ostrava 1. 8. 13:00 -15:00 a 16:00 - 18:00

Na akci je nezbytná registrace.

Canon

Kromě workshopů si pro vás Canon připravil další doprovodný program, který poběží 3. 8. od 10 do 18 hodin v holešovické prodejně:

 1. čištění snímače fotoaparátu zdarma pro všechny fotografy registrované v Canon Professional Services. Zároveň se můžete na místě do této služby registrovat.
 2. produktové prezentace ve stanu za prodejnou
 3. fotografování návštěvníků a tisk zdarma ve formátu 10x15 cm
 4. tisk fotografií A4/A3 po registraci na místě

Jak maximálně využít výkon pokročilých zrcadlovek Canon

Seminář je zaměřený na specifické možnosti pokročilých zrcadlovek. Dozvíte se, jaké nastavení volí profesionálové v těch nejnáročnějších situacích a budete tak připraveni dosáhnout perfektních, technicky dokonalých záběrů. Zaměříme se především na expozici z hlediska režimu měření, její kompenzace a pochopení využití různých typů histogramu.

Seminář se koná 3. 8. v Holešovické prodejně 10:00 - 12:00 a je nezbytné se registrovat.

Workshop studiového portrétu s Canonem

Na workshopu vám poradíme, jak co nejlépe vystihnout a zdůraznit osobnost portrétovaného. Pro jaký typ portrétu se hodí jaký postup, jak navodit odpovídající atmosféru a který objektiv použít. Na naší modelce si během kurzu krok za krokem ukážeme práci v umělém světle. Vyzkoušíte si špičkovou profesionální, ale i cenově dostupnou techniku. Ukážeme možnosti velkého rozlišení u zrcadlovek EOS 5DS/ 5DSR

Workshop je rozdělen do dvou částí. Krátká teoretická část je spojená s projekcí a technickým výkladem. Hlavní částí je samotné fotografování v interiéru i exteriéru.

Workshop se koná 3. 8. v Holešovické prodejně 13:00 - 15:00 a je nezbytné se registrovat.

Workshop sportovní fotografie s Canonem

V krátné teoretické části si vysvětlíme základy práce s expozičním trojúhelníkem, zejména práci s hloubkou ostrosti a pohybovým managementem.

Praktická část se bude konat v exteriéru, kde bude k dispozici sportovec na kolečkových bruslích. Nejprve budeme vycházet ze základních expozičních režimů, postupně přibudou důležité veličiny jako expoziční čas, clona, ISO, vyvážení bílé. O různorodost záběrů se postarají objektivy s ohniskovými vzdálenostmi od ultraširokoúhlých po teleobjektivy. Výsledkem budou kreativní fotografie, které budete mít pod kontrolou.

Workshop se koná 3. 8. v Holešovické prodejně 16:00 - 18:00 a je nezbytné se registrovat.

Panasonic

Fotografování barmanské show s Panasonic

Úvodem vás čeká krátká teoretická část, kde vás specialista Panasonic seznámí s unikátními 4K funkcemi fotoaparátů Panasonic a vysvětlí vám, jak nejlépe zachytit rychlý pohyb do efektní fotografie. Následně si vše vyzkoušíte v praxi při fotografování profesionálního barmana při přípravě nápojů.
 
Na workshopu budou k zapůjčení fotoaparáty Panasonic Lumix DMC-GX80 s celou škálou objektivů, není tedy třeba nosit vlastní fotoaparát.

Workshopy se konají:

 • Praha 4. 8. 13:00 -15:00 a 16:00 - 18:00
 • Brno 1. 8. 13:00 -15:00 a 16:00 - 18:00
 • Ostrava 2. 8. 13:00 -15:00 a 16:00 - 18:00

Na akci je nezbytná registrace.


Olympus

Přijďte si vyzkoušet fotoaparáty a objektivy Olympus, dotazy vám zodpoví produktový specialista. Prezentace se konají v níže uvedených dnech před workshopy od 13 do 17 hodin.

Fotografování fashion a portrétu v exteriéru s Olympusem

Vyzkoušejte si fashion fototografii a portrét s modelkou pod vedením zkušeného lektora. Jak pracovat s modelkou, jak vybrat vhodné místo k fotografování a samozřejmě jak správně pracovat s osvětlením - to vše se dozvíte na workshopech Olympus.

Témata workshopu:

 • komunikace s modelkou
 • výběr lokace
 • jak pracovat s přirozeným světlem i bleskem
 • výběr vhodné techniky

Workshopy se konají:

 • Praha 1. 8. 17:00 - 19:00
 • Brno 2. 8. 17:00 - 19:00
 • Ostrava 3. 8. 17:00 - 19:00

Na akci je nezbytná registrace.

Fujifilm

Přijďte si vyzkoušet fotografování s přístroji Fujifilm Instax, které umožňují okamžité vytvoření papírové fotografie - každý návštěvník si může odnést jednu fotku zdarma. Akce platí pouze pro dny, kdy je na prodejně workshop Fujifilm.

Kromě workshopů vás čekají také produktové prezentace, kde si vyzkoušíte fotoaparáty a objektivy Fujifilm.

Prezentace se konají:

 • Praha 6. 8. po celý den
 • Brno 5. 8. odpoledne
 • Ostrava 4. 8. po celý den

Workshop fashion fotografie s Petrem Kozlíkem a Fujifilmem

Vedoucí workshopu Petr Kozlík pracuje jako módní a lifestylový fotograf ve společnosti Mafra. Fotografoval kampaně pro značky BMW, Calvin Klein nebo Wrangler. Na workshopu vám ve spolupráci s profesionální modelkou ukáže, jak fotografovat fashion fotografie.

Dozvíte se, jak pracovat s modelkou, jak používat blesk i jak plně využít vaši fototechniku.

Na workshopu budou k vyzkoušení fotoaparáty a objektivy Fujifilm, vezměte si také váš fotoaparát.

Workshop se koná v holešovické prodejně 6. 8.  od 9:00 do 11:30 a na akci je nezbytná registrace. 

Workshop street fotografie s Davidem Gaberle a Fujifilmem

Díky street fotu budete na ulice a svět nahlížet z trochu jiné perspektivy – vymaníte se ze zóny vlastního komfortu, naučíte se pozorovat lidi, dav a ovládnete hru světel, stínů, tvarů a barev.

David Gaberle vám bude skvělým průvodcem, na svět totiž nahlíží jinýma/všímavýma očima. Přiblíží vám principy street fota a schopnost vnímat věci neviditelné a neznatelné na první pohled. Opusťte na chvíli svou roli chodce a nahlédněte do ulic z pozice pozorovatele, fotografa.

Workshopy se konají:

 • Brno 5. 8. 15:00 - 19:00
 • Ostrava 4. 8. 15:00 - 19:00

Na workshopy je nezbytná registrace.

Sony a Zeiss

Přijďte si vyzkoušet fotoaparáty a objektivy Sony - ve dnech konání workshopů vás na prodejnách čekají také produktové prezentace, a navíc jsme pro vás připravili unikátní možnost zapůjčit si na otestování na místě vybrané objektivy Zeiss.

Workshop Instagram fotografie se Sony a Zeiss

Instagram je jeden z fenoménů dnešních sociálních sítí. Naučte se, jak vytvořit krásné fotografie ideální pro vaši prezentaci. Na akci si vyzkoušíte portrétní fotografii s profesionální modelkou a street fotografii, fotit budete systémovými kompakty Sony Alpha a objektivy Zeiss.

Program workshopu:

 • teoretická část cca 1 hodina - tipy pro fotografování, kreativní filtry, využití wi-fi při focení
 • praktická část - focení s modelkou a street fotografie (fotoaparáty Sony Alpha, objektivy Zeiss a výběr starých manuálních objektivů)

Workshopy se konají:

 • Praha 5. 8. 15:00 - 18:30
 • Brno 4. 8. 15:00 - 18:30

Na workshopy je nezbytná registrace.

Fotografování starými skly a fotoaparáty Sony Alpha

Spojení starých manuálních objektivů a špičkových fotoaparátů Sony Alpha se může zdát na první pohled zvláštní, ale právě díky unikátním vlastnostem těchto skel dokážete vytvořit fotografie s naprosto nezaměnitelnou atmosférou. Naučte se, jak s manuálními objektivy pracovat na moderních tělech Sony a jak využít jejich specifické vlastnosti v kreativní fotografii.

Workshopy se konají:

 • Praha 5. 8. 10:00 - 13:30
 • Brno 4. 8. 10:00 - 13:30

Na workshopy je nezbytná registrace.

Slavte s námi

Více informací o oslavách, dárcích a historii naší společnosti MEGAPIXEL najdete v této aktualitě. Těšíme se na vás na všech našich prodejnách. Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 5 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využíváním cookies a využití osobních údajů o vašem chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Tyto souhlasy můžete kdykoliv změnit, vypnout nebo upravit v Nastavení soukromí, které otevřete kliknutím na odkaz níže.
Dozvědět se víc | Nastavení soukromí
Rozumím