Přijďte si pro cenné rady od zkušených fotografů Krátce

Přijďte si pro cenné rady od zkušených fotografů

Křenek MichalAktualizováno: 27. 10. 2014 v 12:34 • Rubrika: Krátce

Připravili jsme pro vás další lahůdku. V rámci projektu Rok s Megapixelem vás čeká vyhlášení výsledků tématu Krajina snů s Jirkou Stránským a beseda s Pavlem Brunclíkem na téma akt. Oba dva patří mezi českou špičku ve svém oboru, a tak je na co se těšit. Registrujte se proto ještě dnes. Obě akce jsou zdarma.

Termín Akce Registrace
11.11. od 17 hodin Vyhlášení tématu Krajina snů s Jiřím Stránským Přihlásit se
12.11. od 17 hodin Beseda s Pavlem Brunclíkem na téma Křivky lidského těla Přihlásit se


Vyhlášení tématu Krajina snů

Jiří Stránský již v rámci své besedy poodhalil hodně ze svého umění. Tentokrát nás čeká společné vyhlášení výsledků, zhodnocení soutěže a poskytnutí cenných rad. Pokud někoho zajímají krajiny a nebo má dotazy na využití filtrů v praxi, tak ten nesmí chybět!

Obsah vyhlášení:

  • Hodnocení celé soutěže
  • Základní chyby účastníků
  • Rady a tipy pro další focení
  • Komentáře k vybraným a oceněným fotografiím

Beseda s Pavlem Brunclíkem na téma Křivky lidského těla

Pavel Brunclík patří mezi uznávané profesionální fotografy v České republice i po celém světě. Podívejte se na fotografování aktů pohledem profesionála, který se věnuje převážně soukromým projektům, které získaly řadu ocenění. Příkladem je i kniha Geometrie nahoty, která obsahuje snímky z jeho stejnojmenné výstavy komponovaných aktů, na nichž spolupracoval s předními sólisty baletu Národního divadla (výstava, která se uskutečnila na jaře 2007 současně v Paříži a pražském Mánesu, se setkala s mimořádným ohlasem.) Připravte se na téma akt!

Obsah besedy:

  • Kdo je Pavel Brunclík
  • Fotografování aktů
  • Akt v ateliéru i v exteréru
  • Otázky a diskuse

Jiří Stránský

Jiří Stránský se narodil v roce 1981 v Jablonci nad Nisou a krajinářské fotografii se profesionálně věnuje už od roku 2004. Styl Jiřího Stránského je snadno rozpoznatelný. Dlouhé expozice, které navozují u snímků až snovou náladu v kombinaci s dramatickými jevy počasí a drsnými civilizací nepoznamenanými místy z různých koutů naší planety, vytváří kolekci snímků plnou barev a kontrastů. Od roku 2008 je také členem Asociace profesionálních fotografů. V roce 2010 obdržel od Evropské federace fotografů titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Krajina. Mezi největší úspěchy patří vítězství v prestižní fotografické soutěži European professional photographer of the Year v roce 2010, kde se v kategorii krajina umístil na prvním místě jako historicky první Čech. V dalším roce obsadil třetí místo a jeho fotografie Apokalypsa obdržela ocenění Golden Camera Award.

Pavel Brunclík

Narodil se 27. 10. 1950 ve Znojmě. V roce 1974 absolvoval Matematicko- fyzikální fakultu UK v Praze, v letech 1974—1980 studoval režii a scenáristiku na katedře dokumentární tvorby FAMU a na katedře fotografie absolvoval rok mimořádného studia. Po ukončení studia externě spolupracoval s ČST. Od roku 1981 pracuje jako samostatný fotograf. V letech 1985—1992 působil převážně v zahraničí (Rakousko, Itálie) a věnoval se zejména reklamě. V tomto období vytvořil obrazovou část několika audiovizuálních programů: Palác v Kielcach, Polsko, 1985; Stroje pro 20. století, Rakousko, ČSR, 1985; Muzeum H. Sienkiewicze, Polsko, 1988; Varšavský zámek, Polsko, 1988; a další. V posledních letech se věnuje převážně vlastním projektům.

Zobrazeny komentáře (1)

Vložit nový komentář

: *

:

: *


Tip: odkaz na konkrétní komentář vytvoříte tak, že napíšete jeho číslo do hranatých závorek. Příklad: [1] na webu zobrazí odkaz na komentář číslo 1

Komentáře slouží ke zveřejnění vašeho názoru, děkujeme za vaše příspěvky. Jako provozovatelé této diskuse si vyhrazujeme právo na odstranění nevhodných komentářů.


Související články

Fotografie z galerie

Přejít do galerie

Související články

Nové recenze

Přihlásit

Přihlásit pomocí Facebooku

nebo e-mailem


Košík

Způsoby doručení

Doprava zdarma od 10 000 Kč

Nahrát fotku

Do fotosběrny Do galerie

Do fotosběrnyDo galerie

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout nejlepší možné služby na našich webových stránkách. Dozvědět se víc.
Souhlasím